Červené oko a horúčky, máme ísť na pohotovosť?

lula313
29. júl 2019

Baby, prosím, mám ist s týmto na pohotovost? Pediatrička má dovolenku, zástup neordinuje. To oko je červene len jedno, alergia na jedlo to nebude. V sobotu mala 40tky horucky bez iných príznakov, potom to ustálo.

kika831
29. júl 2019

@lula313 akoze zastup neordinuje? Ved je pondelok a ked mala v sobotu horucky, tak by ju urcite mal vidiet lekar. Aj sa to zvacsuke? Nema tam vpich od hmyzu?

lula313
autor
29. júl 2019

@kika831 bola len do 11tej a nám to vybehlo o 12tej. Ale už ma to oko normálne🙈mala len jeden deň horúčku. Nám Dr povedala, že mame chodit, len keď má dieťa 3 dni horucky, lebo je to vraj zbytočne a v ordinacii len niečo chytí.

kika831
29. júl 2019

@lula313 tak ked je uz ocko ok, tak nie je dovod. Ja som myslela, ze mala od soboty horucky a ze dnes jej este to ocko napuchlo a scervenalo.

lula313
autor
29. júl 2019

@kika831 sama neviem, či v tom hľadať súvis. Myslela som si, že je to šiesta choroba, keď mala taku vysoku teplotu, ale trvala len deň. Ona je zdrave dieťa, tak nechapem, čo chytila. V stredu sme boli na poradni, tak predpokladám, že tam asi niečo lapila🙈

bagre
29. júl 2019

môže to byť len vírus a popri tom sa takto povyhadzuje /možno sa objaví na chrbte, na ruke, na nohe a zmizne/ Ak už neteplotuje a tieto fľaky ak by sa aj vyhodili sa nebudú zhoršovať by som len nasadila nejaké antihistaminikum a nechala dieťa doma v kľude.
Jedno z mojich detí /nepamätám ktoré :D sa takto sem tam vyhodilo/
Mne to z fotky príde ako fľak vo vrchnej časti líca a priamo to nesúvisí s okom?

seva22
29. júl 2019

Moja sa tiež vyhadzuje občas na tváričke,také červené fľaky,aké vždy to zmizne,tiež ma to trapilo ale nechcela som s tým behať k pedi, mám známu pediatricku tak som jej zavolala a vraj je to určite prievan

soldi
29. júl 2019

@lula313 preco myslis ze nie alergia? pre zihlavku je typicke ze sa objavuje a mizne.