Budenie večer a v noci

26. jún 2022

Ahojte, mam skoro 9mesacneho kojeneho syna, na noc mu davam uz aj sunar. No potrebujem poradit ako mu predlzit spanok v noci. Uspavam ho po leziacky spi s nami v posteli , vypije flasu, niekedy dokojim, alebo opacne kojim a potom flasa, zaspi s cumlikom ktory mu nasledne vyberiem (ak to ide) vacsinou sa da, no potom je klasicky o 30 min hore a musim znova douspat ze dam prsnik , niekedy staci ze pridem lahnem k nemu on lahne na moje brucho s jeho hlavou alebo sa nejako prituli , a potom mozem odist a niekedy znova o 30 min pridem. No proste do polnoci som aj 4-5-6 krat prinom , ak to je uz okolo 22.00 tak uz ostavam pri nom vacsinou .. no a vnoci tiwz je casto hore, a od tej 4-5 su to znova 30 minutovkY… od narodenia spi v podstate takto. asi iba raz mi spal 4 hodiny vkuse… ja uz rano som niekedy ako mumia podrazdena do toho .. skuste mi niekto poradit. Viem mam nacitane a sledujem insta spinkaj ucty , ze dieta si chce prepojit cyklus tak isto ako zaspalo atd. Ale preco niekedx v noci spi 1,5 hodiny ale prve zaspatie stale je po 30 min hore … a cez den klasika tiez 30 min spi iba ..

54tinka54
26. jún 2022

Koľko spí počas dňa dokopy? Možno spí veľa a potom nie je až tak unavený a budí sa.
Alebo naopak, je až veľmi preunavený a preúnava tiež kazí spánok.
Ja mám 10,5 mesačného a napr ak spí počas dňa viac ako 2,5h (dokopy za 2 denné spanky), tak potom v noci sa častejšie budí a tiež ráno je hore skoro.
Takisto mu môže byť napr teplo a preto má nepokojný spánok. Alebo rastúce zúbky?
Spánok detí, to je celá veda. 😅

autor
26. jún 2022

@54tinka54 cez den spi este 3 krat. A dokopy je to niekedy 1,5 hodiny a niekedy dokopy 3 hodiny.. kedy ako a nikdy mi to nenapravilo noc, ci spal hodinu cez den abo tri hodiny vzdy to bolo rovnako… zub prvy mu vysiwl na 8 mesiacov a ma ich 3 a asi mu ide aj horna druha jednotka ale este sa neprerezava.. prostw on od narodenia je narocny na ten spanok, nezaspi zw ho polozis a spi. Potrwbuje douspavat. A cez den on musi spat este 3 krat lebo je potom urevany a proste viem ze je unaveny.. ja neviem ako tie noci vylepsit uz

eva233
26. jún 2022

Súhlasím spanie aj uspavanie je veda a individuálne pri každom dieťati. A presne môže mu byť zima, teplo, moze byt veľmi najedeny alebo hladný, môže mať veľa alebo málo spánku cez deň,....a napríklad mňa zarazilo prečo berieš dudel? Akože chápem, že chceš aby ho mal čo najmenej ale na druhej strane by som mu ho v pohode nechala. To si neskúšala ci bude dlhšie spať s dudlom?..... A ešte sa opýtam má pravidelný režim a večerný rituál? Aj to veľa pomáha.... Náš mal pravidelný spánok cez deň. Samozrejme nie na minútu ale približne + večerný rituál kúpeľ, knižka, pesnička spánok a áno budil sa v noci a do roka to bolo všelijaké ale teda väčšinou keď mal cca 10m si pamätám ze tak 2-3x sa zobudil na mlieko a spal do 6.30 v pohode .. Každopádne čokoľvek sa rozhodneš zmeniť mozgu trvá minimálne 2 týždne kým si na niečo zvykne takže nečakaj zmenu hneď..... My keď sme napríklad menili uspavanie z fit lopty na postieľku trvalo to 2 mesiace kým sme sa dopracovali k tomu, že si ľahol do postele a do 20minut spal.... Takže určite treba skúšať ale aj vydržať 😉

diamond007
26. jún 2022

@54tinka54 prejde to okolo roku, je to len obdobie

gabika128
26. jún 2022

Skúšala si mu nechať cumel celu noc? Mne sa malá budí, ale stačí podať cumel a spí ďalej. Teda okrem posledného mesiaca keď jej išli zuby, to boli vresky aj s cumlom

deti95060810
26. jún 2022

ešte chvíľu počkaj - vydrž.... okolo roku to prejde - to má bábo separačnú úzkosť... je to síce nepríjemné obdobie - ale musíte to zvládnuť

rybka2021
26. jún 2022

Ja som mala nieco podobne s mojim dietatom. Tiez som uspavala po leziacky a do 30 minut hore a do polnoci kazdu hodinku hore a nadranom tiez. Cez den 30 minutovky. (Ale bez dudlika)
Co som ale okolo roku spravila je, ze po vecernom rituali som ju namiesto spalne vzala do obyvacky, tam ju poleziacky nakojila..ked som videla ze uz dopapala a zaspava (ale este nespi!), odpojila som ju a zaniesla do spalne, vedla nej lezala, spievala uspavanku a hladkala vlasky. 3 vecere plakala ale na 4 den do minutky zaspala a v podstate odvtedy to tak je (ak neratam ked jej idu zuby). Potom vstane len 2x, asi o 3 a 4 nadranom- a to ju nakojim.
Neviem ci by to ako 9 mesacna pochopila, ale ako 12 mesacna vie, ze pred spanim sa neje v posteli.
Mozno to skus.

54tinka54
27. jún 2022

Aha.. my sme prechádzali na dva spanky keď mal 7 mes a to presne z toho dôvodu že tie denné spánky už začal mávať len také 30-40 minútovky a zaspávanie začalo trvať dlhšie. Jasne že kým sme prešli na dva tak to bolo všelijaké, bol aj viac nervózny a placlivy kým si zvykol ale pomohlo to, tie dva spanky mal potom dlhšie a noci sa tiež zlepšili. Takže ja by som išla do tých 2 spánkov.
Mne sa zdá na 9 mesačného uz tri spanky veľa, fakt my akonáhle sme zrušili ten tretí spánok čo mu vychádzal okolo 16:30, tak potom na nočný spánok rýchlejšie zaspal a do polnoci sa uz potom nebudil, max na vypadnutý cumel.

autor
27. jún 2022

@54tinka54 skusala som aj 2 spanky no nezlepsilo to nic, treba asi dlhsie skusat.. neviem .. a cumel nepomaha on cumel po zaspani vypluva alebo ho to budi ze ho musi cucat lebo mu vypadava a ked ho dam naspat tak on takto nezaspi . Jednoducho potrebuje mna

autor
27. jún 2022

@gabika128 on cumel vypluva, preto mu ho aj vyberiem lebo takto mi pomoze sa odpojit od prsnika aked nespinka uplne este tak dam cumel a pomozw ale on potom vypluvne a ked mu ho dam naspat po 30 min tak ho to neuspi naspat proste znova cicka alebo nejake hladkanie. On si zacne sadat zdvihat sa a plakat, musim stale prist

zorkahorka
27. jún 2022

Nevyberala by som cumel. Kazde babo sa v noci budi a potrebuje sa upokojit a znova zaspat. Upokoji sa vdaka cumlu..ak mu nedas cumel, urobi si cumel z teba a bude cickat. A ty sa nevyspis. Moj zas cumel nechcel, v noci som bola aj 10x hore. Co by som dala za to,aby mu zasa zachutil?!

autor
28. jún 2022

@zorkahorka u nas cumel nebol a nie je zaruka ze nebude chciet radsej prsnik , len pomocka aby som vYmenila prsnik za cumlik

kiki234
28. jún 2022

V prvom rade je nutne dieta naucit co je denny spanok a co nocny.. Denny spanok: ziadne ze ticho spi mi dieta, ziadna tma,.. Nocny spanok: uplna tma, teda ziadne lampicky a podobne veci a ticho. Mam dve deti 8m a 20m...obaja dpia sami v izbach a prespia bez jedineho prebudenia cele noci od pol roka.. Samozrejme pokial idu zubky s tym sa nic neda urobit. Uplne od zaciatku som ich takto ucila..a dalsia vec preco preboja vyberate cumel? Si predstavte ze by to niekto robil vam, asi by sa vam to nepacilo. Este tento moj 8 mesacny sa sem tam mozno 1x za tyzden zobudi, preberie okolo polnoci, strcim mu dudel co stratil a spi dalej. Nerozumiem co nacvicujete s tym dudlom. Ak sa bojite ze si zvikne spravte mu ritual, ze cumel len na spanok, zobudi sa vybrat dudel, robim to aj ja tak. Pokial chcu obe deti cumel len tak tak ho nedam a hotovo. Na jednej strane ze nespi a na druhej mu vyberate dudel, ak mu nechcete robit dudel vy a ani dat umely tak potom spat nebude.

kiki234
28. jún 2022

A este ked som si precitala co ste pisali o dennom spanku.. Dieta musi mat rezim, a uz duplom tolko mesacney ziadne ze jeden den spi hodku a druhy 3 hodky. Moj ma 8m spi od 8 do 8 45, od 12 do 14 30 a od 17 do 17 45..vecer 20 30 do 5 30..rezim rezim rezim, vy mu ho vytvorte a prve dni to bude tazsie ale zvykne si

autor
29. jún 2022

@kiki234 to vam gratulujem ze vase babatko je nenarocne v spanku, ze vam zaspinka stale ked ho ukladate. My sme od narodenia velmi narocny, velmi potrebuje mat pri sebe mna a aj tie spanky nie vzdy ked JA chcem aby spal tak on to tak chciet nemusi. My rezim mame , a momentalne je obdobie kedy prechod z 3 na 2 spanky trva dlhsie. Podla dna, podla jeho unavy ho ukladam no v priblizne rovnakych casoch ak sa samozrejme da, no nie vzdy spolupracuje on.. ja sa riadim babatkom a tym ako sa sprava ci ma znamky unavy atd..

autor
29. jún 2022

@kiki234 a ten cumlik mu nevyberam vzdy, nechavam ak vidim ze dudle ale ak mu uz vypaduje tak ho dam prec lebo ked sa pretaca tak mu vadi pod hlavkou a to ho budi takze radsej niekedy takto. Ale samozejme ze mu ho necham ak chce

kiki234
6. júl 2022

Len strucne zareagujem, dieta sa nenarodi s tym ze vie kedy je noc a kedy je den, dieta sa neuaci spat kedy by malo aby si aj rodicia oddychli, dieta sa nenauci spat pri rodicoch.. A mohla by som pokracovat. Vsetko si deti ucime my.. U mna neprejde argument mate stastie, ja to mam tazke lebo mala je na mna zvyknuta, mate stastie moje dieta je v noci 10x hore a podobne. Totiz z takymto nazorom sa stretavam stale, ty mas stastie ja si ani neviem upratat 😀 ty mas stastie ja som v noci 5x hore 😀 ty mas stastie..nie nemam stastie, len som deti naucila co bolo treba.

orchidea1986
31. okt 2022

@eva233 ako sa vam podarilo vymenit loptu za postielku?

eva233
31. okt 2022

@orchidea1986 "jednoducho" 🤣🙈.... Ale nie... Lopta šla preč. Postieľku sme mali prirazenu k veľkej posteli a po večernom rituály - vaňa, rozprávka som zhasla svetlo povedľa dobrú noc a spievala/hmkala pesničky a v podstate cakalq kým sa ukludni... Zo začiatku chodil po našej posteli, prechádzal sa niekedy skakal... Keď už toho bolo veľa alebo odchádzal z postele tak som mu len povedala teraz ideme spinkať a vrátila ho do postieľky.... Inak som len spievala a nekomentovala som to ze chodí po posteli ani skáče.... Čím viac som ho totiž napominala tým viac "bol hore".... Takze som v podstate robila len akési rádio..... Zo začiatku trvalo tak hodinu niekedy aj hodinu a pol kým zaspal 🤦‍♀️.... Ale tak za 4-6tyzdnov zaspaval do 15minut... Zo už neskakal ani sa neprechádzal ani nič... . Jednoducho 4 pesničky trochu sa poprehadzoval a bolo... Ono takéto dieťa nevie ešte pochopiť to ze ľahnem do postele a čakám kým zaspím, jednoducho ho musí niečo upokojiť najprv to bol kočík potom lopta a zrazu sa ma upokojiť samé... Toto sa musí naučiť aaj dospelý ma koľkokrát problém len tak zaspať a prehadzuje sa v posteli... Toto je v podstate obmena detského skákaní v postieľke... Preto treba len trpezlivosť a pokoj 💪

orchidea1986
31. okt 2022

@eva233 nasa este nechodi len lezi, preraca sa a v postielke hystericky zachvat😀