Dcérka má 3,5 roka a váži 25 kg. Máte aj vy silnejšie dieťa?

simkam2912
31. máj 2020

Prosím vás mate niekto takē tlstejsie dieta?? Moja mala ma 3,5 roka a 25kg,treba s tym ist k lekarovi?

lenuliatko84
31. máj 2020

Nie.aj moj je taky.ziadna doktorka mi nepovedala ze je rucny

daganov
31. máj 2020

@simkam2912 záleží aj akú má výšku, či je baculatá, pohodlnejšia, má rada sladkosti, alebo je svalnatejšej postavy, stále v pohybe a v rodine ste všetci vyššej postavy. Neurobíš ale nič zlé tým, keď úplne vyradíš sladké nápoje, vyhodíš kupované sladkosti a nahradíš ich ovocím, sem tam doma upečený koláč nevadí, ale aj sladké jedlá nech sú u vás skôr výnimkou, ako pravidlom.

stanulienkat
31. máj 2020

@simkam2912 k lekarovi s tym netreba,staci,ak si ty ako matka vstupis do svedomia. Ty jej davas zaklady pre buducnost,pre zdravie a sebavedomie. Myslim,ze sa nemusis pytat,ak tvoje dieta vazi tolko,co 7 rocne deti. Takze ano,vazi vela. Nechapem,kedy si ju stihla tak vykrmit,no zarabas jej na pruser. Samozrejme,ze empaticke mamicky ti tu budu pisat,ze vela nevazi a mas jej este pridat. Ostava otazka ako sa stravujete vy ako jej rodicia.

zuzap33
31. máj 2020

Riadne si ju prekrmila...

veronikaszabova
31. máj 2020

@simkam2912 3.5 roka a 25 kilogramov je fakt dost. :(

lucia147852
31. máj 2020

No to je dosť veru. Moja ma 3,5 skoro a váži 17,5kg a to je teda z tých väčších deti a je vysoká. Vyradiť vsetko sladké, veľa zeleniny, nezaprazenych polievok, žiaden fastfood, piť čistú vodu alebo nesladeny čaj. Proste zdravá strava. Nepíšeš co papa ale ak sa stravujete zdravo a váži toľko určite by som to riešila s Dr. Na poradni v 3 rokoch sa, k tomu Dr nevyjadrila?

kristiii
31. máj 2020

@simkam2912 môj 8 ročný synovec váži 26 kg. Je štíhly ale žiadne tintitko, športuje. Úprimne si neviem predstaviť 3 ročné dieťa s takou váhou, tiež by som doporučila vstúpiť si ako mamička do svedomia. V prípade, ak dodržiavate vyváženú stravu, tak áno, smer doktor

simkam2912
autor
31. máj 2020

@stanulienkat mala sa vobec neprejeda a jedava uplne normalne ako ine deti

jaass
31. máj 2020

@simkam2912 to je VEĽMI VEĽA 😥

ajka0207
31. máj 2020

@simkam2912 doktorka na trojrocnej prehliadke povedala co?

lucia147852
31. máj 2020

@simkam2912 ale dôležité je aj co je. Nie len koľko.

zuzik307
31. máj 2020

pediater na vahu hovori co? urcite je to vela, tolko vazi moja 7-rocna😵

simkam2912
autor
31. máj 2020

@zuzap33 ja ju neprekrmujem..opakujem,ze sa stravuje uplne normalne

simkam2912
autor
31. máj 2020

@ajka0207 povedala je jej dost,ale nevadi

ajka0207
31. máj 2020

@simkam2912 tak to iste ti povie aj teraz, niektory doktori su taky ze neradi riesia. Ak mas pocit ze sa stravujete racionalne a ma dost pohybu, tak to moze byt aj zdravotne.

mogaa
31. máj 2020

@simkam2912 a načo k lekárovi? pokiaľ nemala nadváhu v roku tak nejde o poruchu metabolizmu ale o stravu.....obmedziť sladkosti a variť prevažne zdravé jedlá, ovocie, zelenina....+pridať pohyb.....ak sa malá neprejedá, tak jednoducho varíš kalorické jedlá - múčne jedlá, knedle, koláče....niekde problém musí byť - či v zložení stravy alebo v množstve, priveľa sladkostí, málo pohybu.....3,5rčnému diwťaťu nemôeš dávať porcie ako pre dospelého....ak nie je problém v množstve, musí byť problém v zložení - koláče, sirupy do vody, malinovky....sama vieš ako varievaš, skús zaradiť viac diétnejších jedál - chudé mäso, ryža, bulgur,kus kus, vynechať múčne jedlá, knedle, koláče.....

simkam2912
autor
31. máj 2020

@lenuliatko84 no mala sa stravuje normalne,vobec sa neprejeda,tak neviem a ano papa aj sladke ale bezne nie vo velkom mnozstve tak neviem teda,ale vidite kazdy tu pise,ze to je vela

kvetinka75
31. máj 2020

Moja mala 13 v tom veku. Abolataka normalna. Raz tolko sa mi zda moc.

pribinak
31. máj 2020

@simkam2912 akú postavu váhu a výšku máš ty a otec dieťaťa, tiež starí rodičia? Aké vysoké je dieťa? Kedy malo 3roky? Pred 2 mesiacmi, či pre 8 mesiacmi?
Ako sú na tom súrodenci?

kristiii
31. máj 2020

@simkam2912 ale skús napísať, čo zvykne jesť. Lebo ja mám napríklad kamarátku, ktorá mala a aj má takeho bacuľka syna(už má 13 rokov) a ona tiež vždy tvrdila, že neje veľa. A potom sme u nich párkrát spali, to mal asi 5 rokov a on večer spapal plný balík takých tých syrových guličiek a zapil to pohárom mlieka s asi 8 lyžičkami granka.

lianka123
31. máj 2020

@zuzap33 nerozpravaj blbosti. Su aj takw deti

eanie
31. máj 2020

@simkam2912 su len 2 moznosti - bud je zdravotny problem, alebo nie je. Treba ist k mudr spravit krv a stitnu. Ak sa problem najde, mudr spravi korekciu. Ak sa nenajde, tak musis spravit korekciu ty 🙂 uplne easy

kvetinka75
31. máj 2020

Napis co zje v 1 den

lusinda1989
31. máj 2020

Moja dcérka bude mat v septembri 8 a váži 20kg takze je to veľa. Mladsia 5 ročná váži tak isto ale sú skoro rovnako vysoké. Starsia je tintiko mladsia je normálna postava pre 3,5rocne dieťa je 25 kg veľmi veľa. Výhrad sladké akékoľvek a hlavne sladené nápoje a čaje. Akej si ty postavy?

jaass
31. máj 2020

@simkam2912
@kvetinka75
Aj mna zaujíma čo papá

stanulienkat
31. máj 2020

@simkam2912 vies,kazdy ma ine meritko na mormalnu stravu. Co varievas. Moje dieta nepije slake vody,do 3 rokov nejedlo ziadnu sladkost,okrem piskot. Maso na pare,na vode. Zelenina detto. Ziadne mastnoty,ziadne vyprazane. Ziadne hovadiny typu majoneza,tatarska omacka. Ziadne hpvadiny z Mekaca,ziadne hranolky,lupienky. Vela zeleniny,ovocia. Samozrejme je dolezite,ake porcie jej davas a ako casto. Neverim,ze si ju takto vykrmila zdravou stravou. Inak si to mala aj skor zacat riesit. Mam znamu,co mala dcerku s takou vahou. Chuda uz ma 12 rokob a vyzera ako ucitelka svojim spoluziakom. Velke neforemne dievca. A ma zarobene na cukrovku.No tam su vypapkani vsetci-aj otec a mama. Castokrat to vidiet na rodicoch ako sa stravuju.

galioska
31. máj 2020

@simkam2912 si vysoká? Tvoj muž? Niekto v rodine? Takéto deti bývajú buckate a potom chudé a vysoké, nerieš pokiaľ píšeš že je normálne.tu budeš na vine ty😂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
31. máj 2020

Tak ked vidim ze to je vela moj ma 2.5 roka vazi skoro 17 a teda tucny nie je ani omylom

eanie
31. máj 2020

@marlent a kolko meria?