Aký máte režim so 14 mesačným dieťaťom?

20. jan 2022

Pekný deň, aký režim spánku a aktivít máte so svojimi deťmi? Najme tie čo žijete na dedine a nemáte žiadne kamošky s deťmi. Niekedy sa mi zdajú naše dni dlhé. Malý spinká len v kočíku a ešte nechodí len pár krokov urobí, tak neviem ani čo s ním robiť vonku. Park ani ihrisko žiaľ nemáme 😏. Ďakujem za inšpirácie 🙂

hsara99
20. jan 2022

Napíšem ti režim najprv , maly ma tiež 14m.
Budíček 7:30-8:00
1. Spánok 10:30-11:00 cca 1,5h
2. Spánok 15:00-16:00 cca 1,5h
Kúpanie 20:30 a 21:00 už vždy spi. Budi sa tak 2-3x za noc, napije sa mlieka alebo vody a spi ďalej.

A aktivity, von chodíme 1-2x do dňa. 1x s kočíkom na dlhšie a 1x len za ruku po svojich nech sa unaví, pohupeme sa a pošmykame na ihrisku, pozeráme havinkov za plotom, pozorujeme ako sa deti hrajú, pozorujeme auta a autobusy. A doma veľa čítame, spievame a tancujeme, stávame vežu, vozí sa na Tatre, ma bazén s gulickami tam sa pohra, ma activity stenu, ma malu dielňu od Little Dutch s tým sa hra, mame Linkimals zvieratká, učíme sa počítať a učíme sa farby, hráme sa s kockami 🙂

ivuska0701
20. jan 2022

Ahoj tak mate to tak rovnako my 😞 . Sice byvame v meste no nemam kamaratky tak sa ideme s dcerkou prejst len tak a do obchodu a domov . Nasa malicka ma 12 mesiacov a mam zas taky problem ze nechce papat . Skusam vselico no nechce . Spapa len trochu vyzivy , pecivko , obcas chrumku ci piskotu . Sem tak parok kuraci no normalne jedlo ee . Nechce a uz som z toho zufala 😥.

mima1
20. jan 2022

Bud sme vonku len tak okolo domu alebo peso prechadzka,alebo idem do obchodu,alebo vezmem auto a ideme niekam mimo. V lete alebo ked je pekne tak doma zahrada,peso do mesta. Mne to ide nenormalne rychlo. Okolo 12spi do tej 14tej. Potom skolka a je hned vecer. Ked sa mi nic nechce sme doma a hra sa,pozera telku ja varim atd.

silviazlat
20. jan 2022

Syn 15m
07:00 budík
Raňajky
Hranie sa, rozprávka
10:00 desiata
Ideme von (ak teda neprší)
12:00 obed
12:40-14:00 spánok
Znova ideme von
16:00 olovrant
Rozprávky, hranie sa. Čítame knižky, kopeme si loptu, hráme sa so psikom
18:45 večera, kúpeľ, predspankova rutina
20:00 spí

4stanka4
20. jan 2022

Moja bude mat sice 17 mesiacov ale ked mala 14 uz chodila, v podstate sa nejako rezim nemenil akurat v tom ze prechadzala na 1 spanok tak spala bud 1 alebo 2x. Teraz rano vstane okolo 07:30 kym sa poprezliekame a naranajkujeme je pol 9-9. Potom ideme bud varit- "pomaha mi" v uciacej vezi alebo si maca ruky vo vode, potom ked je pekne pocasie ideme sa trosku pomotat po vonku. Susedia maju ovecky, sliepky, psa, macku, pochodi si po schodoch alebo ideme do obchodu po pecivo.O 11-11:30 dostane obed a o 11:45 ide spat. Niekedy spi vyse 2 hodiny inokedy ledva hodinu. V zavislosti od pocasia bud ideme znova von alebo sa hrame vo vnutri-spievame si, skladame si lego, citame knizky, ohadzujeme sa vankusmi (to ma strasne rada 😀 ) alebo pride kamoska, sestra s malym alebo ideme my do mesta na nakup. Okolo 17:00 pride.muz z roboty-vzdy s nim jedava aspon trosku 🙂 o 17:30-18:00 ma veceru
Vecerny ritual zaciname o 19-hygiena, pyzamko, lieky, pomodlit sa, mlieko a o 19:30 uz lezi v postielke a do 20:00 spi

4stanka4
20. jan 2022

@ivuska0701 este je malicka, neboj ona sa rozpapa 😉 je este kojena alebo uz nie? Moja tiez tomu moc nedala, ked som videla ze nechce nenutila som ju. Skusala si vyvar? Vela deti ho ma velmi rado-moja mala dokonca obdobie ze by len vyvar jedla. Teraz ma skoro 17m a zje takmer vsetko. Ma obdobia-napr. Ovocne kapsicky nechcela vobec, chrumky tiez nie tak som hladala alternativy. Teraz mi nezje jogurt (zato syr by jedla na kila), ovocnu presnedavku (ma cerstve alebo susene ovocie). Stale jej ponukaj a uvidis ze casom zacne jest 🙂

vitriolka
20. jan 2022

16mesiacov
8.00 budicek
ranajky, zahrame sa vnutri, spolu poupratujeme
10.30 ideme von s kocikom na ihrisko, tam sa vybeha, potom sup do kocika a zaspi
12.00-13.30 spanok
obed, hrame sa chvilku dnu a ideme von, vonku sme cca 1,5 hodinu
potom opat papame, hrame sa
18.00 vecera, zas sa hrame
19.30 kupanie, potom sa hrame
a zaspi o 23.00-23.30, skor nikdy nezaspi
zabija ma to, ale snad to raz prejde

jaskolka
20. jan 2022

Malý ma 15 mesiacov, ale režim v podstate ešte rovnaký, ako predtým.
7.00-7 30 budíček, chvíľu ešte leží, hra sa len tak v postieľke, potom ranná hygiena, nočník (zatiaľ len skúšam, nenútim ho)obliekanie, potom ho dám do stoličky, kým sa o sprchujem a oblečiem ja, raňajky urobím, spolu jeme,vypijem kávu,spracem, umyjem riad.
8.30-cca do 10.30-klasika domáce práce, dám prať, utieram prach, to už aj on sa snaží pridať, ako tak "pomáha" pripadne ideme von, na nákup a tak, podľa počasia a nálady, desiata (ovocie, jogurt, výživa)
10.30-este spi 2x, takže prvý spánok, ale to je už len tak polhodinu, maximálne 45 minút, ja zatiaľ varím, pripadne si len tak oddychujrm, ak už mám jedlo z predošlého dňa
11.30-vstane,obed, hráme sa s kockami,autami, podľa toho, ako on chce, alebo aj sam sacie už trochu zabaviť, pesničky, čítame si, pozeráme knihy,ideme vonku podľa počasia
15.00-16.30-v tom čase ma druhý spánok, ja tiež oddych, pozerám telku, čítam si,
16.30-vstava, olovrant spájaný s večerou, (tiež podľa toho, ako bola desiata - ovocie, pečivo s nátierkou, jogurt, ovsena kaša, ryža v mlieku, krupica, puding, pripadne ci bolo z obeda ako má chuť, a apetít, rôzne to striedam). Opäť sa hráme, pozrie rozprávku, alebo len tak sa "motka" prekladá si veci, cmara na papier, nosí mi rôzne hračky, ja ich pomenúvam
19.00-príprava na spánok, vypne sa telka, uložia sa hračky, kúpanie,obliekanie pyžamka,dá si "cicu" pred spaním
20.00-ukladanie do postieľky, zaspáva do 15 minút
V noci už aa vôbec nebudi, spi do rána
Ono sa to aj mení, zase nie vždy je presne tak isto, trebárs ide k svokre ona sa s ním hra, a podobne, ale približne taky denný režim mame

evica17
20. jan 2022

My chodime sa prejst bud k ceste obzerat auta alebo niekde kde je psik, pripadne ine zvieratka vo dvore. A teraz ked uz trosku chodi, ho dam von z kocika a za ruku sa drzi a ide si. Takto nam.ten cas prejde velmi.rychlo vonku.

ivuska0701
20. jan 2022

@4stanka4 ahoj dakujem Ti za odpoved 🙂 ano este ju kojim aj 6 krat za den vela si pyta " cici " . Ked mala cca 5 mesiacov zacali sme so zeleninkou mixovanou a papkala juj tolko som sa tesila a teraz jej to uz nechuti . Dnes si uchmatla zo stola fasirku heh , viem nemala by este take ale velmi tomu ani neublizila . V podstate len ochutnala . Nechce ani polievocky , ani zeleninove ani vyvar .

buzz5
20. jan 2022

Dvojičky budú mať teraz vo februári 14m. Ráno vstávajú približne o 7mej, ranná hygiena potom raňajky. Už vedia chodiť takže sú chvíľu hrajú samé kým sa dám dokopy aj ja, aj keď sa len plazili tiež sa hrali spolu v ohradke kým som sa naranjkovala. Potom sa hráme učíme v detskej izbe. O 10tej niečo na zahryznútie piškóty a pod. O 12tej idú obed a idú spat v postieľke. Niekedy sa jedna zobudí po polhodine a plače musím ju ešte uspať v kočíku. Spia 1-2h ako kedy. Poobede sa znova hráme, ak mám niekoho na pomoc ideme von. Mame elektrické auto, alebo prechádzka v kočíku, pripadne hojdačky vonka na dvore a šmykalku. Bývame na dedine. Ak som sama sme iba vnutri v detskej. Alebo ich pobalím a ideme k mame mam auto vodicky. Tiež bývame v malej dedine co je 200obyvatelov není tu ani ihrisko, jedine si spraviť vlastne na dvore.... K tomu režimu, ešte majú jedlo o 2hej o 5tej. Potom o 6tej kúpanie, o 7mej mlieko rozprávka a zaspia samé v postieľke. V noci sa budia na mlieko ešte 2krat

ummimaryam
20. jan 2022

@ivuska0701 moja ma tiez 12 mesiacov a neje. Som. Toho zufala. Dnes si dala trochu jogurtu a to je vsetko. Nechce Ani za svet a ked vidi lyzicku ju napina

kate_cs
20. jan 2022

Syn 14 mesiacov.
Vstávame 8:30- nočník, prichystám obom deťom čaj a raňajky.
Potom sa idú hrať, ja posteliem, upracem kuchyňu, väčšinou sa okolo mňa motajú.
10:30 desiata
Ideme von. Len tak na dvor, záhradu, po dedine, do obchodu, na ihrisko, ako kedy a podľa potreby. Mladší pešo, 3 ročný na odrážadle.
12:00 obed (varím ho vždy deň vopred večer aby sme doobeda mohli kst von a unavila som ich)
12:30-13:00 ukladám oboch na obedný spánok. Ja som pri mladšom a niekedy si čítam, niekedy spím.
14:30-15:00 budíček, toto sa strašne mení, lebo jeden druhého často zobudia.
Olovrant a opäť šup von kým je svetlo.
17:00 ideme domov, deti sa hrajú a ja idem cvičiť v obývačke.
18:00 vecera
19:00 kúpeľ
19:30 obaja večierka. Starší si s otcom číta v izbe ešte rozprávku, ja 14 mesačného dojčím a uspávam.
Nikdy som netrvala na režime, ale je pre mňa dôležité chodiť často von a unaviť ich a zároveň mať aj chvíľku pre seba.

Žijeme v malinkej dedine, nikoho tu nepoznám a tak tiež nemám kamarátky a keď aj ideme na ihrisko ( taká klasika 1 hupacka, 1 preliezka a 1 šmýkačka) sme tam len my.