Prečo má 6 ročná dcéra červené oko?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra má už tretí týždeň červené oko. Ma červené bielko, niekedy až celé červená. Dávam jej Ophtalmo Septonex kvapky a dnes dostala už aj antibiotickú mastičku Framykoin. Dnes som jej v oku našla ako keby vyrážku. Je priesvitná a oko ma stále podráždené. Druhé oko má v poriadku.

Čo to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, je potrebné vyšetrenie očným lekárom.

Teraz je dosť aktívna peľová sezóna. Ak je alergik, tak podráždenie oči môže byť na vrub toho. Tam je potom treba špeciálne kvapky do alergologa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas