Chudé dieťa - aké testy dať robiť?

diana228
5. dec 2018

Maminky, rada by som si nechala od Vas poradit. Mam dceru 22 mes a nema ani 10 kg. Doktorka ma upokojovala, ze je drobna, nech sa s tym viac menej zmierim.
Ja by som, ale chcela, aby sa malej urobili nejake testy, aby sa na ich zaklade potvrdilo, ze jej nechyba nejaky vitamin, alebo nieco...
Zial pediatricke velmi nedoverujem, preto budem rada, ak ma navediete na spravnu cestu, ak mate skusenosti a ja jej navrhnem dane testy/odbery..

Dakujem za rady

pribinak
5. dec 2018

Železo - anemia. Železo nie je sice vitamín, ale je dôležité.
Moj syn mal v 2 rokoch 10 kg. Zdravý, vsetko OK

pininka
5. dec 2018

Moja má 18 mesiacov a konečne ma aspoň 10 kg. Priberala od začiatku strašne pomaly. Ak jej nedôveruje s, treba ju zmeniť a nech jej nová lekárka urobí vstupné testy. Mne sa tiež nezdal starší syn, tak som našu poprosila či mu nevezmú krv, bezproblemov to urobila a výsledky mal úplne perfektne. Tak mám dušu na pokoji.

dzulli1980
5. dec 2018

Ako prvé sa kontroluje železo, či náhodou nie je anemická. Moja dcéra má 2 a pol roka a 12 kg, tiež som sa kvôli jej váhe natrápila, ale teraz to už neriešim ... behá, lieta, energie má za dvoch. Netráp sa, daj jej zobrať krvičku na kontrolu a ak bude všetko OK, nerieš to 🙂
@diana228

diana228
autor
5. dec 2018

@pininka zajtra sa chystam s malou k doktorke a poprosim ju, aby jej vzala krv. Moja si posledny mesiac presla aj hnackami, tak z 9.8kg klesla na 9.3kg a k 10 sa podla mna nedostaneme tak skoro.

yanni
5. dec 2018

Zalezi aj aka je vysoka a Genetika. Ak su rodicia utli, tak po kom ma to dieta byt "tucne"? Popripade aj obgeneracia sa serie do uvahy.

Mozes jej dat urobit testy na vlastnu ziadost ale ak sa neprejavuje nejak "nezdravo", tak naco ju tym trapit?
Nasa najmladsia bola zo vsetkych 4 deti najutlejsia a doteraz je. Aj ked dost vysoka. Na dvojrocnej prehliadke mala 25 mesiacov, mala ledva 11 kg a 90 cm. A nik jeje hmotnost neriesi. teraz ma 3 roky a 4 mesiace, nieco cez 100 cm a ledva 14 kg. V lete na 3rocnej prehliadke jej dr. napisala do karty "super vyvoj, krasne, mudre, dobre vyvinute, inteligentne dievcatko". Zje za troch, energie ma na rozdavanie.

Myslim si, ze keby tvoje dieta malo nejaky nedostatok, bolo chorlave, malatne, ospanlive, nemalo na nic chut atd., tak by si to spozorovala.

zabina27
5. dec 2018

prepacte, ale neda mi 🙂 @yanni mas pravdu, aj obgeneracia sa niekedy "serie" 😀😀

yanni
5. dec 2018

@zabina27 nooooooo nie len serie ale aj serie a este aj miesa do vsetkeho😂😂😂😂😂

vektricka16
5. dec 2018

@diana228 moja dcerka ma 21 mesiacov a 8,8 kg.. Manzel ked bol maly bol chudy strasne ja si myslim ze to ma po nom...ale doktorka uz nas chce poslat na endokrinologiu ci nema malo rastoveho hormonu alebo problem zo stitnou zlazou ale budem ziadat aby jej zobrali krv kvoli tomu zelezu ci ma dost aj vitaminov a ked bude v poriadku necham to tak..je vesela beha nevyzera ze by jej nieco bolo len je drobna tiez

latarina
6. dec 2018

@yanni ahoj. A ked ziberie doktorka krv tak z hlavicky ked ma 2 roky??

diana228
autor
6. dec 2018

@vektricka16 tiez rozmyslam rovnako, nech spravia rozbor krvi a pokial bude v poriadku, tak to nebudem dalej riesit 🙂

yanni
6. dec 2018

@latarina A preco z hlavicky? Tak sa berie novonarodeniatkam.

maminuska
8. dec 2018

@diana228
Moja dcera skoro 6 rokov a 14 kg, výška 114 cm. Kupujem jej gatky na 2-3 roky , brána krv asi 3 krat a výsledky perfektne. Ona sa aj naje a normálne , len je taká využla

maminuska
8. dec 2018

@maminuska opravujem 5 rokov

diana228
autor
8. dec 2018

@maminuska niz asi aj moja bude do buducna vyzla 🙂 budem rada, ak testy len potvrdia, ze je vsetko v poriadku, nerada by som si neskor vycitala, ze som aspon na testoch netrvala...aj mojej kupujem oblecko na rocne :D raz sa to mozno zmeni 🙂