Balenie 6 týždňového dieťatka naširoko. Ako na to?

milli3377
10. apr 2013

Ahojte baby!
Dnes ma syncek 6 tyzdnov a zacinam balit na siroko...Je to velmi neskoro? Chcemsa len spytat...dostal pampersku a dve zlozene biele plienky tie najvacsie a na to ortopedicke nohavicky na suchy zips... Maju tam ist dve latkove plienky? Ci jedna staci? Vyzera jak gula. 😀 A kedy trebalo uz zacat balit? Od narodenia? A dokedy ste balili asi vy? Ja si pri dcerke uz nepamatam lebo to bolo velmi hekticke obdobie...Dakujem za rady a pekny dnik, papa. 🙂

brumka
10. apr 2013

ahoj mi sme balili mesiac v porodnici povedali e nemusime ale mi sme balili. ved co vam povedal ortoped? po mesiaci sa chodi na klbiky ortopedovi on zhodnoti ci treba alebo nie a potom o 4mesiace kontrola, keby bolo nieco zle tak potom da dalsi termin. mi sme balili, jednorazova plienka, latkova a postolka

sblabradors
10. apr 2013

My sme balili od 6. týždňa po kontrolnom sono vyšetrení - museli sme. A balili sme do cca 8 mesiacov. Pravidelne sme chodili na kontroly na sono a teraz to je ok.

zivika
10. apr 2013

@milli3377 v porodnici mi povedali, ze namam balit, pediatricka na prvej poradni povedala, ze nech balim do prvej kontroly klbikov u ortopeda, ale malemu sa to moc nepacilo, tak som ho balila ani nie tyzden...sono bolo v poriadku, takze ortoped povedal, ze balit nemame...takze urob tak, ako uznas za vhodne, podla mna nebal, pockaj co ti odporuci ortoped po sone...a ak balit nasiroko chces aj predtym, urcite staci jedna latkova plienka, netreba dve 😉

katy1979
10. apr 2013

@milli3377 ak vam ortoped prikazal balit na siroko tak dve latkove plienky. Vygoogli si nejake videa. Ak mate klbiky v poriadku tak nebalit.

mnamko
10. apr 2013

ja som dala pampers a nato jednu látkovú plienku

sashabb
10. apr 2013

@milli3377 dávala som iba 1 plienku látkovú, myslím si že 2 su zbytočné. Taktiež mi to príde nie potrebné celkovo, podla mňa to kážu iba preventívne keby čosi 😒 Ja som malého balila na široko iba v noci, cez deň - zvlášť keď bolo teplo som mu dávala iba pampersku.

andrejka1974
10. apr 2013

zalezi co ti povie lekar na kontrole klbikov, nam na prvej povedala, ze ju mam balit na siroko , pretoze nemala velku pohyblivost , inac vyvinute bolo vsetko ok balila som len asi 3 dni , malej to vadilo bolo leto a bolo jej to nepohodlne, a ona sa mi ako 2 a pol mesacna sama zacala pretacat a tak si to rozhybala sama , dalsia kontrola bola super , nemusela som ju balit vsak som ju ani nebalila 🙂 🙂 🙂 a este som ju balila tak ze pampersku a na to jednu plienku a postolky

ivana149
21. jún 2013

my sme balili od prveho dňa čo sa maly narodil o šesť týždnov po pôrode kontrola u ortopeda, pocvičil mu z nožičkami urobil ultrazvuk a kazal baliť naširoko dalej o šesť týždnov druha kontrola na tej už bolo všetko ok