Prečo má 11-mesačný syn problém s denným spánkom v posteli?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

11 mesačný syn začal bojkotovať denný spánok v posteli. Hrozne pri tom plače. Keď to vzdám a dám ho do kočíka, tak tam zaspí. Zaspávanie na posteli sprevádza dlhší plač. Robí to asi 2 týždne, no inak nemal problém.

Čím to môže byť?

Dá sa to nejako zmeniť?

Spánkový rozpis:

  • Vstávanie o 6:00
  • Prvý spánok o 9:00 (v posteli a trvá cca 2 hodiny)
  • Druhý spánok o 14:00 (v kočíku a trvá cca 40 minút)
  • Nočný spánok o 20:00

Ďakujem

Dobrý deň,

deti menia svoje preferencie a môžu zo dňa na deň prestať akceptovať spôsob zaspávania. Nakoľko nemám dostatok informácií. Preto Vám neviem úplne adekvátne odpovedať, že aká zmena, alebo čo to mohlo zapríčiniť vo Vašej situácii.

Môžete skúsiť zahrnúť dennú predspánkovú rutinu, ktorá dieťa skľudní a pripraví na spánok. Viac o predspánkových rutinách si viete pozrieť na mojom Instagram profile v sekcii Rutina (hore v uložených výberoch).

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo