Čo dokážu vaše 7-mesačné detičky?

6. aug 2022

Ahojte mamičky,absolútne nechcem porovnávať dieťatka,pýtam sa len zo zaujímavoti.Mám 7-mesačného chlapčeka.Zatiaľ sa len pretáča na bruško ale naspäť moc nie. Naspäť sa vie pretočiť len na posteli alebo na gauči,ale na podložke to robiť nechce.Točí sa okolo svojej osi,robí druhé vzpriamenie a na podložke keď je na brušku tak stále dvíha zadok hore.Vie si brať hračky z každého boku,dáva si nožičky do úst.Viem, že sú aj šikovnejšie bábätka,ale aj menej.Mňa len zaújima,čo robia Vaše detičky.

pink_lady
6. aug 2022

neporovnavaj s inymi detmi ..kazde je ine ..starsi v 7m len lezal, mladsi sa v 7 m 4dni postavil a zacal chodit popri nabytku.

nikha2809
6. aug 2022

Presne tak ako je vyššie písané, zbytočne porovnávať.Moja dcéra sa v 7m prvýkrát pretočila na brucho, syn v polroku stal.A to sú súrodenci a každy úplne iný.

autor
6. aug 2022

@pink_lady veď pišem, že neporovnávam,tak nechápem načo ta zbytočná poznámka.

viestta
6. aug 2022

Kedy mamy pochopia,, že detstvo nie sú preteky?

pink_lady
6. aug 2022

Ale porovnavas, inak by si sa nepytala 😜

domka222
6. aug 2022

Moja robí všetko to, čo tvoj a ideme chodiť k fyzio. Takže tak

autor
6. aug 2022

@domka222 kvôli čomu?

domka222
6. aug 2022

Má slabšie chrbtové svalstvo a myslím, že zase silnejší tonus v nohách.

autor
6. aug 2022

@domka222 aha. A to si na to ako prišla?

domka222
6. aug 2022

Dr povedala a celkovo, začala sa aj neskôr pretáčať na brucho. A ešte k tomu často pivotuje

autor
6. aug 2022

@domka222 kedy neskôr? Moja sa pretáča od 5mesiacov.Pivotuje? Však to nie je chyba.

domka222
6. aug 2022

🤷‍♀️Mne to napísala aj do papierov, že pivotuje. Moja sa začala po 6 tom. Múdrejšia budem po prvom vyšetrení u fyzio za týždeň

autor
6. aug 2022

@domka222 tak držím palce.

nika23t
6. aug 2022

Moja ma 7 mes a 2 tyzdne, a pretaca sa na bruško aj späť, v ľahu na brušku cuva, otáča sa okolo svojej osi, všetko ochutnáva. Sem tam nadvihne zadok, hlavne keď má zlosť 😁 Inak sama si ešte nesadne, nevstane. Keď jej poviem, zatlieska rúčkami, sem-tam zamava, ale to musí mať veľmi dobrú náladu. Je taky leňosko. V podstate to, čo Tvoja. Jaj, a to najkrajšie, vie mi dat pusinku ❤️

andreatytler
7. aug 2022

Mas doma sikulku. Nas syn vsetko to ako tvoj a tiez stvornozkoval, sedel, stal v postielke.