Ako zabrániť 8 ročnej, aby si hrýzla nechty?

30. máj 2022

Mám 8r. dcéru,ktorá si takmer celý deň, každú voľnú chvílu ohrýza tú kožičku po obvode celých nechtov🙈 Začalo to tým,že tam raz mala záder,tak si tú odstávajúcu kožu odhryzla. Lenže odvtedy to robí stále,aj keď tam nič nemá a má to už strašné,miestami jej to aj krváca 😭
Čo s tým? Dohováranie,vysvetľovanie nepomáha. Dosť často máva žalúdočné virózy, vždy pritom veľa zvracia,ale ani to ju neodradí si cmúľať prsty v obchode,vonku,či v škole. Už som zúfalá😭 Ako jej pomôcť odstrániť tento zlozvyk??

dievcacitajucelist
30. máj 2022

Nepoteším ťa moj najstarší syn si od detstva obhryzaval nechty...už som bola niekedy celkom zúfalá...stres nemal, dostatok spánku...nemohla som nájsť príčinu...doteraz to sem tam robi a to má 16 🙄

diamond007
30. máj 2022

Hľadaj príčinu, ohryzanie nechtov je iba následok.
Inak existuje priesvitný lak na nechty proti obhryzaniu, omylom som si ho raz kúpila namiesto priesvitného laku na nechty a keď som len jedla rukou jablko, bolo to ozaj na blitie 😀 takže za mňa každý deň lakovat zatial

saxana000
30. máj 2022

Pleskni jej po paprci vzdy ked ju zbadas

simsalabim
30. máj 2022

Ja som synovcovi lakovala tym hnusne chutiacim lakom. Pomohlo mu to uvedomit si, ze zas to robi a tak sa kontrolovat.

janulka182
30. máj 2022

vzdaj to 😀 ja som to robila od malicka a robim to dodnes. jedine, co tomu zabranilo su gelove nechty, lebo vtedy sa to neda. akonahle ich nemam, idem zasa. dcerka to zdedila po mne. niekde som citala, ze je to nejaka chyba v mozgu.

dievcacitajucelist
30. máj 2022

@simsalabim Ja som svojmu synovi lakovala tiež tym lakom a nič...dokonca som mu raz potrela nechty feferonkou...bol chúďatko celý červený

andrea_82
30. máj 2022

Nesúhlasím s tým, že obhryzanie nechtov je iba následok a nepomôže ani plesknutie po paprči. Ja som tiež mala dlho problémy s obhrázaním a nemala som žiadne traumy, úplne normálne detstvo. Ešte aj teraz, keď mám záder, tak ho musím hneď odstrihnúť, inak si do neho toľko rýpem, až si spravím ranku. Mne pomohlo, keď som si uvedomila, aké mám škaredé nechty, chcela som sa páčiť, tak som zo dňa na deň prestala.

sis12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zelenakobyla123
30. máj 2022

Ja som si nechty prestala kúsať až v 20ke, laky čo zle chutia nepomôžu, na ich chuť si po čase zvykne. Musí si to sama uvedomiť a prestať, je to ako ťažká závislosť😅

pribinak
30. máj 2022

@saxana000 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Čo tak hľadať príčinu prečo zo robí? Len tak nezačala. Niečo sa museli udiať

simsalabim
30. máj 2022

@dievcacitajucelist no tu ide skor o uvedomenie si, ze to robi. A ak chce sam prestat - je to ako napomenutie. Nic menej, nic viac.

autor
30. máj 2022

@andrea_82 Presne ako pises, ona s tym nezacala len tak,od nervov, nastartovala ju ta odstavajuca koza a teraz ma stale pocit,ze to treba ohryzat,aby to mala hladke,lenze paradox je,ze prave teraz ma to okolie nechtu cele dohryzene a rostrapkane,takze co? Treba to zas odhryznut🤦🏻‍♀️Dufam,ze sa coskoro spamata,lebo viac ma trapia tie bakterie,co si s tym dava do ust a potom ma stale tieto grcko-hnacko virozy🙄

autor
30. máj 2022

@pribinak Nic sa neudialo,odstavala jej koza,tak ju odhryzla a odvtedy si kazdu nerovnost ohlodava zubami a naopak si to zhorsuje🙄

autor
30. máj 2022

@simsalabim Ako sa ten lak vola? To ma specialny nazov "proti ohryzaniu?" Bezne v drogerii to dostat kupit? Skusit to aspon mozeme pokial to nie je nejaka skodliva chemia.

valilienka2
30. máj 2022

my sme skúšali dohovárať, potom lak na nechty, povedal, že nás oklamali, že nechutí hnusne, nepomáhalo nič, až sme to skúšali úplatkom a pomohlo 😀 peniaze hýbu svetom aj našim deckom 😀

janetinka27
30. máj 2022

moze to mat psychicky povod, ale moze mu napriklad aj nieco vadit na nechtoch a bude do toho zasahovat, kym sa toho nezbavi.
ja mam tenke lamave nechty a pre vsetko sa mi zachytavaju. ja som si ako dieta obhryzala nechty, neviem preco, ale myslim, ze to bolo nejake podvedomie, stres. potom som ich vlastne len donekonecna zarovnavala dalsim hryzenim, az som ich mala uplne male a bolestive.
doteraz som z nechtov nervozna ale aj zo vsetkeho ineho, ked mam nejaky jeden chlp v oboci, tak musi ist okamzite von aj vsetko ostatne podobne ma znervoznuje. pouzivala som aj lak na nechty, ten pomohol, ale ked som prestala natierat, tak som pokracovala v hryzeni.

3petka
30. máj 2022

Ja mám tento zlozvyk od detstva??? Asi!!! Najprv som si obhrýzala nechty ale začalo to tak že som si ich nevedela ostrihať aspoň teda jednu ruku. Postupne som sa naučila ale ostalo to. Odnaučila som sa až so strojčekom na zuby. To proste nešlo 🙂 a teraz má tiež to že si okusujem koštičku. Proste mi vadí a najviac keď mám moc dlhé nechty. Asi nervozita

simsalabim
30. máj 2022

Tych lakov je teraz vela. Hod do googla horky lak na nechty.

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
3. jún 2022

Mne pomohla meditácia. Celkove ukľudnenie mi pomohlo zbaviť sa nutkania si hrýzť nehty. Hrýzli som si ich od druhej triedy základnej školy až skoro do 50 tky