Čo na zimu pre 8-mesačné bábo?

lubina2
19. sep 2011

Ahojte maminky, chcela by som vas poprosit o radu. Blizi sa zima a ja neviem co mam malej nachystat. V novembri bude mat 8 mesiacov. Neviem ci jej mam davat nejaku kombinezu, alebo oteplovacky. Najvacsi problem mi robi co na nozky, kupit kombinezu co je aj na nozky alebo dat nejake cizmicky. Predpokladam, ze mala uz bude v sportovej verzii kociara. A davat do kociara aj fusak? dakujem
A este by som sa chcela spytat kedy mozem zacat davat malej jogurtik ma 6 mesiacov. A moze uz polievocky a ake? Zeleninku mi papat nechce, ale myslim si ze uz je cas na zmenu, ze nemoze stale papat ovocne pyre. dakujem

sisaha
19. sep 2011

@lubina2 urcite si kup na zimu overal, mozes aj ten co ma akoze cizmicky, ale mozes aj bez toho. Fusak aj v sportovej verzii je samozrejmostou. Este vrch fusaku mozes zakryt dekou.- tie cizmicky nie su nutne, kedze ma aj fusak a aj deku. teplo jej bude. Ja som mala aj jednu zimnu bundu, ktoru som pouzivala hlavne ked sme sli autom, aby sa tam nepotila. ta mi bola na vyzliekanie a obliekanie sikovnejsia.. Jogurt mozes davat od cca 7 mesiaca. Zatial mixovanu zeleninu (mrkvicku, zemiak zmiesany s materskym alebo umelym mliekom). Mozes si kupit aj v DM-ke tie hipp, alebo alnatura, alebo babylove pohariky od 4-6 mesiacov a skusat to. Je to dost tekute a na jemno rozmixovane, takze s prehltanim by problemy byt nemali. 😉

anjelicek26
19. sep 2011

Isteze fusak
Alebo hrubu deku a nanoznik

Tak malemu dietatu staci kombineza. Nepotrebuje 2-dielnu cast - nebude chodit vonku cikat. Chodit v zime rozhodne nebude - takze aj s nozickami, aj ked su aj take kombinezy, co sa im to da neskor odopnut.

Jogurt davas od 8 mesiacov.

Polievocky ano - brokolicovu, zemiackovu, tekvicovu/batata zemiakovu, mrkvickovu (mrkvova a s tej hokaido tekvice je sladka, mozno jej to zachuti)

katy1979
19. sep 2011

v takom veku by som jej davala kombinezu aj s tymi papuckami a sup s nou do fusaku. este nebude chodit tak oteplovaky nepotrebuje. ale robia sa aj kozusinkove capacky.
jogurt v 6mesiacoch urcite nie. ja by som skor ako v 8. nedala. zeleninkovu polievocku ci s maskom samozrejme moze. skus ryzu ci zemiaky so zeleninou mozno to zaberie. detom chuti ak kombinacia zemiak, mrkva jablko plus kuracie masko popr. bez maska

cikyta
19. sep 2011

@lubina2 Moja mala 8 mesiacov v decembry. Mali sme kombinezu, aj zimne topánočky-také capky s kožušinkou do kočíka, aj fusak.
Jofurtík skus od 8.mesiaca. Najprv musí prejsť ovocím, zeleninkou a potom mäsom,pečivom,či jogurtíkom. Polievočky skúšaj mrkvičku,zemiačik,brokoličku..........po troške 3 druhmi zeleninky........a neskôr daj s vyvareným kuracím mäskom a zeleninkou-tá jej bude chutiť najviac 😉