Angína u štvorročného syna

annamivo
15. máj 2020

Zdravim mamky. Ako sa u vašich detí začala angína? Syn 4r sa nám od pondelka sťažoval na bolesti bruška, tak som volala dr, tá kázala dávať probiotiká a že keď sa nezlepší o 2 dní máme prísť. V stredu Už nezjedol takmer nič a začal aj odmietať vodu,išli sme na pohotovosť, kde nám povedali že má angínu a hraničné hodnoty na dehydratáciu, že musí vypiť 1,5 dcl za hodinu inak nemocnica. Dostal ATB a probiotiká. Vo štvrtok ráno mi ATB 2x vyvracal a už celkom nič nepil. Napínalo ho už aj s vody, čaju všetkého. Volala som opäť dr a tá nás rovno poslala do nemocnice. Keď sa syna ktorýkoľvek dr opýtal čo ho bolí vždy povedal že bruško,ani keď mu prehmatali hrdlo tak nič, vždy len bruško. V nemocnici nám povedali že má hnisavu angínu. Brali mu stery, krv aj stolicu. Krv ok, crp zvýšené ale po ATB začalo klesať,stolicu ešte nevieme.

martinka13
15. máj 2020

Moje obe deti vždy pri angíne bolelo brucho. Občas aj vracali, dehydratovani vsak neboli. Dcéra mala aj také zdurene uzliny na brusku. V nemocnici sme skončili so synom na dehydrataciu, ale to mal rotavirus