Denné spánky ročného dieťatka

30. okt 2022

Dobry vecer, Naša mala zaspinka cca o 10 do 11:30 a potom 15:30-16:15, vecer o 20:15 vypije mliecko a zaspinka do pol hodiny. Posledne dni ma problem zaspat na druhý spanok-place kým zaspi. (Oba spanky ma v kočíku, dlho som skusala, no v postieľke zaspat nechcela). Nepoznáte to, prečo ma zrazu problem zaspinkat na druhý spanok? Dakujem

petamich
30. okt 2022

je zrejme cas predlzit bdele okno, cim by ti ale sla spat vecer neskor, co asi nechces, takze potom este mozno vyskusat spanok len jeden 🙂 presne v roku sme to mali aj my a asi mesiac mal 1-2 spanky podla toho ako rano vstal, bdele okno potreboval aspon 5 hodin az sme skoncili na stabilnom jednom spanku

autor
30. okt 2022

@petamich presne to je ten problem že potom vecer by isla neskoro spinkat. Mna tieto spanky ničia už🙂 skusala som aj 1 spanok, vydrzala 5 hodín, zaspinkala, ale spala len hodinu a potom bola nervózna. Budem musieť asi skúšať najďalej🙂

petamich
30. okt 2022

to je to "tranzitne obdobie" tiez nam par tyzdnov spal iba hodinu, az to postupne natahoval a pospal krasnych 2.5 to bol uzasny den 🙂 a teraz ma tyzden zasa obdobie, ze pospi len 1 hodinu ale zasa kusok neskor vstava, pre mna su tie spanky veda, robime vsetko rovnako, denny rezim rovnaky, jedlo "rovnake" a aj tak si to dieta ide svoje a hlavne, ked niekomu poviem, ze dobre spi alebo sa s niekym dohodnem tak ako na just 😂

autor
30. okt 2022

@petamich presne to mame aj my tak😁 všetko sa snažíme robit rovnako a spanky aj zaspávanie sú aj tak stále inak🙈 a prosím rano vam vydržal 5 hodín pred spankom a pred večerným tiež 5 hodín alebo dlhsie? Keď mal rok kedy rano vstával? Naša stále inak, medzi 6:00:7:30, no spat ju dak vždy o 10;00

petamich
30. okt 2022

vstaval cca. 7:00-7:30 (ak vstal skor siel na dva spanky), 12:00-12:30 som ho ukladala na ten obednajsi spanok, vzdy plus minus presne po 5 hodinach, ked potiahol len hodku, tak sme ho dali spat uz o 19:00, lebo viac ako 6 hodin nevydrzal a ako sa mu tie spanky predlzovali, tak sme sli stale logikou doobeda 5 a poobede 6 hodin hore a tu mame vlastne do dnes a chodi spat okolo 20:00 a to uz ja vacsinou KO

mikadooo
30. okt 2022

Okolo roku sa to u nás lámalo a deti prešli na jeden spánok. Moje teda neplakali, ale uspávanie trvalo večnosť a potom večer tiež nie a nie zaspať, lebo boli vyspatí do ružova.

autor
30. okt 2022

@petamich Dakujem krasne, budem skúšať a snáď bude lepsie, lebo už budem načisto z tých spankov sediva😁

autor
30. okt 2022

@mikadooo Dakujem pekne

lugie
30. okt 2022

Ja by som asi skrátila prvý spánok, u nás to fungovalo 😊

prissy
30. okt 2022

urcite nie 1 spanok. skrat prvy spanok tak, aby sa konal aj druhy spanok. radim z vlastnej skusenosti.
na 1 spanok je dietatko pripravene az medzi 15-18 mesiacom ( tak to radia spankove poradkyne) zial mnoho mamiciek to riesi tak, ze da na 1 spanok a hotovo…
mam 15 mesacnu dcerku a vela krat som si myslela, ze asi uz je pripravena, ale realiza bola taka, ze to trebalo len upravit.
takze prvy spanok napr. 30-45 min (sleduj si to) a druhy spanok aj 1,5 hodinky.
nas rezim: vstavame 6:30, prvy spanok 9:50-10:20, druhy spanok 14:00-15:30, spanok v noci 20:00-6:30.
ale nepises kolko ma dietatko mesiacov… tak tazko radit 🙂

zorkahorka
30. okt 2022

Po 1. Roku sme tiez mali problem. Precjpd z 1 na 2 spanky bola katastrifa, nwvedeka som sa trafiť do spravneho casu. Po cca mesuaci sa to upravilo a spal len 1 spanok. Tiez mi cez den spi len v kociku. My sme jeden cas udpavalu v aute. Previezli sa do doliny a ked zaspal, pootvorili okno na aute a porobili sme cosi von. Katastrofa s tymu spankami

prissy
30. okt 2022

pardon ved je to v nazve temy ze rocneho 😃 tak potom skus tak ako som pisala v predchadzajucej odpovedi 🙂

evica17
30. okt 2022

Nedávaj jeden spánok, to dieťa bude riadne unavené ,nervozne. Skrátiť prvý spánok a druhý bude spať potom pekne,aj my sme mali také obdobie, zo začiatku som dala len jeden spánok,trápil sa . Potom zas prešiel na dva a už bolo lepšie a nakoniec si sám prešiel na jeden.

paciko9
30. okt 2022

Ja som sa takto trapila od 8mesiaca🙂 s druhym spankom sme do slova bojovali aby zaspala. Az som sa nakoniec nas...a🙂 a dala som ju spat az po 4 hodinach bdenia, mala 10mesiacov. A zafungovalo😃 spala 2hod vecer som nechala dlsie bdenie. Zaciatky boli tazke,ale zvladli sme to🙂. Dokonca mi jednym casom odmietala aj ten1 spanok, ale nedala som sa odbit🙊. Len som jej vysletlovala,ze si ideme odychnut, aj ked len lezala, nespala. Po 3mesiacoch som docielila toho,ze znovu spava na obed 1.5 momemtalne mame 2 roky🙂

54tinka54
30. okt 2022

Tiež sme v roku začali mať problém so spánkami, niekedy trvalo aj 45min kým zaspal na druhý spánok, proste nebol unavený. Tak sme to začali skúšať s jedným, najprv boli dni keď sa striedali dni kedy mal 1 a kedy este dva spánky (to trvalo cca mesiac) a potom už pekne zostal len jeden spánok a tak mu to vyhovuje. Pekne zaspí na obedný spánok po cca 4,5h bdenia, pospí cca 2 hodky a potom do večerného spánku bdie 6hod, viac nezvládne.
Čiže ja radím postupne prejsť na jeden spánok, aj keď sa to odporúča až okolo 15teho mesiaca, ale nie každé dieťa je tabuľkové.

prissy
30. okt 2022

@54tinka54 dieta si na ten 1 spanok zvykne to nehovorim, ale naco je to dobre? nasledok tohto bude aj tak to, ze prejde na “ziaden” denny spanok skor ako by malo lebo je zvyknute byt dlho hore a to ide ruka v ruke..
ked to odporucaju a funguje to, naco to silit s 1 spankom? pre rocne dietatko je urcite lepsie mat viac pauz nech si oddychne a nie ho drzat zbytocne dlho hore.

54tinka54
30. okt 2022

@prissy načo to je dobré? Tak nám sa týmto krokom velmi zlepšil režim. Uspať ho na druhý spánok bol nadľudský výkon a potom detto keď šiel na nočný spánok tak sa do polnoci každú chvíľu budil, proste nebol unavený. Odkedy má len jeden 2hodinový obecný spánok tak krásne prespí celú noc a zaspáva tiež bezproblémovo.

54tinka54
30. okt 2022

@prissy keby vidím že mu dva spánky vyhovujú tak jasne že by som bola rada keby to fungovalo čo najdlhšie.. ale takto, načo to silou mocou siliť s dvoma, keď to bolo trápenie pre nás aj pre neho?

janickacrazy
30. okt 2022

@prissy ale veď každé dieťa je iné, niektoré potrebuje spať 2 spánky ešte v roku, niektorému v pohode stačí jeden spánok. Môj najmladší mal v roku len jeden spánok 4-hodinovy a večer o 7 pekne zaspal bez problému. Spokojný bol aj on aj ja.