Balenie na široko po kontrole USG

simonaluk
30. mar 2022

Ahojte žienky, chcela by som sa vás spýtať ako ste to mali vy z balenim na široko,
Pri prepustení z pôrodnice mi bolo povedané že by som mala baliť na široko,ale je to na mne ,cca 2 týždne som malú balila potom bola nespokojná a vadilo jej to tak som ju už nebalila,nechcela som ju zbytočné trápiť,,,,bolí sme na USG a klbiky má vraj v super stave ,ale odporučila mi ju baliť každý deň na 4 hodinky denne že to vraj stačí...
Neviem ,nechcem to podceňovať ale tak pokiaľ ma kĺby v poriadku tak neviem či ju baliť...
Ako ste to mali vy ?

e1i
30. mar 2022

@simonaluk mesiac nasiroko, o 2 kontrola. Potom este mesiac a o 2 kontrola a potom ešte dali az kym neboli oba klbiky 1a

adya
30. mar 2022

@simonaluk prvá kontrola hneď v pôrodnici neukázala žiadnu odchýlku, takže neodporúčali balenie naširoko, rovnako po USG u detského ortopéda nám balenie naširoko neodporučil, že preventívne to nemá zmysel a najviac na kĺby malej pomôžeme, keď sa vyhneme kadejakým chodúľkam a hopsadlám. Už sme absolvovali aj kontrolné USG a všetko v poriadku (dcérka má aktuálne 16 mesiacov).

ildiko36
31. mar 2022

@simonaluk ja som dceru ešte 3mes.balila na široko lebo pred 21r sa ešte muselo,to som aj bola prekvapená že sa to zrušilo. Oboch synov som balila dobrovoľne na široko 1-2mes ale tiež len par hod,a mne sa aj lepšie to dieťa držalo. Keď dáš 1pampersku a 1textilnu plienku neni to take hrozne

simonaluk
autor
31. mar 2022

@ildiko36 no to máš pravdu,ja som teda len chcela vedieť že ako to majú ostatní,lebo niekto bali iný zas nie , ako aj to že usg má dobré tak tie 4 hodinky predsa len nieje až tak veľa tak radšej baliť ...
Dobre ďakujem vám baby 🙂

denisa0504
31. mar 2022

Ak sú kĺby v poriadku, nie je dôvod dieťa trápiť... Každý starší doktor povie, že preventívne baliť. Mne to pri prvej pred 4 rokmi tiež vraveli, aj keď bolo všetko ok. Nebalila som a keď sme prišli na kontrolu, tak velice, že no vidíte mamička, dcérka má kĺby v úplnom poriadku, ešte že ste balila 🤦

20erika07
31. mar 2022

Syna pred 14r som polroka musela baliť naširoko a dcerku pred 8r ani jeden den, mala vsetko ok tak nebolo treba, ani preventivne mi nikto nepovedal

patricka
31. mar 2022

3t som balila na široko, na sone bolo všetko ok potom som už nebalila

pininka1
31. mar 2022

Ide o to, ze my ako slovania mame predispoziciu nemat v poriadku tie klby, preto sa to stale u nas odporuca, a b inych krajinach nie. Ja som sa pytala ortopeda, ktory mi vravel ze vobec nemaju menej deti s tymito problemami, prave naopak. Ja som davala, dokonca pri prvom synovi skoro do pol roka, preroze na jednej strane to nemal dobre

sono2
31. mar 2022

@simonaluk nestačí a ani balenie nepomôže na chvíľu.
Moja dcéra teda remene mala a ortoped povedal že v rakúsku sa nikdy deti nebalili na široko a nepomôže to
Konečný vývoj a zistenie klbov je v 3 mesiaci.
Moja mala v 2 týždňoch tiež všetko OK
Potom začala jedna noha zaostávať

sono2
31. mar 2022

A ešte ortoped povedal že deti nemajú spať na boku ale na chrbte aby sa kĺby správne vyvíjali
Že ako bábätko otvorí nohy dokorán pri spánku to je správne.
Na bok len pri dojčeni.

snehulak77
31. mar 2022

Minule jeden ortopéd vysvetľoval, že aj dat pampersky, je balenie naširoko, lebo maju automaticky nožičky od seba. Ak je oka a dávaš plienky, t. J. Nepouzivas bezplienkovu metódu, tak sa nemusíš trápiť.

matkahelka
31. mar 2022

@simonaluk nic take ako preventivne balenie na siroko neexistuje, to bolo tak pred 40 rokmi, ked nebolo usg a bez rozdielu kazde dieta balili na siroko. a potom deti supli do chodakov 🤦‍♀️ prvu dceru som nasiroko balila do 6 mesiacov, kedze klbiky nemala ok. aktualne druhu nebalim, ma 3 mesiace. aj v porodnici aj u ortopeda bolo vsetko ok a ortoped mi vyslovene zdoraznil, ze slovo netreba balit znamena, ze nemam balit.

izabela181
31. mar 2022

@simonaluk ja som nebalila na široko vôbec lebo maly to neznášal 🙈 na prvej kontrole bolo všetko ok ale preventívne kázali baliť ešte mesiac…nerobila som to a v 4 mesiacoch bolo všetko v poriadku. Nech si každý robí ako uzná za vhodne, ale aj v okoli čo mám známe ktoré majú deti tak máloktorá poctivo balila a všetko bolo ok 😊