Čo jesť? Inšpirujte ma.

smejko25
17. dec 2019

Ahojte dojčiace matky prosím inšpirujte ma čo jete na raňajky/obed 🙂 som už zufala hľadat na internete nič mi pomaly už nechuti a keď mam ist jest normalne mam nervy už 🙂

zuzuliennka1
18. dec 2019

@smejko25 tak vidis, tu si si aj sama odpovedala, ze aj dojciaca mama moze naozaj jest (aj pit) VSETKO, ale samozrejme s mierou. 🙂 to plati pri vsetkom - dojceni, chudnuti, jedeni sladkeho, ... -> vsetko, s mierou

sasanka605
18. dec 2019

@smejko25 mne zas povedali ze neuškodí ale tak 4 hodiny potom nekojot lebo alkohol sa vstrebáva do krvi teda. Tak ja som si to radšej časovala večer keď zaspal. Ale kofeín s nim napríklad ani nepohol.

heidy222
18. dec 2019

@sasanka605 ano,hodnota alkoholu v mlieku je funkcia koncentracie v krvi, ak zena vypije velke pivo bude mat max. 0,5 promile,cize 0,05% koncentraciu v krvi,v mlieku bude este menej, cize okolo 0,03%, co uz je tak minimalne Ze do krvi dietata neprenikne nic. Opacna situacia v tehotenstve kedy sa promile v matkinej krvi rovna tomu v krvi plodu, dokonca sa v plode koncentruje co posobi na mozog

lavender273
18. dec 2019

@smejko25 ja som zjedla (sezrala) cokoladu, na moj vkus viac ako som bola zvyknuta (bola som unavena, potrebovala som energiu) a mala sa vyhadzala 🙊 inak som jedla vsetko (okrem citrusov, tie nemusim) vsetko. Tiez som.si kazdy vecer davala.kvapky iberogast, pomahalo aj mne na zaludok a mozno skrz mlieka (ak sa.to tam dostalo) aj mladej.