Dajú sa zvládnuť štyri deti za 5 rokov?

alexandra206
21. feb 2017

Prosim da sa to zvladnut....prosim len osobne skusenosti

janinah
21. feb 2017

Koľko tu takých mamičiek s osobnými skúsenosťami nájdeš?😉
Je to ako všetko čo sa musí zvládnuť to sa zvládne,len to chce dobrý manažment.....držím prsty.

katkakovac
21. feb 2017

Pozri si profil boubatko Mala 2x po sebe dvojicky. Ak to zvladla ona, zvladnes to aj ty😉

alexandra206
autor
21. feb 2017

@katkakovac tak to áno to musí byt iná makacka

skriatok26
21. feb 2017

jasne ze da 🙂 a je to super, nevymenila by som ich za nic 🙂

alexandra206
autor
21. feb 2017

@skriatok26 ja mam stoho stres uvazujeme ci hej ci nie posledny porod som tiez mala dost brutal

rutie
21. feb 2017

Mam 4 deti za 5,5 roka. Uz maju 11 - 5,5 roka. Ci sme zvladli, to ti poviem za 15 rokov, ked uvidim, ze som z nich vychovala uzitocnych, samostatnych, vyrovnanych a laskavych ludi. Zatial su zdrave, sikovne a neposlusne 🙂

Kamaratka ma 5 deti za 7,5 roka. Tie jej su podobne stare ako moje, tiez velmi sikovne a trochu poslusnejsie 🙂

Drzte sa, deti su radost. Zvladnut sa da strasne vela, len sa musis naucit odlisit podstatne od nepodstatneho. A este pomoze, ak sa dokazes zbavit pocitu, ze musis svojmu okoliu dokazovat, ze to zvladas a ze si perfektna matka. Dat na prve miesto svoje deti a teba s manzelom a na druhe obraz, ktory si o vas robi okolie.

fifina461
21. feb 2017

Ja mam 3 deti za 4 roky....ale makacka...z oboma dievcatkami Vojtovka ,... ale das to :D ....obcas si poplacem, obcas sa idem SAMA poprechadzat na nakupy a zivot ide dalej...kazdeho veeelmi luubkam :D

jarmilka1985
21. feb 2017

@alexandra206 neuvazuj a chod do toho!

alexandra206
autor
21. feb 2017

Moje deti maju teraz najstarsia skoro 4 mensi rok a pol a najmensi 7m a teda teraz sa uz bojim

pillipilli
21. feb 2017

Ako ja mam jedno a ked som to precitala tak prve mi napadlo "nikdy"! (Ja si na to netrufam)
Ale kazde dieta je dar bozi a ked zvladas tri ,tak stvrte tiez zvladnes. Vravi sa ,ze poctom deti sa nasobi stasie 😉 hlavne nech su zdrave,stastne a ziju v spokojnej rodine

skriatok26
21. feb 2017

@alexandra206 a preco chces tak skoro ak sa smiem spytat?

daruska2
21. feb 2017

Ja mám 4 za 4 roky. Majú 5,3 a ročné dvojičky. Samozrejme su aj ťažšie chvíle, ale prevažne sa to dá. Ja by som nemenila.
A čím viac nás takýchto bude, tým menej sa SNÁĎ za nami budú otáčať ľudia ako za atrakciou.
Hlavu hore, nezvládnuteľné sa to neda🙂

alexandra206
autor
21. feb 2017

@skriatok26 ja nechcem ja uz som tehotna

jana_eyre
21. feb 2017

mam kamaratku, co ma takto 4 deti - z toho su stredni chlapci dvojicky.. obracia sa, ma toho vela, ale zvlada s usmevom a obdivujem ju..

ked clovek musi, tak to da..

fifina461
21. feb 2017

@alexandra206 moje maju dcerka 4....syncek 1 rok a 5 mesiacov a tretie-dcerka 5 mesiacov...ale makacka riadna, vsak? :D

jarmilka1985
21. feb 2017

@alexandra206 Ja som to aj pochopila ze uz cakas a veta ze sa rozhodujete ano ci nie. Ja osobne by som nemohla spat so svedomim zeby som stvrte dala prec. Tipujem ze to, ze si tehu , vies len kratucko a spracuvavas. Ja som asi 2 tyzdne spracuvavala druhe chcene tehu, hormony makaju vo velkom a podla mna ked zvladas 3 zvladnes aj 4te. Nmysli na posledny porod, ale mysli na to, ze to zvladnes, si superzena a supermama. Drzim silno palce.

alexandra206
autor
21. feb 2017

@fifina461 hej hej je to teda dost makacka clovek ma co robit preto sa pýtam ako sa to da zvladnut bo teraz uz rozmyslam aj nad druhou moznostou

fifina461
21. feb 2017

@alexandra206 ty cakas babo?

alexandra206
autor
21. feb 2017
skriatok26
21. feb 2017

@alexandra206 tak to potom gratulujem 🙂 urcite to das, uvidis bude to najvacsi maznacik ;) to tak byva 🙂 my sme sice planovane otehotneli treti krat ale boli z toho dvojicky... tiez som riadny... ja po dvoch cisarskych cize dost rizikove..rodila som predcasne o tri mesiace skor, takze behame aj po doktoroch, cvicime.. mame 4ra 8m, 3r, 2x 8m 🙂 mam zdrave krasne deti co viac si priat 🙂 chod do toho, nebudes lutovat ;)

alexandra206
autor
21. feb 2017

@jarmilka1985 ja som teraz tak v 5tt ale fakt mam strach som na tonprisla az v vcera ako tazko to rozdychavam

alexandra206
autor
21. feb 2017

@skriatok26 tak to mas teda fakt co robit

skriatok26
21. feb 2017

@alexandra206 ano mam, ale mozem ti povedat ze som 2x taka stastna ako pri dvoch. Vzdy dostaneme len tolko kolko unesieme, neboj nic 🙂 drzim palce!
@daruska2 sme na tom velmi podobne pozeram :D

lula75
21. feb 2017

Prajem ti veľa veľa síl.Určite si bábätko nechaj,bude to vaše slniečko.Posledné detičky sú najlepšie.Zvládneš to.👍❤❤

jarmilka1985
21. feb 2017

@alexandra206 to ti verim, poznam pary ktore rozdychavali uz aj tretie ;) ja by som tu vlastne ani nemala byt, ale nedalo mi nenapisat...velmi tuzim po dalsich detoch, ale to by bolo nadlho a to tu ani nie je teraz podstatne. Podla mna kazde dieta ktore ma prist do rodiny a ohlasi sa ma svoj vyznam. Vsetko co teraz pocitujes by pocitovala urcite nejedna z nas, ale ked opadne ten prvotny strach, vsetko bude ako ma byt. Najlepsie co detom mozes dat je surodenca aj ked prve roky su ozaj tazke..Mam sice len dve, ale tahala som pri nich 24/24 a to 7/7 lebo prve noci prespali po vyse 2 rokoch, maly po skoro 3 ked sa prestal kojit aj v noci. A manzel sa ako k tomu postavil, ak sa smiem spytat?

fra
21. feb 2017

@alexandra206 samozrejme že sa to dá- teda my sme mali 4 deti za 5 a pol roka, myslim že to nie je až taky rozdiel- v podstate to ak si dobre spomínam bolo skoro rovnako náročné ako s 3 deťmi, to štvrté dieťa už tak nezaváži v žiadnom smere - ba možno dokonca aj lepšie, deti boli vo dvojiciach 🙂 teraz majú od 15 a 1/2 do 21, všetci žijú, sú zdraví, štastní, aj my, na psychiatrii sme z nich neboli ... najnepríjemnejšie nakoniec na tom boli asi poznámky ľudí, ktorých do počtu našich detí nič nebolo...

trisp
21. feb 2017

Dá. Títo majú 6 detí za 4 roky:
https://www.youtube.com/channel/UCT0at69aCu3dgY...
Takže 4 za 5 musí byť malina 🙂

alexandra206
autor
21. feb 2017

@jarmilka1985 ja som sama rozmyslala ze toto uz nedam,,,a on bol ze ako sa rozhodnem ja a dnes ze tak si ho nechajme ze mozno vide to druhe vytuzene dievcatko

fra
21. feb 2017

@alexandra206 inak tá štvrtá bola uplne užasne babetko, ktoré rado spalo a bolo stale dobré, dieťa to bolo milé, nenáročné čo sa tyka hmotnych vecí, skromné, učí sa doteraz na samé jednotky, proste úplne bezproblémové dieťa, veľmi by mi bolo smutno keby sme ju nemali... a navyše je to naše jedine dieťa, ktore sa nepodoba na muža, ale na mna 😀

jarmilka1985
21. feb 2017

@alexandra206 A mas odpoved: tatik chce druhu princeznu 🙂 Je velmi dobre ze ta mnzel takto podrzi, je to spravny chlap 👍