Ako vysvetliť tehotenstvo 1,5 ročnému dieťaťu?

tea333
6. mar 2012

Cakame druhe babatko a nas syn ma momentalne 18 mesiacov. Ked sa babo narodi, bude mat presne 2 roky. v najblizsich mesiacoch by som rada syna nejakym sposobom pripravila na prichod surodenca. Je komunikativny a mnoho veci chape. Neviem ale ako mu mam vysvetlit, ze v brusku byva jeho surodenec a ci to bude do porodu schopny pochopit. Brusko si pri nom hladkam a hovorim ze je tam babo a tam spinka, ale zatial mu to nic nehovori. Velakrat sa mi po bruchu ide hadzat a ja sa musim branit 😀 Existuje napriklad nejake pekne video/ animacia, ktora by mu to ukazala?

kamilka22
7. mar 2012

Rozpravala by som mu o babaku cca mesiac pred porodom, teraz je este malinky /usudzujem podla mojho syna doma/. Dcerka mala 2 roky a 4 mesiace ked sa on narodil, ale ona bola v chapani na uplne inom leveli ako je on. Tym nehovorim, ze on je hlupy, le vseobecne plati, ze dievcata su trosku "rozumnejsie". Ona krasne uz v roku a pol chapala, kto je v brusku a ze bude mat braceka. Synovi by som mohla vysvetlovat teraz hocico, aj tak by to mal na haku 😎 . Kazdopadne mu prines z porodnice hracku - akoze to ma od surodenca. Tomu sa moja dcerka strasne potesila. A potom sa snaz osobitne aspon hodinu denne /bez prerusenia/ venovat starsiemu. Aby sa necitil odstrceny.

katkatt
7. mar 2012

tak nasla som http://www.tvlux.sk/archiv/play/2500 Budem mať súrodenca - Príprava dieťaťa na príchod súrodenca - rozhovor s psychologickou

monickapd
7. mar 2012

@tea333 moja malá stále chodí hladkat brusko, povie za "bábo"...a pocuva s uskom co sa tam deje...ukazuje ze ked bude uz babo tak ho postiska a da mu pusinku...a ked po mne skace a poviem ze sa to nesmie, povie ze "bábo bolí" 🙂 🙂 oni to podla mna chapu po svojom a ja by som nejako specialne nepripravovala nikoho...ako sa tá láska bude poctom detí násobit, ony to budú cítit..a rozdavat dalej 🙂 🙂 😉

ikke
7. mar 2012

existuje napr. takato knizka
http://www.amazon.de/gp/product/3473327417
len som ju nenasla v inom, nam blizsom jazyku ☹
moj zatial hladka brusko (na otazku, kde je babatko, casto ukaze bud 20 cm nad moje brucho alebo ide pohladkat tatove brucho... 😀 ), rozprava, ako robi babatko (uaaa-uaaa) a obcas chodime na navstevu k teraz 5-tyzdnovemu bratrancovi. nemyslim, ze treba ist nejako dalej do detailov, zatial... 😅

macekova
7. mar 2012

@tea333 ....Ahoj .... moja malá mala 20 mesiacov keď sa narodila druhá .... ja som ju vôbec netrápila tým že mám v brušku bábo .... si myslím že by som ju len zbytočne mýlila .... vyhla som sa tak popôrodnému vysvetlovaniu že to bábo z bruška je vlastne jej sestrička 😀 😀 ....

tea333
autor
7. mar 2012

@strasska @kamilka22
@katkatt ten trik s darcekom poznam a tiez to planujeme urobit 😉

katren
7. mar 2012

@tea333 normalne sme vysvetlovali, ze maminka ma v brusku babo a potom pojde k tete doktorke a babo da von....nasa hladkala cele tehu brusko, rozpravali sme spolu na brusko, ked sa jej niekto opytal, kde je babo, hned ukazala na brusko....ziadne prekvapko, ze maminka zrazu donesie babatko sa nekonalo, podla mna potom surodenec ovela viac ziarli....nasa mala od zaciatku vedela, ze budeme mat babo a este sme vysvetlovali, ze ked sa narodi, bude maminka chvilu prec a potom sa bude starat aj on a nie len o nu....my sme dotera nezazili ziarlivost z jej strany....nemala problem ani ked som dojcila, ze bol maly nalepeny na mne, pocas tehu sme jej vysvetlovali, ze babatko bude z tadial papat.....

tea333
autor
7. mar 2012

Dakujem za zaujimave rady dievcata, postupne budeme skusat, ci maleho nieco oslovi a ci si to uvedomi 🙂
zatial mu babo v brusku absolutne nic nehovori, aj ked mu to ukazujem a vysvetlujem 😀

tea333
autor
7. mar 2012

@katren ja vysvetlujem, ukazujem na brusko, hovorim ze je tm babo, ze spinka, ze ho moze pohladkat, ukazovala som mu nejake fotky kde je babo v brusku nakreslene, ale ma na haku 😅

katren
7. mar 2012

@tea333 😀 😀 😀 ma inu robotu 😀 nasa mala 1,5 roka, ked sa Misko narodil.....

tea333
autor
7. mar 2012

@katren jasne ze ma. lietadla a auta 😉 mozno su proste dievcatka na tieto veci vnimavejsie.

katren
7. mar 2012

@tea333 😀 😀 asi su....a podla su mna aj sikovnejsie 😉

tea333
autor
7. mar 2012

@katren tak my co mame doma samych chlapov sa budeme musiet uspokojit s primitivnou fyzickou silou. hadam sa zide pri stahovani nabytku 😝

katren
7. mar 2012

@tea333 😀 😀 😀 😀 😀

hoogy
7. mar 2012

@tea333 mozno ho to proste teraz nezaujima. ked ti narastie viac brusko a bude babatko kopat mozno to ho zaujme. nas sa zacina zaujimat aj tak viac o rozdiel pohlavi ked mal asi 2 roky 😉 ale odvtedy je uz skuseny a vsetko ma vysvetlene 😀

tea333
autor
7. mar 2012

@hoogy tak to uz je iny gynekolog/porodnik 😉

hoogy
7. mar 2012

@tea333 😀 😀 😀

ikke
18. apr 2012