Časté kakanie dieťaťa. Je to normálne?

dididi30
22. jún 2008

ahojte baby, chcela som sa opytat ci je to normalne ked mi drobec casto kaka, teda mam na mysli: ked vstane tak sa vykaka a po papani sa opat vykaka, inak stolica je zlta, co je ok, tak niesom si ista ci aj to caste kakanie je ok......dik za nazory a rady 😉

dadka212
22. jún 2008

dididi aj môj malý na začiatku stále kakával, pokaždé keď som ho prebalovala tak bol pokakaný, ale potom sa to pekne upravilo 😉

katulienka1
22. jún 2008

ahoj,male babätka kakaju casto.moja kakala aj 4x denne,takze myslim ze to je v pohode.Hlavne sleduj farbu stolice 🙂

dididi30
autor
22. jún 2008

dik baby......moj kaka aj viac krat za den aj v noci, takeze non stop, ale to ani netlaci, skor to z neho vystrekne ale neplace, iba si ulavy 🙂 ....inak jem fakt zdrave veci a zlym sa vyvarujem, teda takym co naduvaju a tak...
dadka ja dufam,ze sa to upravi, neviem ci by som nemala jest castejsie ryzu, ci to pomoze..

dadka212
22. jún 2008

didi aj my sme to tak mali, že to z neho išlo ani neviem ako, len keď som ho prebalovala tak tam bolo prekvapko 😀 mne už v pôrodnici povedali, že je to ok a to sa upraví 🙂 neviem či ti ryža pomôže veď keď ti chutí daj si a uvidíš 😎

alucia
22. jún 2008

diddi, my mame taky isty problem, moje dve kakaju po kazdom kojeni 😅 . A trva to uz 2 mesiace. Mozno by som mala byt rada, mam znamu a ta jej kaka raz za den, aj to s placom. No fakt uz by to mohlo ustupit, mame strasnu spotrebu plienok.

dididi30
autor
22. jún 2008

danka no uvidime uz mam ryzu na taniery ale podla mna to nepomoze, teda nejako vydzrime 😀
alucia, verim ti, ja mam len jedno a spotreba nehorazna a ty pri dvoch, uf, teda, no neva, hlavne,ze su zdrave tie nase deturence, nie 😀 ..drzim palec 😉

monique02
22. jún 2008

ahojte maminky,
aj nasa ninka tak kakavala viackrat denne az to z nej striekalo, doki mi povedala ze to je z mliecnych vyrobkov ale ze jej to vobec nevadi, hlavne ze je to zlte 🙂 ale uz sa to upravilo, teraz kaka tak 1x denne, niekedy aj 3 dni nic

ika00
22. jún 2008

Ahojte, Radka najskor kakala do kazdej plienky, od 3. mesiaca 3x denne a teraz po ukoncenom 5-tom 3 dni nekaka a potom poriadne nalozi asi do 3-4 plienok a potom zase nic ...
V porodnici nam kazali prebalovat pred papanim, aby sme potom netlacili brusko. Ale pri kojeni sa vzdy pokakala, takze sme opat prebalili a tiez sme mali vysoku spotrebu plienok. Asi po 6-tich tyzdnoch - ked som si to uvedomila - som zacala prebalovat az po papani.

denisocka
23. jún 2008

my stále kakame aj 5x denne,niekedy to ide aj na nervy bo sa pokaka pre cestou aj ked bol predtým 2x prebalený ale čo už 😀 ,ale odkedy dávame príkrmy,teda cca 2týždne tak aspon tie kakanice su kus tuhšie ale zato až za krkom občas 😀 😀 😀 😀 😀

ale ked sme boli taky drobny ako vy tiež sme kakali strašne vela , ja si neviem predstaviť žeby kakal ako iné deti raz za 14 dní ,aj ked by to nebolo zle 😀

majkabe
23. jún 2008

Aj my sme kakali tak často keď sme boli taký maličký, si to ešte pamätám, tiež to z neho vyletelo ani neviem kedy 😀 😀 😀 A po čase sa to upravilo a teraz kakáme cca každé 3 dni ale poriadne 😀 😀 😀

lyongirl
23. jún 2008

Malý tiež kakával nonstop, veľmi rýchlo som prišla na to, že keď prebalíme pred papaním, tak skrachujeme na plienkach, to v nemocke učia dobré blbosti. Takže časté kakanie u tak malých detí je ok. Malému sa to po čase upravilo, hlavne ako sme zaradili po pol roku príkrmy. Ale asi okolo 10. mes. mi začal kakať tak, že doobeda aj 4x, ale bolo to normálne, tak som to neriešila a ono to prešlo.

petrulla
23. jún 2008

Nas maly ked bol len na mliecku kakal vzdy pri jedle, Nie pred ani po ale pri jedle (2in1). 😲
Ale vraj mimina to maju prepojene nasavaci a vylucovaci reflex ci co.
A teraz ked ficime na tuhej strave som si myslela, ze 1 krat denne a hotovo ... 😉
Ale pravda je taka, ze kakame snad kazdy chod zvlast 😀 (zeleninovy obed v 1 plienke, kasicka v druhej .... 😀 ) a koncentracia nabrala na obratkach 😝 😀

martinaema
23. jún 2008

Petrulla 😉 😀 Ako by som o našej malej čítala. Takže do 3 mes. pri každom kojení, potom už len 4x denne a tak je to doteraz a to už budeme mať 15mes. Mám pocit že je lemravá vytlačiť to naraz, tak si to kúskuje 😀 😀 😀
Jediná úprava čo nastala je v konzistencii. Aj to až po roku.

tigri
23. jún 2008

Tinka, ked bola taka malinka,tiez kakala do kazdej plienky a nasa spotreba plienok bola aj 15-20 denne, pretoze neznasala aj pocikanu plienku...tiez to islo riadne do penazi, ale zdrava ritka a pisula mi bola prednejsia...ale niekedy som isla do vyvrtky, ked sa pri prebalovani pocikala do cistej plienky, tak som dala dalsiu, do ktorej si prdla, az sa pokakala a potom sa znovu este pocikala....srandy kopec 😀

teraz kaka tak 2-3x denne...

elize
23. jún 2008

didi u plne kojenych deti je normalne ak maju nalozene v kazdej plienke a tiez je normalne ak nekakaju aj 8 dni. To mi povedali sestricky na detskej JISke. My sme mali opacny problem. Teraz po zavedeni prikrmov kakame aj 6x denne, ale v malych davkach 😀

horallka
23. jún 2008

Môj kaká každú chvíľu, je plne kojený a tiež som si myslela, že niečo nie je v poriadku, ale vraj je - stolica je žltá, tzv. praženica. Za deň spotrebujem aj 8 plienok, vždy keď mu pozriem do plienky, je tam praženica. 🙂 Takže asi to tak má byť.

luciaakubko
23. jún 2008

didi, aj moja casto kaka, neboj 🙂 lepsie, ako by ju malo boliet brusko. uz aj to sme zazili...mame za sebou strasidelnych pat dni. dnes to bolo lepsie trosku. aj rektacnu rurku sme pouzili, aby kakala 🙂 takze je lepsie ked kaka, pokial kaka zlte, je to ok 🙂 ja by som sa chcela spytat, ci nafukuju cukriky, trebars bonpary 🙂 🙂 lebo som od nich zavisla, resp. od takychto sladkych prkotin 🙂 ci by mohla mat mala aj z toho bolenie bruska

elize
23. jún 2008

luciaakubko ked som ja kojila v pohode som jedla sladke - akekolvek dokonca aj cokoladu. Bez sladkeho by som nevydrzala ani den (nastastie mi dobre spaluje 😀 inak by som vyzerala ako poriadne vykrmene prasiatko 😀 )
Nic malemu neprekazalo, kakal v pohode a brusko nebolelo. Ale kazde dietatko je ine, jednemu moze uskodit, druhemu nie. Vyskusaj v malom mnozstve a uvidis 😉

luciaakubko
24. jún 2008

dakujem, elize 🙂 uz sa bojim fakt aj jedneho cukrika,aby sa zasa nezacal ten strasny kolotoc nareku 😕 ti v dobrom zavidim, ze mozes papat vsetko a maly je ok, vraj chlapcov castejsie bolievaju bruska. uvidim, mozno casom si budem moct dovolit zjest viac 🙂

sammy
19. sep 2008

Baby, poradte, ci je normalne, ze 11-mesacne dieta na prikrmoch (asi 4 prikrmy za den + kojenie) casto kaka? Vsimla som si, ze to je teraz asi 4. den, co mi kaka tusim do kazdej plienky. V jednej je toho viac, v inej len tak trosku, no hnacka to nie je. Je to skor taka kasovitejsia konzistencia a hlavne to ma zaraza, ze tam vidno cele kusky zeleniny, tak ako ich zjedla, tak su vykakane 😒
Prikrmom moc neda, ovocie mi je len vo forme vyzivy a aj to len tak 100-150 g denne, jogurt asi 100 g, z peciva si len zobne par hryzov, ale to len tak, ze sa ani nenaje, da si viac akurat kase tak 150-160 g a zeleniny s masom zje aj 200-220 g. Inak len MM a cistu vodu pije.
Je to normalne ci mam volat doktorke?

annag
19. sep 2008

sammy, pokiľa to nie je hnačka a je to len pár dní, malo by to byť v poriadku. Lekári redšiu stolicu príliš neriešia, problém je úplne vodnatá. Môže to byť dané tým, že papá viac mliečnej potravy, hlavne MM. Zelenina obsahuje veľa vlákniny, ktorá črievkami prechádza až von, ak dobre zeleninku či ovocie nepožuje, len prhltne, žalúdok ju ešte nedokáže úplne rozložiť a vyjde von rovnaká ako dnu.

Ak sa malá cíti inak dobre a nemá zjavne žiaden iný problém, tak sa zatiaľ neobávaj. Ak by ju bruško bolelo,mala teploty ... určite k doktorovi, aby sa vylúčila či už infekcia alebo potravinová alergia.Porozmýšľaj, či si nedala v posledných dňoch nejakú novú potravinu alebo či podiel mliečka v posledných dňoch nebol väčší než zvyčajne.

sammy
19. sep 2008

Annag, ona kakavala castejsie aj predtym, no teraz mi je to divne ze az tolko, no vacsinou tak 1-2x denne kakava posledne. Teraz je aj nachladnuta, sopli, tak mozno aj tym to bude, neviem. Stolica nie je vodnata a to je pravda, ze to jedlo velmi nepozuje. Ja som sa pred tyzdnom nastvala, ze uz koncim s mixovanim, tak uz to len roztlacam vidlickou, ze nech si pohryzka, no ona to vacsinou fakt pohlce cele 😒
Tak snad to bude len kombinacia vsetkych tych faktorov. A mlieka vypije az nadmieru na svoj vek, kojim tak 3x denne + v noci tiez aj 3-4x. Nie je to prilis vela? 😨 Len ako to obmedzit neviem 😒

annag
19. sep 2008

sammy, dojči malú vždy s istým časovým odstupom od príkrmu, aby si odvykla, že mliečko má hneď a príkrm treba len pretrpieť. Každé bábo si samo určí, kedy začne príkrmy dobre papať, tak sa netráp, určite to pôjde čoraz lepšie. To isté je s dojčením, nič sa nedeje, pokiaľ papá aj dačo iné, len má viac stolíc. Dobre, že pasíruješ, ale ten skok rob opatrne, každým dňom len postupne zvyšuj hrubosť jedla, ak ho vypľúva, tak ho zjemni. Napr. mäsko mixuj ešte stále, to sa zle rozžúva a len ho primiešaj do jedla. Podstatné je netrápiť sa veľmi a nenútiť ju nasilu papať a bojovať s jedlom, lebo bude ešte horšie. MM jej nikdy neublíži, naopak, je stále pre ňu veľkým zdrojom látok dôležitých pre jej rast.

sammy
19. sep 2008

Annag, ona mi tu zeleninu papa pekne, vobec neprotestuje, masko ma pokrajane na drobne kusky, to tam ani neciti popri tej zelenine. Ja kojim preto tak casto, ze mi zaspava vzdy len na prsniku. A kedze spi 2x denne + potom vecer ju musim uspat, hned je z toho 3x. Rada by som kojila uz len rano a vecer, no ale neda si povedat 😖 Potom jasne, ze ked sa nadlavi mliekom pred spanim, ked sa zobudi, posuva sa nam cas dalsieho prikrmu a tym padom ma menej prikrmov ako by mala mat. Mam aj trochu obavy, ci jej to mlieko dodava v tomto veku este vsetky tie nutricne hodnoty, ktore potrebuje, lebo jasne, ze to ide na ukor prikrmov.

annag
19. sep 2008

sammy, to nie je tak veľa kojení na ročné bábo. A pred spaním nepapá príkrm? Ak by ho papala, tak by zaspávanie na prsníku bolo len pre zvyk a citovú potrebu, proste by si len pocuckala, lebo hladná by už nebola.

sammy
19. sep 2008

Doobeda jej vychadza spanie tak hodinu a pol po ranajkach (davam jej ranajky neskor, lebo rano mi nikdy nechcela vela jest, tak jej davam az tak 2 hodiny po zobudeni). Takze ma mlieko pred spanim kvazi ako desiatu. Ked som skusala dat jej prikrm, nechcela ho este. No poobede vacsinou ide spat tak hodinku po vydatnom obede, takze to si dava mlieko ozaj len na uspanie.
Ono je to uz v takom stave, ze ked ide nahodou spat aj totalne napraskana, prsnik musi byt. Alebo niekedy ked sa jej este nechce spat, nacuca sa mlieka a potom o polhodinu-hodinu ju skusam ulozit znovu a zas musi byt prsnik a kedze tam potom uz toho mlieka vela nie je, nervaci a nevie zaspat. Tak taha a taha aj 2 minuty, kym opat nezacne tiect aspon troska 😒 No uz ma to dost vycerpava, lebo tym padom ju nemoze uspat nikto okrem mna a nemozem sa od nej pohnut 😠 Nemas nejaky tip ako ju to oducit?
Toto uz patri do inej temy, tak ak ma niekam prehodia, beriem.

annag
19. sep 2008

sammy, to by si ju musela odsaviť, ale asi sama cítiš, že je ešte veľmi na prsníku závislá, možno o mesiac to bude lepšie. Ale podľa mojich skúseností sa bábetká lepšie odstavujú až okolo roka a pol a neskôr. A odstaviť je najlepšie tak, že nahradíš denné dojčenia iným mliekom či tekutinou- najprv ranné a poobedné a až ako posledné večerné. Nočné kojenie ukončiť spolu s večerným (nočné nahradiť čistou vodou)

Nevadí, ak si dá prsník aj po totálnom napráskaní, podstatné je, aby ho mala len na pocuckanie a nie od hladu.

sara333
19. sep 2008

Nas drobec dostava z flasky a tiez casto kaka.. po kazdom jedeni.. ale to musi tlacit o dusu, chudacik.Teraz som mu zacala davat tie kasicky co vyraba Hipp..su od 4 mesiacoch.neviem ci to neni moc skoro,ale suseda hovorila,ze oni kedysi zacinali uz od 3 mesiacoch s piskotkami a tak.. len odvtedy ma stolicu tmavozelenu...a brutalne to smrdii 😀 alebo len ja som taka fajnovka 😀

sammy
20. sep 2008

Annag, toho som si vedoma, ze je prilis zavisla. Sice povodny plan bol kojit do roka, no uz som sa zmierila s tym, ze to bude dlhsie 😒 Co uz, pokoj v rodine je najdolezitejsi 🙂
A to som si myslela, ked mala 5 mesiacov a mala som vaznu dlhotrvajucu laktacnu krizu, ze uz som dokojila 😀 , no keby som to bola vedela 😀

annag
20. sep 2008

sammy, však, asi si si v jej 5 mesiacoch nepomyslela, že budeš zrelá do témy Dojčenie staršieho dieťaťa a nepochopenie okolia 😀