Čo robiť s bábätkom, ktoré naozaj vobec nespi 😞

arcticcode
2. sep 2019

Mame za sebou druhu noc. Vcerajsiu noc sme spali aspon dve tri hodinu, dnesnu noc ja asi 40 minut a mamka asi 10. Chlapcek zaspal o pol deviatej, do pol jedenastej bolo vsetko ok, potom sa zobudil na mliecko. Zabuval pri papani, prelozili sme ho do postielky. O pol noci sme sli spat a vtedy to znova zacalo. Zobudil sa, dostal prso, ale ocka otvorene. V postielke sa otacal na brusko a sadal si a chodil po styroch po postielke, tak sme si ho dali medzi seba. Namojdusu nevydrzal v jednej polohe ani dve minuty. Neustale sa otacal, ocka sice zatvorene, ale krutil sa ti i krutil, pricom nas samozrehme fliaskal a kopal. Hocikedy v spanku sa dal na atyri, urpbil dva "kroky" a odkvacol. Kazdu pil hodinu sa zobudil na prso, naozaj. Takze dajaky nas spanok vobec. Co s tym? Je mi jasne, se su to asi zuby, ale co s tym mame robit? O pol siestej som ho zovral dole do kresielka, tam spi doteraz

nikaeli
2. sep 2019

@arcticcode aky je vlastne velky?

alessia443
2. sep 2019

Hlavne sa treba ukludnit! Co sa spanku tyka, Vas syn nie je ziadna vynimka, takto (ne)spava vela deti, mame jedno take tiez doma, od narodenia do 2,5 roka sme neprespali jednu jedinu noc, teraz ma tri a obcas prespi celu noc, ale to max 2-3x do mesiaca aj to len vdaka tomu,ze uz nema poobedny spanok... Co tym chcem povedat je, ze treba byt trpezlivy, trpezlivy, trpezlivy, zlepsi sa to a raz to aj prejde a bude spat celu noc! Treba vydrzat, deti su take,prechadzaju tolkymi zmenami, takym turbulentnym vyvojom, spracovavaju tolko informaciii... My to vsetko vnimame z pohladu dospeleho, ale treba sa naladit na to dietatko a na jeho potreby... Je to narocn, viem, tiez mam niekedy pocit, ze uz ten deficit spanku do smrti nedobehnem, ale proste treba to prekonat, vydrzat a verit ze to prejde... Ked budu v puberte, budeme tahat z postele my ich🙂. Drzim palce.

arcticcode
autor
2. sep 2019

@nikaeli 13 mesiacov necelych

nikaeli
2. sep 2019

@arcticcode pytala som sa preto, ze moj ma 19 a konecne prespi noc asi tak druhy mesiac (tym ale nechcem povedat, ze spi vkuse, to rozhodne nie.. len uz nie je hore hodinu, ci dve, ci tri - ako to byvalo predtym) 🙂 rano vstava okolo pol siestej, cez den spi na obed asi tak dve hodinky a teraz je este stale hore.. snazi sa ho ocko uspat.. v podstate som happy, ze spi aspon cez obed.. starsia dcera v tomto veku bojkotovala denny spanok a spala len v noci.. pripadne podla narocnosti dennych aktivit spala aj cez den priblizne kazdy treti-stvrty den..