Bábätko olizuje matrac

6. júl 2023

Spí na bruchu a olizuje matrac vždy keď ho dám spať.. Zobudí sa a olizuje.. Hladný nieje lebo to robí aj po krmení. Neviete prečo by to mohol robiť? Neskutočne ma to vytáča

anjelicek26
6. júl 2023

Babatko davaj spat radsej na chrbat, riziko SIDS je nizsie

"neskutocne ma to vytaca" je absurdnost, ved daj pod neho uterak ci plienku a nech si olizuje, proste to vymenis... V tomto veku objavuje svoje zmysly a aj to, ze ma jazyk... nebude to robit vecne.

autor
6. júl 2023

@anjelicek26 tieto rady baby fakt. Ja viem že na brušku je riziko sids ale keď mi ináč nechce spať čo mám robiť? Vadia mi tie zvuky.

martinkatinka
6. júl 2023

Vadi ti zvuk olizovania matraca? Babatko vydava vseliake zvuky, objavuje svet.

autor
6. júl 2023

@martinkatinka ano vadí lebo to nieje len také olizovanie.. Ale také aj so saním ako keby. Neviem to popísať. Proste nechutný zvuk.. Viem že to znie strašne čo píšem ale fakt mi to vadí

jaskolka
6. júl 2023

Autorka, tak sa priprav, na milión ďalších zvukov,a neskôr aj pohybov a správania, ktoré ta bude "neskutočne" vytacat...
A teraz vážne.. Je to bábätko. Skúma svet všetkými zmyslami. Správa sa úplne normálne, ako bábätko. Zvykaj si, ešte toho bude...

andrea_82
6. júl 2023

Proste potrebuje uspokojit svoj saci reflex. Keby nespal na brusku, tak ti poviem, aby si mu dala cumlik.

autor
6. júl 2023

@andrea_82 napína ho z cumlika

andrea_82
6. júl 2023

Skus iny tvar alebo mensiu velkost.

autor
6. júl 2023

@andrea_82 mám 3 druhy a nechce žiadny. Proste nieke cumlíkový

nikpa
6. júl 2023

Robí to po kŕmení, ok ale mozno by si ešte dal a nie je úplne sýty. Inak neviem prečo by mal potrebu sať. A ty by si sa mohla trošku ukľudniť, tvoje dieťa ťa ešte bude veľakrát dokola a dokola donemoty vytáčať. To sú deti...

autor
6. júl 2023

@nikpa v čom sa mám akože ukludniť? 😀 Nie nejedol by lebo ani nedoje fľašu, vyplúva

marianarem
6. júl 2023

Ja si viem predstavit, ze nejaky do nemoty opakovany zvuk moze cloveka vytacat. Daj si na usi sluchadla, budes to menej pocut. Bud take velke a bez zvuku, len proste na stlnenie, alebo hocijake s nejakou jemnou hudbou alebo bielym sumom. Dolezite zvuky babatka ako plac a mrnkanie stale pocut budes, ale take menej hlasne to prehlusi alebo vyrazne stlmi.

beata_k
6. júl 2023

Mozno ma reflux. Pali ho zaha.

tamitamitami
6. júl 2023

Iba si zvyknúť, aj moja malá zvykla v noci vydávať všelijaké "otravné" zvuky vlastne do teraz to trvá.....zo začiatku som pri tom nemohla spať, no na koniec ma únava vždy premohla a časom som si zvykla.

anavixy
6. júl 2023

Dieta ma saci reflex, ked mu drazdis usta, snazi sa olizovat vsetko co mu ich drazdi a pripadne sa na to aj prisat… na matraci proste hlada bradavku 🤷🏻‍♀️ sanie nie je len o hlade, ani na prsniku dieta len nepapa a z cumlika mu tiez nic netecie a aj tak ho saje, je to reflex 😑 a dieta si samo nepovie ze chce spat na chrbte, darmo sa ti to nepaci, davat dieta spat na brucho je nebezpecne z hladiska prevencie sids aj z hladiska rizika aspiracie. Mna takmer neskutocne vytaca ze tu asi pise ta ista osoba a riesi problemy ktore by nemala, keby dieta spalo tak ako ma - na chrbte. Alebo vas je viac, tak potom pardon.

autor
6. júl 2023

@anavixy keď ho dám spať na chrbát tak plače!!!! Povedz mi prosím ťa ako mám dosiahnuť aby spal na chrbte keď na chrbte sa mrví a nezaspí?? Skúšala som to hodinu niekoľko krát a nešlo to...

autor
6. júl 2023

@beata_k má reflux, ale toto nerobil predtým. Asi nejaká novinka čo sa mu zapáčila 🤷‍♀️

lucia13022023
6. júl 2023

@anavixy odveci, úplne, no zdá sa mi ze si lekárka... Ak nie tak sa ospravedlňujem.. No ale k veci, mam syna 4 a pol mesačného, pre vracia sa na bruško už asi mesiac, a začal aj v spánku. Zaspí pekne na chrbte no v noci sa pretoci na bruško. Otáčala som ho, no vždy sa zobudil a bol nervny. Keď ho nechám na brušku, spinka celú noc, aj denné spánky ma dlhšie keď ho nechám ako sa on otočí. Ja ho nedávam na bruško, sam sa otočí. Mame aj monitor dychu. Myslis ze robim zle? Nechcem niečo pokaziť, ublížiť mu

beata_k
6. júl 2023

Moze na bruchu. 1000-ce deti takto denne spia. Fanatizmus nie je na mieste.

lucia13022023
6. júl 2023

Autorka, môj malý skriabe. Skriabe o matrac, hocičo.. Ale beriem to tak ze objavuje, a treba si zvyknúť, deti robia všelijaké zvuky 🤣 sestrin malý robil zo spánku také zvuky, že sme to nazývali ze robi kohúta 🤣🤣

beata_k
6. júl 2023

Tak je mozne, ze sice chce spat na brusku, ale zaroven si tlaci na zaludok. Tazko povedat

nevenka
6. júl 2023

Babatka maju proste saci reflex, co s tym akoze chxes spravit. To, ze spi na brusku, je ok, podla mna. Ak Ti spi v postielke, dobre je mat monitor dychu. My sme nevedeli uspat nase stvrte nijak, len v kociku a na brusku. Tak spalo tam prve 3 mesiace, potom uz akceptovala aj bok a teraz sa uz aj sama otoci na chrbat, na brusko, ako chce.
A skus este cumle MAM, ak si neskusala. My sme museli trosku akoby vnutit ten dudel.

autor
6. júl 2023

@lucia13022023 aj môj škriabe matrac 🙂 a keď bol menší mekal ako koza v noci :D ale tento zvuk mi vadí, ako niekomu vadí mlaskanie mne vadí tento zvuk. Ja ho milujem nadovšetko, vyzerám tu ako,, zlá" matka ale proste mi vadí ten zvuk. Preto som chcela vedieť, či je nejaký dôvod prečo to robí že by som s tým niečo spravila. Ale žiaľ cumel a spánok na chrbte u nás nehrozí takže asi s tým nespravím nič :/ snáď ho to skoro prestane baviť

autor
6. júl 2023

@nevenka monitor dychu samozrejme máme. No tak aspoň ty ma chápeš že sa nedá uspať dieťa v polohe, v ktorej byť nechce. Naozaj som skúšala niekoľko krát aj hodinu v kuse a bol z toho akurát tak nervózny lebo chcel spať konečne a nedalo sa mu tak. Cumel máme klasický nejaký, potom bibs a ešte jeden ale nechce vôbec. Napína ho z neho a tak sa tvári pri tom keď mu ho strkám do úst 😠 sám si ho z pusy aj vyhadzuje

lalala94
6. júl 2023

Moja dcéra začala teraz škrípať zubami a tiež mi to lezie na nervy, čiže ja ťa chápem. 😀

anavixy
6. júl 2023

@lucia13022023 nie som lekarka 🙂 som novorodenecka sestra, dieta by podla zasad bezpecneho spanku (ked je to pre niekoho fanatizmus tak nech sa paci ☺️) nemalo spat na bruchu az kym sa same nedokaze pretoocit tam aj spat. Ked sa dieta pretaca len jednym smerom, teda na brucho, tak by ste ho mali zalazdym otocit na chrbat - to su odporucania spankovych poradkyn, ktore bezpecnost spanku studovali, nie moje.. samozrejme nie je mozne zakazdym dieta otacat, ale ked sa zobudis a je tak, mala by si ho otocit. Pokial spi na monitore, tak to je ten lepsi pripad, potom uz staci vediet co robit, ked bude pipat. Ono totizto aj s tym “lepsim spankom”, teda tym dlhsim pokojnejsim spankom, je to tak, ze hoci nam sa to paci, tak pre dieta je praveze bezpecnejsi ten prerusovany plytsi spanok. To zasa nie je moj vymysel 🙈 vsetko je to v rovine rizik, to ze dieta spi na bruchu alebo spi tvrdo a dlho neznamena, ze ho postihne SIDS, ale proste to riziko je tam vyssie. Na tvojom mieste by som teda urcite nenechavala dieta spat bez monitoru (pokial teda nesedis bdiaca pri nom napr cez den), ked vidis, ze je na bruchu, tak by som ho otocila ale okrem toho by som na to zas nejako uzkostlivo nestriehla, to nie je ani uplne mozne.

@beata_k to su zasady bezpecneho spanku, to, ze 1000 rodicov ich nedodrziava ich nezmeni… male babatko si same nevyberie ze chce spat na bruchu kym ho tak niekto nepolozi. Pokial niekto vie, ze je to zle, ale napriek tomu sa rozhodne to robit, tak ok, je to len ich vec, ale nemali by sa potom cudovat roznym tazkostiam a neprijemnostiam z toho prameniacich. Ty pises, ze dieta ma asi reflux a ze si mozno tlaci na zaludok, tak tvoja rada pre autorku je teda aka, ak nie zmenit polohu?

Autorka, uspala by som dieta a az potom ho dala do postielky na chrbat. Hoci chapem ze mnoho ludi sa snazi praveze uspat co najmenej kontaktne a rozumiem preco. Pokial to nepojde zmenit (ono to zas nemusi byt hned, ako pri vsetkych zmenach ohladom spanku), tak ok, nech spi na bruchu, idealne aspon na monitore, ale potom sa aspon ty musis zmierit s olizovanim, vsak ono ho to raz prejde…

evaachesa
6. júl 2023

@anavixy 100% súhlas. 👍
Perfektne si to napísala a len teda dúfam, že si tieto rady vezme čo najviac mamičiek k srdcu.
A ak nie, aspoň ten monitor dychu (bez prirazenej postieľky k posteli...vtedy je zbytočný). 🙏❤️👍

euka210
6. júl 2023

@lucia13022023 ked sa dieta vie uz samo otocit na brucho a spat, je to ok ked spi na bruchu.

autor
6. júl 2023

@anavixy?? Veď sa zobudí na chrbte, ja neviem či to nedokážeš pochopiť. To že vy si tam otáčate tie pár dňové bábätká a rešpektujú to je jedna vec. Ale s 5 mesačným je už realita trošku iná. A čo tu splietaš že rodičia uspavajú bezkontaktne?? Som pri ňom a uspávam až kým úplne nezaspí aj keď je na bruchu..!

domak2
6. júl 2023

A nemoze byt vo svojej postielke/izbe? Ved ak rad olizuje tak ho teda nechaj keď cumel, otočenie a iné rady odmietas. Ved hádam nemusíš byť vtedy centimeter od neho a snáď nerobí až taky hluk. Mne by ten zvuk prišiel milý, ale keď ti vadi tak bud ďalej.