Čo robiť, keď je dieťa urieknuté?

drobec_l
10. jún 2014

Ahojte maminky vuem ze kazdy ma iny nazor na urieknutie vlastne neviem ci osobne ja sama tomu verim ale mate nejake babske recepty ?? 🙂 dakujem

drobec_l
autor
10. jún 2014

A ako sa to prejavovalo ked ste drobca mali urieknuteho ??

vieruna
10. jún 2014

mama mi kazala utriet ocka s docikanou plienkou. Samozrejme z opacnej strany. A babka mi raz doniesla taku bylinku, ze cistec. to do kupela 🙂

moonlightflower
10. jún 2014

mne maminka pretrela svätenou vodou 3x oči chrbtom ruky...pre istotu je ale asi lepšie uviazať červenú šnúrku na zápästie, alebo dať nejaké oblečenie naruby...

mimik79
10. jún 2014

kamoska varievala malej čistec a potom naliala do kupela

ivka225
10. jún 2014

Treba sa spamätať a znovu začať používať rozum. Ak sa nepodarí, treba sa obrátiť na psychiatra.

pribinak
10. jún 2014

Vobec nic, urieknutie neexistuje, je to povera!!! Ak si veriaca, tak uz vobec nemozes takemu nezmyslu ako je urieknutie verit

Kedysi sa verilo na urieknutie, lebo deti umierali na dnes banalne choroby a infekty, tak akoze boli urieknute, alebo si novopecena mamicka nevie dat rady s placucim babatkom, takje akoze urieknute

Tak a teraz do mna, carodejnice !!!!!!

lorela
10. jún 2014

@drobec_l Never na urieknutia a podobné bludy a radšej sa sústreď na skutočné potreby dieťatka 😉.

asimama
10. jún 2014

@pribinak prepacte... 🙂 som normalna zena..s normalnymi problemami atd..atd..ale kto si tym nepresiel nepochopi..tak prosim,ked ste to nezazili na vlastnej kozi..naco sa k tomu vyjadrujete?myslim,ze svoju osobu si mozete zviditelnit aj inymi prostriedkami 😉 to bolo pisane pre obe damy 🙂
@ivka225i

pribinak
10. jún 2014

@asimama akoze co je nejake nevhodne na mojom prispevku, nikomu sa nevysmievam ani nikoho neurazam, dala som kratke vysvetlenie, tak co? Preco by som sa nemohla k teme vyjadrit? 🙂 okrem toho zakladatelka temy sama pise, ze nevie ci tomu sama veri!

asimama
10. jún 2014

pre zakladatelku tejto temy.. 🙂 klasika cistec dve stipky do asi 2 dcl vody..das na sporak nechas povarit chvilu..a potom zakryjes pokrievkou a nechas vyluhovat..este teplym zotres cielko,ocka..celu tvaricku..tazko vysvetlit druhym..kto si tym vazne nepresiel..tak to nepochopi..ja ked mam zoci..tak mi je strasne zle..a toci sa mi hlava..musim zaklopat..ako dospela to mavam strasne malo..no ale damy...odporucat psychiatra na urieknutie..to je ako keby ste povedali,ked vas bude boliet brucho..dajte si kvapky do nosa... 😀 😀 😀 😀

asimama
10. jún 2014

ozaj a nechaj ten cistec potom v tanieri vychladnut..uvidis..ak zasadne..ze tam budu plavat take chumaciky..tak malo tvoje babo zocinu..ak nie..hladaj inu pricinu..

asimama
10. jún 2014

@pribinak vyjadri sa..ale nebudem odsudzovat ludi,ktori si tym presli,len preto,ze to ja nepoznam..tot vse 😉

pribinak
10. jún 2014

@asimama akoze nemam velmi cas, ale kde som koho odsudila? Ak si moj prispevok precitas este raz, je tam vysvetlenie a nie odsudenie!!! To je rozdiel !!!

ivka225
10. jún 2014

Netvrdím, že niekto nemohol zaregistrovať podobné problémy. Hovorím len, že ide o problém matky a nie dieťaťa. Alebo inak - na strane dieťaťa asi ide o fyzický problém (možno rôzne problémy), na strane matky o problém psychický. Treba ale riešiť jeden aj druhý. Teda - s dieťaťom ísť k detskému lekárovi riešiť fyzický problém, s matkou veriacou na urieknutie, prípadne zoču (čo to je?) treba ísť k príslušnému odborníkovi riešiť psychický problém.

lorela
10. jún 2014

@asimama Ale ani neznamená, keď niekto "tým prešiel", že je dôvod veriť na urieknutia.

romanco
10. jún 2014

@pribinak Nie som síce čarodejnica a som aj veriaca, ale "urieknutie" som zažila na vlastnej koži ako dieťa aj
ako dospelá. Niekto tomu hovorí urieknutie, niekto vysielanie negatívnej energie alebo vplyv energoupíra...Ako sa to prejavovalo? Za decka už neviem, ale v sekunde mdloby, triaška, bodavé bolesti hlavy, vnímanie ako v opare. Tlak som mala normálny a ani chorá som nebola. Vtedy mi sestra zhodila uhlíky a do 3minút to bolo O.K. Či to bola náhoda alebo moja psychika alebo reál neviem, ale viem, že je to príšerný stav a pomohlo to. Smejte sa koľko chcete. Nenosím nič naopak, ani červenú šnúrku. Ani moje deti. Skôr sa snažím psychicky obrniť. Nezabúdajte, že tak ako pozitívna aj negatívna energia má ohromnú moc.

pblajla
10. jún 2014

@drobec_l ja tomu verím, a teda u nás doma pomáha (pretože nič iné nemáme odskúšané), poopĺúvať (samozrejme nie aby bola ruka mokrá ako z vody 😀) chrbát ruky a prejsť po čele dieťať, toto zopakovať 3x a všetko je fuč, osobná skúsenosť 🙂 a hlavne je to najrýchlejšie, čítala som aj o tej plienke ale to sme neskúšali zatiaľ 🙂 ale tiež by som dala nejakú šnúrku červenú preistotu, toto praktizovali starí ľudia a starí ľudia boli najmúdrejší, my sme už len ich slabí odvar 🙂

lorela
10. jún 2014

Ale čo je zaujímavé, keď tak čítam príspevky; jedno urieknutie ale kopec rôznych "rád" ako proti nemu zakročiť. Takže pomáha všetko, len záleží od regiónu?

asimama
10. jún 2014

@pribinak
@lorela tu je tazko vysvetlovat..poznam vela,vela ludi,ktori tomu neveria..ale poznam omnoho viacej ludi,ktori si tym presli..mozno same ste mali zocu..len vase mamy mozno to riesili normalnou medicinou..mna odmala zotierala starka..a ked som uz bola velka..a ked mi ostalo zle..tak uz som vedela..teda a moja svokra ma vyse 50 a ta ju este mava..skuste si tu na MK pozriet alternativnu medicinu..tam je toho dost pisaneho.ono ked ste to mozno v zivote brali..len ze vam ostalo zle..a polezali ste si..alebo ste to brali ako niejaku virozu,ze v zivote ste to takto nevnimali ..je tazko to vysvetlit,ze to trebars co ste mali vtedy..bola zrovna zocina..ale da sa to zistit krasne na tom cisteci..ak zasadne,tak si mozete byt iste,ze to bola zocina..ked nie..pricina je ina..asi to vyznie ako dake caaaary maaaary.. 😀 ale vravim...kto si tym presiel..vie..kto nie..mozem tu vysvetlovat a pisat..aj tak neuveri..mozno raz..ak vam ostane zle..a vy to vyskusate..a uvidite,ako vam cistec zasadne..mozno potom uverite..neviem,ako je to mozne,ze kto zocinu nema..cistec nezasadne..ale kto ju ma..cistec zasadne

kika691
10. jún 2014

Kto to nezazil na vlastnej kozi...tak sa z toho smeje...a inak nestava sa to len malym detom...ja som to zazila ked som mala 27 rokov...najhorsie obdobie v zivote....

marika39
10. jún 2014

u nás sa hovorilo že bábätku pretrieť tváričku a rúčky ocikanou plienkou , chvíľku nechať a umyť a ked to už "prespí" tak umyť v čistci, ak zostane čistý je to ok, ak kalný tak umývať kým to nie je normálny čistý odvar. 🙂

ivka225
10. jún 2014

@lorela Jednoznačne záleží od regiónu! Zrejme aj zočina (už konečne viem aspoň pravopis tohoto slova, keď aj nie význam) má vysokú regionálnu variabilitu. A konečne je vyriešený aj medicínsky problém rôznych viróz - ide predsa o zočiny!!! No a susedka švagrinej mojej sesternice vraj sväto-sväte prisahala, že pri zaväzovaní tej červenej šnúrky si treba spievať Pieseň práce. Aspoň teda pokiaľ ide o prípady zočiny v Prešovskom samosprávnom kraji. Účinkuje to. Osobná skúsenosť. Zásadne. Zasadne.

lorela
10. jún 2014

@ivka225 No počkať, počkať! Toto je ale zásadný prelom, kedy sa nám do "zočiny" vkrádajú prvky socializmu.

ivka225
10. jún 2014

@lorela Zočina si nevyberá ... nehľadí na pohlavie, vek, stav, politickú príslušnosť, sexuálnu orientáciu. Treba sa jej ale neochvejne postaviť zoči-voči vyzbrojení čistcom a červenou šnúrkou.

pribinak
10. jún 2014

@romanco nechcem sa velmi dotahovat, ale ako veriaca by si na urieknutie by si veriť nemala, ked budes mat príležitosť, podiskutuj s nejakým kňazom
Sila sugescie robí vela

romanco
10. jún 2014

No veď o tom hovorím...niekto tomu hovorí tak alebo onak a presne to čo ty hovorím aj ja. Ako veriaca viem, čo hovorí 1.prikázanie...,ale keď tento, povedzme akt pomôže, tak som za.

bronia13
10. jún 2014

wow super tema, hm asi ma tu ukrizuju ale verit takemuto niecomu v dnesnej dobe??????????????? fakt nechapem..... cakam na odkazy 🙂))))

ivka225
10. jún 2014

Nikto nechce nikoho križovať. Nie je zločin veriť na mimozemšťanov, na svätú dážďovku alebo na tú vašu zočinu.

sheila72
10. jún 2014

To ešte v dnešnej dobe verí niekto na urieknutie? Ja že to len 50+... ale k veci, na "urieknutie" len červená mašľa a ocikanou plienkou pretrieť po tvári (no ja osobne by som to neurobila, ani keby tomu verím).

livocka21
10. jún 2014

@drobec_l nam tento recept uz parkrat pomohol ked maly plakal a nijakonsom ho nevedela utisit...zrejme mu prislo z oci, ako sa hovori....v pohari s vodou zahasit hlavicky zo styroch zapaliek, ak vyplava parny pocet zapaliek je urieknutie od zeny...neparny pocet od muza...potom s touto vodou urobit krizikna cielko a na zapastia...vodu vyliat von...nam to vzdy zabralo....a samozrejme cervena snurka na rucke....nikto ju nesmie chytat...vyskusaj

A inak vobec sa necitim divna za to ze tomu verim....🙂