Ako zabaviť bábätko/batoľa počas prípravy jedla?

luthien118
15. aug 2023

Ahojte, ako zabavate babatko alebo batola pocas varenia? Napada mi kupit mu ohradku (ak mate, ako to zabera? Chce v nej byt? A aku odporucate?), pripadne Montessori uciacu vezu. Akymi aktivitami sa dieta zabavi? Napriklad v pripade kreslenia - od akeho veku si uz vie dieta kreslit? Dakujem za vsetky odpovede 🙏

jj298
15. aug 2023

@luthien118 davam na stoličku za stolček. na ten milion hračiek, ktoré asi v 5 minutových intervaloch chodím zbierat a zase mu ich podávam. a inak si dlhšie časy v kuchyni plánujem na spánok

patka06
15. aug 2023

Od narodenia do roka sme mali sieťovanú ohrádku, od pol roka som ju striedala so stoličkou na krmenie pri kuchynskej linke.
Od roka to už dcéra chodila stále na stoličke pri linke a "pomáhala"
napr. kreslenie ju nikdy nezabavilo, to som musela s ňou

thereisabear
15. aug 2023

@luthien118 vyberala som rôzne plastové misky alebo vrchnáky z fliaš a s tým sa hral.

beata_k
15. aug 2023

@luthien118 Kuchynske nacinie a hrnce su najzaujimavsie 😀

hortenziaj
15. aug 2023

ja som varila a oni rozoberali kuchynu, riady, teraz chcu pomahat zas, ale su maly este na to
ale vacsinou varim vecer, a cez den fakt len rychlovky , co je do polhodky urobene a pomedzi stihnem aj upratat kuchynu

btus
15. aug 2023

varila som, deď dieťa spalo,alebo keď prišiel manžel z práce a zabavil. 🙂 Od cca 1 roka aj tak, že sa mi popletalo popod nohy v kuchyni, alebo sedelo za malým stolíkom a varilo na svojích riadoch alebo si kreslilo. Ale najčastejšie, keď spalo.

lula313
15. aug 2023

Mala som predpripravené jedla. Domáce vyzivy, to som len otvorila (bože, za sezonu som ich spravila aj 300, to bolo prebdenych noci). A potom z mraznicky som vytahovala predpripravené, alebo varila cez spanky. Neexistovalo, aby dieťa niekde vydrzalo bez revu viac ako minutu

joannita
15. aug 2023

Ano ohradka, alebo detska stolicka, alebo som pustila rozpravku v telke.
Potom sme dali zabrany na dvere aby mohla byt len v obyvacke vedla kuchyne, kde som vsetko pripravila tak aby sa nemohlo nic stat a tam sa zahrala sama aj hodinu.

martinka13
15. aug 2023

My sme mali ohradku. Bola to výborná vec. Aj keď som napr potrebovala niekomu otvoriť, vybaviť niečo s postarkou. Mali tam hračky a vždy vydržali bez problémov. A boli tam v bezpečí. Za mňa odporúčam takú skladaciu, so sieťkou okolo

marianarem
15. aug 2023

@luthien118 Ja som si mojho brala k vareniu. Ked este nevedel sam stat, tak sedel vo vajicku na kuchynskej linke a dostaval do ruky kuchynske naradie alebo niektore potraviny, ktore som pouzivala. Ked uz vedel dobre stat, tak stal na stolicke pri linke.Okolo roku a pol uz zacal zvladat aj pomocne prace - supanie cesnaku, cibule, odpratavanie supiek, naberanie korenin a podobne. Takto postupne aj pricuchol k varehiu, to je vyhoda tohto pristupu. Teraz v 3.5r je uz celkom skuseny, pomocbe prace zvladne uz vselijake, vymysla ochutenie, pomiesi cesto, s mensou asistenciou si aj uvari svoje oblubene jedla - tarhonu a omeletu.
Samozrejme nie kazde dieta bavi pomahat pri vareni, ale treba skusit.