Denný spánok iba v šatke

bigbigbooty
13. apr 2016

Maminky mám problém. Moje dieťa (8 mesiacov) od narodenia dáva denné spánky (momentálne 3) iba na mne v šatke. V kočíku pospí výnimočne pol hodinu, ale to mu je málo a potom je nervný. V šatke + biely šum pospí 1-2 hodiny. Zobudí sa na všetko (zvuk, môj pohyb iný ako pravidelné knísanie) čiže nemôžem robiť nič len stáť a pravidelne sa knísať, al.pomaly chodiť. Už ma to mierne otravuje. Neviem ako to zmeniť. Po vybalení zo šatky je okamžite hore. Mimo kočík a šatku pospí 10-15 min. Nechcem nechať vyplakať. Pomohla by hačka? Má zmysel ju už teraz kupovať keď píšu že je do 1roka? Aj tak myslím, že by na chrbte nespal. Ide leto a nerada by som nás prehrievala a už má skoro 10 kg. Inak ako na rukách nezaspí. Nechať ležať a čakať je nonsens. Nekojím, čiže ani na prsníku nezaspí.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

V noci je to v pohode. Uspim v satke za 5 min, a vyklopim do postele, aj ked niekedy otvori oci, hned zaspi.

haepinka
13. apr 2016

Ahoj @bigbigbooty odporucam ti na fb skupinu nosime nase deti, alebo aj tu na mk je skupina nosime nase deti alebo tak nejako sa vola. Tie mamicky maju skusenosti s hackou a vedeli by ti najviac poradit. Co som videla, ze robia tiez, je, ze zo satky spravia hojdaciu siet a uviazu o zabradlie postielky a aj tak im deti spia. U mna konkretne fungovalo, ked sme si obe lahli pospat, ale vidim, ze to u vas nejde. Skus sa ich opytat, my sme taka pozitivna skupina aj na fb, zistis, ze v tom nie si sama a skor opak je raritou ;)

timea7
13. apr 2016

@bigbigbooty prepáč, ale koľko má teda tvoje dieťa - osem mesiacov, alebo rok a štyri mesiace? Nejako mi to nesedí. Ak máš štyri deti, ako stíhaš, keď dieťa spí cez deň iba v šatke? Ako zaspáva večer? A že inak nezaspí? Myslíš, že bude bdieť tri dni v kuse? Polož si ho k sebe na posteľ, ak má tendenciu z nej zliezať, tak do postieľky, ľahni si k nemu, šepkaj mu, hladkaj ho, škrabkaj, počúvajte tichú hudbu, keď dvadsať krát vstane, dvadsať krát ho pomojkáš a dáš naspäť ležať. Celkom hladko to asi nepôjde, ale týždeň vydržíš a zvykne si. Určite nie dať ležať a nechať napospas osudu. Keď budeš pri ňom, naučí sa. Nahradiť šatku hačkou je len odsunutie problému na neskôr.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@timea7 mam iba jedno dieta, tie v profile boli vymyslene, chcela som aby ma hodilo do skupin starsich deti, bola som to tam ocumovat trosku, ake starosti/radosti maju mamicky s vacsimi. 🙂

timea7
13. apr 2016

@bigbigbooty myslela som si to, pretože vek detí nesedí, iba že by si mala niektoré v pestúnskej starostlivosti, ale to by si zase neriešila zamestnávateľa. Na veci to ale veľa nemení, jednoducho si si ho naučila tak, ako si si naučila, ak ti to nevyhovuje, najvyšší čas to zmeniť.

katrin21
13. apr 2016

nuz, suhlsim s timea7... co si si naucila, to mas... pre toto nemam rada satkovanie... na zaciatku ze ake super, potom sa toho maminy nevedia zbavit...

POdla mna ti nic ine, ako nechat vyplakat, resp. trpezlivo uspavat donekonecna o nervy naozaj nepomoze, aj ked je to krute... neviem, co ine by pomohlo, ked ani kocik, ktory je tiez v pohybe, nepomoze....

8291
13. apr 2016

Šupnúť do postieľky,postele lahnut si k nemu hotovo,zvykne si,

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katrin21 to ze ty si proti... vacsina matiek je za nosenie. cize vadna si nepripadam, ze som s tym zacala. no mam pocit, ze tie co nosia nosia kedy chcu a neuspavaju v tom nonstop

timea7
13. apr 2016

@bigbigbooty ja si teda ani náhodou nemyslím, že väčšina matiek je za nosenie, aj keď mi to je v podstate jedno, ale tiež považujem nosenie v šatke za super, ak sa chcem nikde dostať a s kočíkom je to nepohodlné, ak potrebujem dieťa upokojiť, je choré, ale nie ako prostriedok na jeho uspávanie.

katrin21
13. apr 2016

@bigbigbooty kde vidis, ze pisem, ze si vadna? nic take som nenapisala, iba ze si si ho na to naucila.. to je vsetko.

kristinka86
13. apr 2016

@katrin21 Nemôžem súhlasiť. Mne syn kolikoval 3,5mesiaca. Bol odšatkovaný, lebo inak nezaspal. Na mne bolo jediné miesto, kde cez deň spal a občas som ho aj v noci musela šatkovať, keď to bolo ťažké. No keď skončili koliky skončilo aj šatkovanie. Tú som využívala potom len na výlety, prípadne prechádzky, ale nevynucoval si šatku na spanie. Spal aj v kočiari, atď. Dcérka zas v kočiari spala max. polhodinu a bolo po spánku. Každé dieťa je iné. 😉
PS: Chcela som tým len povedať, že nie každé dieťa musí byť na šatke závislé, Treba nájsť mieru, resp. čas, kedy ju začať obmedzovať. 😉

8291
13. apr 2016

Moja malá ani nevie co je to šatkovanie😁

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katrin21 ved ja nepisem, ze ty pises... urcite som si ho nemala v plane na to ucit, ale ked to k tomu tak prislo... ked bol malicky mi zaspal pri kojeni na mne alebo v posteli ked sme lezali, no to prestalo fungovat od 3 mesiacov, aj kojit som potom prestala. Ako ja vazne nechapem, preco s tym snad nikto nema problem len ja. ☹ nedokazem ho nechat vyrevat. Ani si nemyslim, ze je to spravne. ved ten cloviecik nic zle neurobil. Chce ma citit a mat pocit ze je v bezpeci. Ono odkladat a skusat ine sposoby uspatia som skusala, no ked sa mi zobudil vzdy po 10 minutach, tak som si oddychla este menej od neho ako mat ho na sebe ako opicu zaveseneho. A potom bol nervny a este ovela tazsie uspatelny. Takze som vzdy radsej zvolila satku a mala "pokoj". Mozno by som sa tyzden takto mordovala a pomohlo by to, ze by uz spal sam odlozeny, no neviem. Co ak nie a zbytocne sa budeme trapit obaja ten tyzden. Volakedy mi spal aj na balkone odlozeny v kociku, stacilo dat v zime kombinezu a vedel ze sa ide spinkat, hned zalomil. No aj to prekukol zakratko. On ma proste kontroluje ci som tam... Aj v satke sa preberie za 10 min, ked zisti ze som pri nom, spinka dalej. Takto ho udrzujem v spanku aj 2 hodky alebo zvycajne 1,5. potom je strasne spokojny a vesely po zobudeni. Proste v posteli by isto nespal tak dlho. V kociku spi pol hodku az 3/4 a viem porovnat, ze je to malo pre neho. Ako da sa, ale je taky nesvoj nevyspaty poriadne. Ma strasne lahky spanok. Zobudi na kazdy najmensi zvuk. Preto je aj tazsie v kociku ist kocikovat, zobudia ho ludia, kadejake zvuky, psy, vtaky... Proste na ulici spi len tam kde su auta, kde je tichsie to sa neda, lebo uplne ticho nie je nikde. Ja uz neviem co robit a co som urobila zle.

lauricka
13. apr 2016

@bigbigbooty Odporucam zapojit sa do nosiacej skupiny a tam sa pytat. Na verejnom fore si mozete zliznut akurat tak hlupe poznamky od matiek, ktore o noseni nic nevedia, len vrtat vedia do druhych. Moze vas to znechutit. A inak, u deti sa to stale meni. Ked zacne chodit, budete mat viac moznosti sa vybehat, unavit, zacne sa aj trochu mozno pustat na vlastnu past kusok dalej od mamy, mozno sa trosku zmeni a aj lahsie zaspi aj inak, ako len v satke. V kociku je rad? Ja som niekedy zobrala do kocika, ked uz sedeli a mali sportovy. Dala sediet, nech sleduje okolie, ale vedela som, ze dieta unavene, dlho asi nevydrzi. Dieta zalomilo, ja sklopila a spalo. Mali sme aj hacky doma. Niektore deti v tom spinkaju.

diablikovci
13. apr 2016

Moj mal to isté ale napr ja som ho kojila že som sedla v kresle vankúš na kolená a maly. Potom zaspal a musel spat na kolenách stále keď som ho preložila aj stým vankúšom či po 10 min či po 20 min hneď za dve min hore. Max sa vyspal v kocíku to mu nevadilo ale ináč hej. A mal tiez noci keď nechcel spat a lahol si na mňa a spal dala som ho dole a zase plač aj ked ležal na brusku. Neviem či fakt chcel počuť moje srdce alebo ja neviem.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@lauricka no vsak toto. Tu akoby nikto nenosil. Na fóre sa hlásia teda len také. A ked pozriem do nosiacej skupiny, tak tam ako keby kazda nosila 😀 No teda tam urcite kazda 😀

lauricka
13. apr 2016

@katrin21 z komentov vidno, ze ste nesatkovali, tak?

elienka
13. apr 2016

@8291 ale toto nebola odpoveď na otázku, ktorú sa pýtala zakladateľka témy, načo vlastne radíš, keď vlastne neradíš? nepochopím, načo sa niekto vyjadruje k niečomu čo sa ho vlastne vôbec netýka ani nevie poradiť.

@katrin21 vieš ono každé dieťa je iné, je super ak máš dieťa, ktoré proste položíš a je kľudné ale keby pre teba bolo nosenie vykúpením z pekla, ktoré som si ja zažila, inak by si rozmýšlala.

@bigbigbooty ak ti to nevyhovuje, budeš to musieť zmeniť. Buď to utneš, bude to trvať možno týždeň riadnych nervov, ale pochybujem, že by za týždeň od únavy nezaspal ani raz nejako inak ako v šatke. ak sa na to nechceš dať, tak to ani nerob. Začni nosiť na chrbáte, si to ešte neskúsila, možno by zaspal, nosenie na chrbáte je oveľa pohodlnejšie, ja moju inak ani nenosím, aj ostatné kamošky čo poznám nosia svoje deti na denné spánky na chrbáte. prehodiť na chrbát v nosiči je lahšie ako v šatke. Ak ho máš na chrbáte, tak nezavadzia a môžeš si všeličo porobiť.

lenicka2609
13. apr 2016

@bigbigbooty. Ahoj tak ja som dceru do 7.mesiaca uspavala na rukach a na fit lopte ani to u vas nezaberie? Potom som jedneho dna ju dala do postele na bok do rucicku mojkacku a chytila som jej jednu ruku(stale ju mala akcnu) a triasla som jej s ritkou a spievala,ona mi kukala na pusu ako sa otvara a pritom zaspala a tak mame doteraz,ma 11 mes. Vzdy mu spi len 30.min.ani o minutu viacej ani ked je v kociku,a skusila si ze ak by si na rukach uspala a potom sa preberie tak znova uspat? Ja som ju mala naucenu na rukach nonstop( koliky aj reflux a vecne nespokojna) a ked mala 9 mes.zacala poriadne lozit a dvihat sa a uz ani o nej neviem,sem tam ju zoberiem este ale je to o 100% lepsie. Nie som za vyplakanie

moni244
13. apr 2016

@bigbigbooty ked nechces nechat vyplakat, tak sa budes musiet zmierit s tim, ako to je, bez placu to nepojde

timea7
13. apr 2016

@elienka fakt si myslíš, že všetky deti matiek, ktoré nešatkovali sú deti, ktoré položíš do postieľky a spia? Že tie matky nepoznajú koliky, noci prechodené s bábätkom v náručí? Niekomu šatkovanie vyhovuje, vyhovuje mu mať dieťa zavesené na sebe pomaly nonstop, niekomu šatka iba nahrádza kočík, aj to nie vždy, doma ju používa iba občas. A sú deti, ktoré ide v šatke roztrhnúť, nedávno to tu jedna mamina opisovala, vyskúšala už všetko možné, veľmi by jej uľahčilo život, keby nemusela trepať všade kočík, no jej dieťa tomu naklonené nie je.

8291
13. apr 2016

@elienka hneď na začiatku som jej napisala radu,asi nečitaš

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, nech ide o akekolvek zbavovanie sa navyku ci zlozvyku, nebude to jednoduche a nepojde to bez placu. Jedno dieta sa s tym zmieri skor, ine neskor. To mas aj ked dieta oducas od cumla. Su deti, kt. by cumlikovali aj roky po oduceni a ine hned zabudnu. Moj nazor je taky, ze pokial sa chces zbavit toho aby ti dieta spalo v satke, tak musis prestat pouzivat satku. Nasa cez den spavala jedine so mnou na manzelskej, nepamatam si presne vek ale od 2 rokov to uz bolo ciste peklo, lebo spavat nechcela, ale musela inak bola nervna. No a aby teda spala, lezala som s nou. \a len co som chcela ist na zachod, hned bola hore a vrestala jak nepricetna, cize jedina moznost bola, neist na zachod a trpiet jak blazon, inak by hned bola hore a vrestala. Vies kedy sa to zmenilo? Ked sme skoncili s dennym spankom, ina moznost nebola. Preto si myslim, ze jedina moznost je u vas zbavit sa satky. Ja som musela len lezat, nezatazovala som si chrbticu, ale tiez to bola otrocina, ked jediny volny cas, kedy som mohla varit, upratovat, relaxovat, som musela travit povinnym lezanim v posteli a tak dlho ako si dieta vyzadovalo. Vela deti ma nejaky takyto zlozvyk, neviem ci ti prave v teme o noseni pomozu, ale skus.

elienka
13. apr 2016

@timea7 nie nemyslím, každé dieťa je iné

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@elienka no nosic moj nejako neoblubuje. na chrbte si to neviem predstavit z dovodu ze mu obcas drzim hlavu, on proste nerad ju ma opretu aby sa potil o mna

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@lenicka2609 moj ma rad to pevne objatie satky, uspat na rukach mozem, no to nespi ked ho odlozim. za 10 min mozem uspat znova na rukach a znova polozit na 10 min. a koniec potom uz so spankom

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 no toto lezat pri nom fungovalo, ibaze mne to vyhovovalo menej lezat pri nom ako do satky ho dat

katrin21
13. apr 2016

@elienka nie, nemala som dieta, ktore polozis a spi... do 8 mes som musela dceru uspavat na rukach, lebo moja mama ju naucila na ruky.. potom som tu vahu prestala zvladat a povedala som dost.... naucila som ju zaspat samu v postielke , trvalo to niekolko dni, ale podarilo sa...
Inak lezanie v posteli s dietatom je len dalsia vec, ktorej sa potom rodic nevie zbavit.... to by som nerobila tiez nejako extra, hlavne ked viem, ako niektori aj hodinu musia ležať s dietatom takto..pomaly oni spia skor, ako dieta...

lenicka2609
13. apr 2016

@bigbigbooty potom este viem ze kamaratka balila dieta do zavinovacky,samozrejme ze nohy trcali 🙂 a tak uspala lebo on potreboval byt taky stiahnuty. A ani ked mas pusteny sum a polozis do postielky asi tiez nefunguje vsak?

sardinka335
13. apr 2016

ak ide len o to ,pevne objatie,, mozno by pomohla tzv. ulitka...treba pozriet na nete
@katrin21 suhlasim s tebou, najprv to vyzera ,,neškodne,, a potom bez toho nejde fungovat, inak dceru som šatkovala na von, tretie dieta nechce tam byt, toleruje nosič babybjorn ale na von, doma nie...nevidim dovod nosit batola doma ked sa rado hybe brzdit ho šatkou - ale teda ,,rozhadzuje,, o 106 šufliky, skrine sa u nas ,,trasu,,. Ale ked vidim ako sa teší tak nech...