Problém s kakaním 1,5 ročného synčeka

dadinka1311
4. mar 2021

Ahojte mamičky chcem sa spýtať či niečo niekto skúsenost.. Synček ( rok a pol) poslednú dobu má problém a kakanim predtým v pohode kakal všetko raz sa stalo že mal úplne tvrdú stolicu nemohol sa vykakať potom mal troška krvicky na plienke aj na ritke (aj som to tu za to písala ) potom to nejako prešlo stolica sa upravila a potom na novo zasa tak som volala Dr. tak mi predpisala Duphalac pár dní sme ho používala stolica sa upravila , jak som vysadila za pár dní na novo problém s kakanim . Chudatko moje malé chce sa vykakat ale poriadne mu to nejde (asi sa už aj boji kakať ) niekedy mi to príde ako keby to už zadržiaval. Tak sme včera na novo nasadili Duphalac 😥.. masirovala som mu aj bruško ja som mu pomáhala trubičkou ,cvičili sme s nožičkami ale stále sa nemôže poradiť vykakať chudatko porád sa naťahuje keď sa snažiť kakať ,plače ,nervózny je 😟 už neviem čo robiť. Už som s toho zúfalá.

nikpa
4. mar 2021

@dadinka1311 treba dlhodobo zmakcovat stolicu stravou, dostatok vlakniny. Nastruhane jablko, slivky, ovsene vločky poverené a kamilkovy čaj je topka, aspon môjmu malému vždy zmakci stolicu ked je problém. Preháňadlo to rieši len na krátky čas, naozaj sa treba povenovat tej strave.

deedol
4. mar 2021

namiesto duphalacu volnopredajny duphaston a vysadzat postupne, nie naraz, ale uberat pocet ml. mozno sa fakt boji a potrebuje zabudnut, ze to bolelo, aby prestal zadrziavat.

nastasias
4. mar 2021

Tak s týmto ma problém veľa detí a je to niekedy na dlhšie... Hlavne co naviac tekutín lebo vláknina bez vody tvrdne... Čiže viac vlákniny chce aj viac vody. Aj nám sa to stalo, je to taky bludný kruh, ja som mu nedávala peroralne potom už nič, len do zadočku Easylax každé 3 dní, funguje hneď. Musel sa proste vykakat, boli stavy, kedy už bol zúfalý. Dá sa to dávať aj dlhodobo. Ak je na UM tak možno zmeniť mliečko. Oni sa zlaknu, po takom nepríjemnom zážitku ako je tvrdá stolica a potom zadržiavajú. Easylax ma však momentálne výpadok, ale snáď sa bude dat čoskoro kúpiť. Držím palce.

ikonica
5. mar 2021

@deedol si si ista tym duphastonom? 🤔🙈

ikonica
5. mar 2021

A co pitny rezim? pije dost? Co obvykle jedava cez den?

dadinka1311
autor
5. mar 2021

@nastasias na umelom mlieku už nieje, pitný režim dodržuje na 1000percent vypije dosť ..ah uvidíme snáď skoro prejde

dadinka1311
autor
5. mar 2021

@ikonica pitny režim je vynikajúci pije to dodržiava úplne výborne...papava krup.kasu , parky , jogurty ,výživy (to čo uvarím -polievky , mäsko , zemiačiky,omáčky , atď...) Aj keď niekedy odmieta teplú stravu niekedy strašne málo si toho dá ale každý deň musí mať teplú stravu to je samozrejme...ovocie on mi moc nechce tak to nahradzame výživou..banán jediný spapa ale jabĺčko alebo tak nechce aj keď mu nastrúham,nakrájam alebo dám do ručičky...

dadinka1311
autor
5. mar 2021

@ikonica duphalacom? Prečo? To my dr povedala teda predpísala aby som dávala

zuzka38
5. mar 2021

@dadinka1311 ak to bude pretravata treba riesit stravu, vysadit mliecne veci, pripadne gastro zacat.. ak doteraz rpoblem a neni faza odplienkovania alebo psychicky blok z nejakej zmeny velkej..
je tu aj skupina s problemom pri vyprazdnovani https://www.modrykonik.sk/group/7904/

dadinka1311
autor
5. mar 2021

@zuzka38 oh no snáď sa to ustali...ale určiťe keď to neprejde idem to riešiť osobné s Dr nech nás pošlu na vyšetrenie, veď tie malé deti pri Tom trpia , človek sa snaží pomôcť ale nepomáha 😟...teraz ráno sa konečne vykakal som ho zobrala rýchlo na ruky a pokrcila nohy k brušku a nejak to išlo , ťažko ale išlo

marcellka32
5. mar 2021

Vylúčiť parky, údeniny, banány, ryžu, mrkvu...ráno pohár vlažnej vody.. raňajky:ovsena kaša s nastrúhaným jablkom, sušené slivky, voda, čaj nesladeny, nápoje nesladené, obed: polievka, mäso so zeleninou, olovrant: biely jogurt s probiotikami probiofix z lekárne, kiwi, pomaranče, maliny, jahody... treba pohyb, cvičiť nozkami, večer teplý kúpeľ a masáž brucha, namočiť sušené slivky do vody, ráno dať zjesť slivky aj vodu vypiť

jabuducanevesta
5. mar 2021

zvýšiť pitný režim, dokonca ja som slabé caro kávičku s mliečkom robila každé ráno a odvtedy chodí pravidelne a nejesť napr aj čokoládu

zuzka38
5. mar 2021

@dadinka1311 vysetrenie na gastre je len odber krvi pri malych detoch nic ine..

deedol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
5. mar 2021

@ikonica jezis, pardon, uz bolo zjavne moc neskoro. dulcosoft to mal byt. ospravedlnujem sa a dakujem za opravu 🙂

tatinka
5. mar 2021

@dadinka1311 velmi dobre na to pomahaju jogurty, pises, ze to papa, ale nepises ci ovocne ci biele, naj su biele zive jogurty jeden denne...

llll701
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambrlka
9. mar 2021

Ja osobne nemam rada prehanadla ktore musia prejst cez creva, lebo organizmus si velmi rychlo na to zvykne a potom je problem zo stolicou bez kvapiek. Moja dcerka ked mala skoro 2r nechcela kakat zo strachu lebo raz mala taku tvrdu stolicu, ze si ritku trosku natrhla, ked tlacila, odvtedy sa bala kakat a zadrziavala to v sebe... vtedy nam doktorka poradila EASYLAX je to na riedenie stolice, ale je to taka ,,striekacka,, a to sa aplikuje do zadocku do 2 minut ju prehnalo... 2-3x sme to aplikovali a od vtedy ziadny problem teraz bude mat 7rokov