Čo s pretáčaním na bruško v nočnom spánku?

luciavysoka
12. aug 2014

Moja dcerka sa v noci v kuse pretaca na brusko,nespi poriadne uz si neviem s tym rady...davala som jej uz aj podlozku proti pretacaniu aj tak sa pretoci..hladna nie je tak neviem preco ten nepokojny spanok...Dakujem za vsetky rady...

bubu1111
12. aug 2014

Ako stara je dcerka?

ivanapetrasova
12. aug 2014

Neviem aka je velka tvoja dcerka, ale u nas to bolo tak ze ked sa naucil pretocit na brusko tak to robil v kuse celu noc. Nevedel sa este pretocit naspat, takze to bol kolotoc - spanok, pretocenie na brusko, plac, otocila som ho naspat, nakojila, spanok, pretocenie..... aj 10 krat za noc. Nic sa proste nedalo robit, trenoval aj v noci 🙂 trvalo to cca 2 mesiace, potom sa naucil prevracat z bruska na chrbat a bolo po probleme. No a dalsi nastal ked sa naucil sediet. To si potom sadal 20 krat za noc zo spanku a zas plac, polozila som ho naspat, nakojila.... aj toto obdobie preslo po par tyzdnoch... a potom sa naucil postavit a tak dalej 🙂 vzdy sa najde nejaka zabava na noc 🙂 vela trpezlivosti prajem 🙂 nie si v tom sama.

pipinka4
12. aug 2014

Hm mojej krpani sa zle spavalo na chrbatiku tak som ju davala na brusko hned ako zaspala a to od narodenia a teraz mame 14 mesiacov a inak ani nezaspi ako na brusku.skus ju dat utomaticky na brusko lepsie tak aj travi v brusku a prdiky idu jedna radost von 🙂 . A to od 4 mesiaca mi prespi komplet celu noc.aj ja ked som bola mala som musel spat na brusku.a mala mi aj v kociku spavala na brusku.podla mna si aj hlada dobru polohu na spanok.

pribinak
12. aug 2014

Preco je to problem? Ved je prirodzene, ze všetci, vrátenie babatiek si hľadajú tu "svoju najpohodlnejšie" polohu na spánok, moj krpec spal na brušku od 3 mes
Ak sa jej tak dobre spinka, tak ju nechaj

niki101988
12. aug 2014

Nič nechať dieťa spinkať tak ako sa mu dobre spí. Tebe by tiež nevyhovovalo keby Ťa niekto násilne ukladal do polohy ktorú nemáš rada. Pamatám si seba po operácií poprsia som nesmela na brucho 4týždne a bol to kríž

kotatko1232
12. aug 2014

Ahojte aj moja mala sa otaca na brusko v nocnom spanku a potom ked sa prebere place ze sa nevie otocit
.co mam robit

katarina1984
12. aug 2014

Ale ja robim to iste lebo sa bojim,aby si nelahla tvarickou nadol a nebude moc dychat

siska53
12. aug 2014

Aj moji,odkedy sa vedeli pretocit,sa pretacali..ked som sla v noci na wc a zistila to,tak som ich pretocila..
Ale budika som si kvoli tomu nedavala..🙂
To by som sa nevyspala..a ani oni...takze som to nechala na deti..mali sme ale monitor dychu.
Aj my sa v spanku vrtime..a deti duplom..vidim to aj teraz.

mirkava
13. aug 2014

aj nas sa pretaca a problem je v tom, ze potom na brusku nespinká, ale place.... davam ho na bok blizsie k stene postielky, potom sa tak lahko nepretoci

kofoluska
13. aug 2014

Akonahle sa syn naucil pretacat na brusko, tiez to v noci robil. Ked sa potom prebral, len som ho jemne otocila nazad a bolo vsetko v poriadku. Nikdy sa nezobudil uplne, ale to bolo asi aj tym, ze spava so mnou v posteli a pri kazdom naznaku som hned mala otvorene oci a videla, co sa deje. Teraz inak ako na brusku nezaspi.
A dietatko si veru nelahne tvarickou nadol, toho sa bat nemusite. Ostatne, opytajte sa svojim mam, ako im kazali ukladat nas. Od narodenia sme spavali na brusku, bolo to povazovane za bezpecnu polohu.

saska.t
13. aug 2014

preco to Problem? je to predsa klasicka fyziologia,v tomto veku dieta dokaze drzat a otacat hlavicku a skusa a trenuje svoje moznosti,takze zadusenie rozhodne nehrozi,je to skratka NORMALNE vyvojove Stadium,takze nechapem preco Vela mamiciek robi nieco proti prirode,ak to dieta samo dokaze,netreba mu v Tom branit,moje deti spavali na bruchu od doby,kedy dokazli zdvihnut a otocit hlavu tj.od cca 3 tyz.narodenia,na chrbte len jacali a nespali...

ivanakir
14. aug 2014

Ked je dietatko zdrave, donosene, v rodine ste nemali sids, nema reflux ,.. tak si myslim, ze by to nemal byt problem!!!!

katarina644
14. aug 2014

ahoj, nas krpec spi stale nepokojne, furt sa pretaca, hore dole. na nervy. a musime vydrzat, kym nebude vacsi... uz to radsej ani neriesim, by som sa zblaznila.