Balenie na široko

28. apr 2023

Kazali vám baliť na široko a aj tak ste nebalili? Dcéra má pravý kĺb v poriadku a na ľavom ma hraničné hodnoty, kázal bálit mesiac ale trápia ju koliky a keď ma to balenie nevie si dat nožičky k brušku co to ešte zhoršuje

pribinak
28. apr 2023

Tak aspoň na nejak čas počas dňa

autor
28. apr 2023

@pribinak skúšame aspoň tak, len keď doktor aby sme balili poctivo tak za to sa pýtam, ci niekto tiež tak robil a bolo to v poriadku alebo sa iba zhoršilo 😔

majka176
28. apr 2023

Predpokladám, že tie kolíky nemá nonstop. Tak keď ich nemá, treba baliť na široko a pri kolikach uvoľniť bruško. Aspoň ja som to tak robila. Balenie má široko je dôležité a lekári to nekážu len tak zo srandy.
Môj syn mal teda hrozné kolíky do 3 mes. ale keď sa dalo, na široko balený bol.

beata_k
28. apr 2023

Bal tak casto ako sa len da. Koliky trvaju chvilu, ale zly bedrovy klb je na cely zivot. A bolesti s tym sposobene

domka222
28. apr 2023

Ja som malú balila na celý deň. Na noc som ju nechala "oddýchnuť ". Chyba,musela som ju nakoniec baliť 24/7 do 3 mesiacov

juliet86
28. apr 2023

ahoj. ja som bola v podobnej situacii ako ty. nebalila som uplne poctivo presne kvoli kolikam ako aj ty. myslela som si ze volim mensie zlo... realita? dcerka musela nosit 22hodin denne dva mesiace Tubingen ortezu. hod si do googlu. sprav spravne rozhodnutie. drzim vam palce nie je to lahke

saxana000
28. apr 2023

Toto mozno vyriesi aj ergonomicky nosic kde su nozicky nasiroko a bruskom bude na tebe

sono2
28. apr 2023

Nooo tak moja mala takisto hranične hodnoty na pravej aj na rtg bola a bolo to vidno aj pre laika, dostala remienky a teda musela ich mať nonstop. Ale že fakt 6 týždňov.
Tam ani neni že na široko ale nohy musia urobiť určitý uhol. Koľko má?
Hlavne žiadne spanie na boku len na chrbte

sono2
28. apr 2023

@juliet86 ale, je to úplne v pohode.
Zabudla som napísať,

Autorka. Choďte k riadnemu ortopedovi, nech da pavlikove remene za 6 týždňov bol u nás pokoj.
Presne toto. Ak nepomôže oddialite, len problém ktorý mohol byť už vyriešený

sakaca
29. apr 2023

Skus aj nosenie, do ergonomickeho nosiča baliť na široko nemusíš, pretože to zabezpečuje ten nosič. Plus je tam bábätko v takej polohe. Ktorá je na koliky OK. Ja som od narodenia nosila v Rischino Flexible