Ako vychovávate mačky?

laurabenceova
26. aug 2020

Ahoj zienky!❣ Ja by som sa chcela spytat ako vychovavate vase macky. Viem hlupa otazka , ale mam doma 3mesacneho kocurika a vecer sa na to budim , ze mi vlasy trha alebo ruky skrabe. Normalne sa hanbim ked pride navseva. To co on vystraja ...🤣 aj tak ho milujem, len dake rady by som potrebovala, dakujem velmi❤❤

tosomja
26. aug 2020

@laurabenceova kúp mu skrabatko

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@tosomja ma obrovske , tolko hraciek ma ako decko..

grace55
26. aug 2020

@laurabenceova je to este maciatko, predpokladam, ze to je len faza...

majka1324
26. aug 2020

@laurabenceova to prejde, on sa chce hrat a tak puta tvoju pozornost. Je naaadherny. Inak najoblubenejsia hracka nasej macky bola pokrcena gulicka z papiera.

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@grace55 ja dufam , asi pred mesiacom to zacalo pred tym bol velmi kludny

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@majka1324 aj on to zboznuje ale teraz mi zacal hubky kradnut😁

kiki68
26. aug 2020

Svihni mu kozusinovu hracku, napr taku tu gulu z kabelky

princeznasevera
26. aug 2020

@laurabenceova to teraz chitilo aj mojho nestiham ich schovavat. 😂 ale mna nikdy nehryzol

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@princeznasevera ja som si to teraz vsimla ze mi miznu😂😂 akoze nie silno, aj minule bol otec na navseteve a ze aky zlaty kocurik, tak ho doskrabal a uz nie je zlaty😂

kikidee
26. aug 2020

Ja som vzdy nasich kocurov chytila za krkom za kozu, pohrozila prstom a odhodila (jemne samozrejme), aby vedeli ze clovek sa nehryzie a neskriabe. Nikdy som ich rukami nedrazdila na hru, len nejakou hrackou. A strasne vela som ich mojkala a hladkala a mackala, aby vedeli ze clovek je na mojkanie😁 takisto ked vyskakovali na linku ci stol, zhodila som ich a naucila na fuj...potom mi uz len stacilo tym tonom hlasu ich oslovit a vedeli ze nemaju ani uvazovat nad tym..

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@kikidee ja ho asi prilis mojkam ked si tak dovoluje😂 ked pocuje ze ideme jest musim ho zavriet do druhej izby lebo sa neda. A ked skoci na linku pekne ho dam dole aj 10x ale nechape 😂a za sunku by vrazdil. Ja ked zvysim hlas ignor uplne ako male dieta 😂😂😂

lenocka12345
26. aug 2020

@laurabenceova pokiaľ ide o kusanie , že vo veku 5-7 mesiacov im rastú zuby ( môjmu už zopár vypadlo ) a potom by to malo prestať . Verím teda , že sa tak stane no :D

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@lenocka12345 to si ma nepotesila😂

zuzka38
26. aug 2020

@laurabenceova aj naše mačiatka to robia sú to nočné tvory. Máme dve dvojmesačné. Vyriesila som to tak že sa zatváranie na noc pred nimi aby nás "neobťažovali"

zuzka38
26. aug 2020

@laurabenceova zatvarame sa..

mondolina
26. aug 2020

Trošku sa skludní keď bude vykastrovaný.

mondolina
26. aug 2020

My sa tiež zatvárame na noc, ale to si už o 5 ráno vypočujeme nasraté mňaukanie za dverami.

potvorka88
26. aug 2020

Ja svoju micu milujem, ale ma zakaz liezt do postele. Vzdy sa zavriem a ma smolu. Chcela som s nou spavat, ale nedalo sa. Rusila ma a tym, ze macka je nocny tvor a velakrat v noci vymysla, tak to nerobilo dobrotu. Teraz skor prespi celu noc tak ako my. Skusala mi rano vyskrabavat a mnaukat pred dverami, ale rychlo zistila ze je to marne. Naucila sa, ze kym sa ja nerozhodnem vstavat, tak je jej snaha zbytocna. Zacala skakat na kuchynsky stol a tiez som jej dala najavo, ze toto nie. Ak sa obcas pozabudne alebo skusi, staci pohlad a vie kde je jej miesto. Macky su sice teritorialne zvierata a maju nejaku hierarchiu na haku, ale vedia sa naucit urcitym pravidlam. Ako som napisala ja tu svoju blchanu milujem, ale nedam sa od nej terorizovat ani ovladat.

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@zuzka38 ja ho nemozem zavriet lebo by sme sa nevyspali , ja uz ani na zachode nemozem kludne sediet 😂

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@mondolina kedy ste ho davali kastrovat?

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@potvorka88 aj ja ho milujem, ja viem ze som to ja pokazila. Velmi je rozmaznany. Mne by to az tak nevadilo, len ked uz zacne mnaukat priatel hned ze chudacik nemozme ho tyrat.. no a takto to dopadlo, uz nas on tyra😂😂

janulik2008
26. aug 2020

Je to mačiatko. Chce sa hrať 😀

zuzka38
26. aug 2020

@laurabenceova ja nezatvaram maciatko, ale nas 🙂 v jednej izbe a oni si behaju potom :D ale chapem ak sa to u vas neda, asi sa to nie v kazdych podmienkach da..

mondolina
26. aug 2020

@laurabenceova 8 mesiacov

maria1989
26. aug 2020

@laurabenceova zsdovazit druhe maca. Krasne sa spolu vyhraju.

laurabenceova
autor
26. aug 2020

@maria1989 to by bolo super, si myslis ze by si zvykol?

maria1989
26. aug 2020

@laurabenceova taky malicky celko urcite 😊 ak chces, pod do skupiny we love cats 🙂

ja_bb
26. aug 2020

No pevne verim, ze to nebude pripad ako u svokrovcov. Kocur prve tyzdne vychovavany vonku, cize asi lovil alebo co, potom prisiel do bytu a od malicka hryzol, skrabal. Ma 5 rokov a ostalo mu to.

melynda
27. aug 2020

Pri malom mačati moc toho nevymyslíš, oni majú takú potrebu sa hrať neustále niečo vyhľadávajú, takže je to normálne, ništ si z toho nerob.

janinamojka
15. sep 2020

@laurabenceova Jednoducho je hravy.. Teš sa, vzdy lepsie akoby lezal v kute, chory.. Moj toto robi kazdy vecer, ešte mi aj hryzie do vlasov, chyta prsty na nohach spod paplona, rano onuchava a funi do tvare kym nevstaneme alebo kym nedostane frcku do nosa🤪🤣🤣🤣potom je len tichy pozorovateľ sediaci na komode ktory čaká kym nevstanem z postele 🙂