Denný spánok iba v šatke

bigbigbooty
13. apr 2016

Maminky mám problém. Moje dieťa (8 mesiacov) od narodenia dáva denné spánky (momentálne 3) iba na mne v šatke. V kočíku pospí výnimočne pol hodinu, ale to mu je málo a potom je nervný. V šatke + biely šum pospí 1-2 hodiny. Zobudí sa na všetko (zvuk, môj pohyb iný ako pravidelné knísanie) čiže nemôžem robiť nič len stáť a pravidelne sa knísať, al.pomaly chodiť. Už ma to mierne otravuje. Neviem ako to zmeniť. Po vybalení zo šatky je okamžite hore. Mimo kočík a šatku pospí 10-15 min. Nechcem nechať vyplakať. Pomohla by hačka? Má zmysel ju už teraz kupovať keď píšu že je do 1roka? Aj tak myslím, že by na chrbte nespal. Ide leto a nerada by som nás prehrievala a už má skoro 10 kg. Inak ako na rukách nezaspí. Nechať ležať a čakať je nonsens. Nekojím, čiže ani na prsníku nezaspí.

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, my sme satku nemali. Ale mna by porazilo nosit dieta tolko, chrbat by mi neprezil a v podstate akekolvek obmedzovanie ma privadza do zufalstva, po case cloveku z toho sibe. Nic, no asi zrusit satku a naucit dieta spat same, cim skor. Tvoj je este maly, skor sa nauci.

katrin21
13. apr 2016

@sardinka335 ano, to poznam.. aj vsetky veci z policiek spodnych isli prec 😀

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@lenicka2609 nie sum a polozit nestaci. Ako ruky aj moj musi mat stihanute, mozno preto nam funguje satka, no divne by mi prislo take velke este zavinovat 😀 aj by som skusila ale neviem do coho

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@sardinka335 ulitku sme mali do 2 mesiacov na take velke uz snad nevyrabaju ci?

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 ako mne sa to aj paci, ale keby tak 1 spanok z 3 denne a nie 3 z 3 😀

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, ja som do asi 8-9 mes. uspavala na rukach, nech od narodenia, len isty cas, mne sa to tiez velmi pacilo, ved to je mojkanie ale nie ked uz to trvalo dlhsie a trpela chrbtica. Ono vela veci je uzasnych a maminka si to vychutna ale nie ked je to tak ze babo polozis a uz je hore a podobne, vtedy je to uz obmedzujuce. Ja by som ti poradila naucit babatko zaspavat same. Je to mozno najtazsia cesta ale najlepsia pre vas oboch.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 rada by som. ale plakat ho nenecham. skusim asi hacku

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, co to je hacka? Neboj, casom dojdes do takeho stadia ze aj ten plac prezijes, ver mi. Ja mam tak vychcanu dceru ze mne jej plac uz vobec nic nerobi, pokial samozrejme nespadla alebo nema nejaku bolest, sme voci jej placu uz dlho imunni.

timea7
13. apr 2016

ja sa pri takýchto témach vždy zamýšľam nad tým, ako to robia mamičky, ktoré majú tri deti - mali dvojičky a do roka sa narodilo tretie....asi nenaletia na magickú vetu - inak nezaspí, to je celé. Opakujem, že chápem, ak je dieťa choré, idú mu zuby, má nejaký dlhodobý zdravotný problém, že potrebuje iný prístup. Ale naučiť zdravé dieťa na uspávanie na rukách, v šatke, fitlopte a pod. je vytvorenie zlozvyku, ktorý sa spočiatku môže zdať super, ale postupne je čoraz viac obťažujúci pre matku a pre dieťa nemá až taký závratný význam, aký sa mu pripisuje.

canama
13. apr 2016

@bigbigbooty skus vyzistit, preco ukladanie na nocny spanok nie je problem, cize ked ho vyklopis do postele tak uz je pokojny a zaspi....mozno ze mate pred nocnym spanim nejaky ritual, ktory ho upokoji a pripravi na spanok, mozno by ste nieco mohli vymysliet aj na den take. a este ma napada, ze ked ti zaspi cez den v satke, musis sa cely cas pohybovat? ked by si si sadla do polosedu s nim v satke a on by ti spinkal na hrudi, to by mu nevyhovovalo? moj muz takto uspava mladsiu, len v nosici, a potom kym ona na nom spi tak si cita, alebo si tiez pospi. 🙂 vyplakat by som ho nenechala ani neskusala ziadnu nasilnu metodu. vobec nie je pravda ze deti si po tyzdni alebo dvoch zvyknu...za rizika ktore su za takymito metodami to vobec nestoji.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 aka je stara tvoja dcera? hacka je zavesna koliska

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, ja by som tu kolisku neriesila, to ho mozes hojdat v kresielku, nasa tak zaspavala do urciteho veku. Vies nahodou zastavi hacka a zobudi sa, lebo pociti ze uz sa nehojda. Budes ho dve hodiny hojdat aby spal? tVed je jedno ci musis dieta uspavat na rukach, ci hopsat na fitlopte, ci nosit v satke, bratova dcera zaspavakla na rukach, len co ju brat polozil do postielky, vytrestila oci, Toto je uplne klasicka ukazka, tak asi vacsina deti funguje pokial nezaspavaju same v postielke. Znamy musel vozit dieta do polnoci po sidlisku autom, dalsi zas kocikovat. Toto su ozaj len zlozvyky, nic tym nevyriesis, ver mi. Ja viem, ze si zufala, ale pojdes z blata do kaluze. Moja bude mat 7 rokov v juni.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@canama na noc nerobime nic inak. Ved to je to, ze neviem v com je to. Mozem si uz aj sadnut, do polosedu nie, len vystreta byt a knisat sa, ale aspon mozem surfovat na nete :D a hej hybat sa musim, inak sa zobudi 🙂 no ako nemam to take strasne ze by ma to obtazovalo extremne, ale tak lahsie by bolo ho zlozit 😀 a mat klud

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@timea7 hej to uz potom sa musi cela rodina zariadit nejak 🙂 je mi to jasne, tiez som nad tym uvazovala, ale kym nemusim, tak neviem byt razna no. nenecham ho revat len tak, ale keby ich mam 5 tak by som musela 😀

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 hej asi mas pravdu. aj tak je riziko ze by tam ani nezaspal. nalepeny na mne by bol najradsej, ved preto aj chyta hysaky v kociku, len obcasne tam rezignuje a pospi

katka1981
13. apr 2016

@bigbigbooty, je v takom veku, je to normalne. Inak je zdravy, nema ziadny zdrav. problem? Lebo pokial je zdravy ja by som ozaj presla na to aby zaspinkal sam. Uloz ho, pohladkaj, pomojkaj, upokoj a odid. Ak by plakal, vrat sa za 2-3 minutky, prihovor sa mu, pohladkaj, upokoj, ubezpec, ze je v poriadku, pohladkaj. odid, ak by plakal, zopakuj to o 5 minut, potom o 10 a je. To nie je ziadne krkavcie chovanie, naucis ho ze sa nema coho bat. Nechaj dvere otvorene a dodavaj ma istotu pohladenim a vzdy odid, skus to.

timea7
13. apr 2016

@bigbigbooty no, celá rodina si to musí zariadiť inak, pokým tá rodina nežije 2000km od nich.....ak áno, tak zvládajú aj bez rodiny. Veď nejde o to, nechať dieťa revať a kašlať naň. Žiadne odchádzanie a prichádzanie po minútach a pod. blbosti, ak bude starší, môžeš mu povedať, že ideš vedľa a prídeš sa na neho pozrieť, ale na to je tvoje dieťa ešte maličké. Ale ak ležíš, alebo sedíš pri ňom, hladkáš ho, nemá dôvod revať, iba že by chcel to, na čo bol zvyknutý....ale zvykne si aj bez šatky a možno oveľa rýchlejšie, ako si myslíš.

bigbigbooty
autor
13. apr 2016

@katka1981 nema zdr.problem

dzudz4n4
14. apr 2016

@bigbigbooty nečítala som všetky predchádzajúce komenty,tak neviem či to odznelo alebo nie. Ale čo tak skúsiť dať k nemu tvoje tričko do postielky,nech cíti yvoju vôňu? Najlepšie je pyžamo,možno pomôže ;)

dzudz4n4
14. apr 2016

Zabudla som dodať: myslím tým keď už zaspí,nie kým je hore a ťa vidí ;)

horana
14. apr 2016

Nesuhlasim s dievactami co tu tvrdia ze ako si si naucila tak mas.
Resp. podla mna si si naucila dobre.
Tie co kritizuju sa citia na koni, ale ich deti nikdy nepoznali benefit dlheho nosenia a pocitu ake je to byt tak blizko matke. Cize aj skryta zavist tam bude. Ich deti take nepoznali, tak nevedia o co prisli, logicky im to nechyba.
Nuz ale k otazke. Ide to pomaly. Ja som mala tak obe deti "naucene", schvalne pisem do uvodzoviek, lebo je to to najlepsie co dietatu mozes dat, tak necudo ze to chce. Vie totiz, co je pre neho a jeho vyvoj dobre.
Mne to postupne ako deti postupne tazeli islo tak ze som napr. mala fitloptu a pri hojdani som sa satkou sediac na nej, jej jemne dotykala, na chvilky spocinula jemne nadnasajuc. Pohupovanie bolo coraz mensie, ale veeelmi postupne, trvalo to mesiace. Alebo ked som videla ze tvrdo spi, polozila na spolu so satkou na postel, nevyberala z nej. Aby mali dojem ze su v kukle stale. Ked sa dieta zobudilo, satku som si opat navliekla atd. Tento proces bol natolko pozvolny ze som ho ledva stihla kym otazeli tak ze som ich nevladala uz tolko nosit.
Dobra je aj zavesna koliska, pouzivali sme ju alternujuc toto. Je to vyborna historiuou overena vychytavka, len ako pri vsetkom, musis zistit ci dietatu pasuje, skusat to pomaly, nie ze raz dat a ked reve vzdat, len na chvilky citom skusat.
Este mas cas v 8.mes. Mas velku vyhodu oproti matkam ktorych deti poznaju len ruky, teda nenosiace matky. Tym otazeju deti omnoho skor, musia ich zo svojej bezprostrednej blizkosti "odstavit" skor nez v satke, kde to telo zvladne nosit, hlavne ak je spravne uviazana do omnoho vacse vahy, bez pocitov pretazenia ako len pri rukach.

petruska1212
14. apr 2016

My sme používali manducu,super vec ale na každodenné nosenie určite nie,zaspávanie vyslovene v manduce bolo asi 5 x ked bola mimoriadne nervozna kvôli zubom,používali sme a pri mladšom používam ked ideme do záhrady a nespi.a do mesta ked nemam surodenecky kočík a starsia je unavena.neviem si predstavit že by stále na mne visel.akoze dobre,beriem že chce byť pri matke ale mal by aj samostatnosť skusat.nechať ho hrať sa,unaviť,a neboj zaspi v kociku,moj spi 2 x cez deň v kociku za každého počasia,výhoda,môžem si daco spraviť,oddýchnuť,mam kľud a keď sa aj prebudí pokocikujem a zaspi este.som názoru všetko s mierou,a to aj s prikrmami,viem daktorre mamičky by vraždili keby ze poviem že pol ročné malo rezance s tvarohom ja som zas názoru nech si zvyka nedavammu to kazdy den

katka1981
14. apr 2016

@bigbigbooty, tak potom by som ozaj nebrala take ohlady a riesila. Deti su strasne vyspekulovane a raz mozes byt zufala z toho kam to zajde. To ti povie kazda skusenejsia mamicka. Deti su velmi mudre uz od malinkeho miminka. Moja rada je, naucit babatko cim skor zaspinkavat same, viac ti ozaj neporadim. Pokial je babatko zdrave, tak by som ozaj neotrocila. A inak nosic nie je idealne miesto na spanie, zamysli sa nad tym, ze chrbtica moze trpiet, jasne teraz tu do mna zacnu skakat, na to ani odpisovat nebudem, ja som to konzultovala aj s ortopedom, nosic planujeme aj my, ale len na prechadzky do lesa max. hodinu denne ale urcite nebude dieta vlacit cely den, ci uz na rukach alebo v nosici, nie, to neplanujem.

bigbigbooty
autor
14. apr 2016

@dzudz4n4 dakujem to som skusala, on najviac potrebuje pravidelny pohyb 🙂

bigbigbooty
autor
14. apr 2016

@horana fu to teda nerozumiem ako si ich vylozila a naviazala este kym spali 🙂

katka1981
14. apr 2016

@bigbigbooty, mam jednu otazku, co by sa stalo, keby si nechala dieta chvilu poplakat? Ja nehovorim o reve hodinu dve vkuse. Ja som moju nenechala, lebo mala silny reflux a stacilo trochu placu tak grcala, mala silnu kyselinu, bolel ju zaludok, zial bohu, nemohla plakat. Ale ked jej reflux presiel tak som ju naucila spavat samu v postielke a bolo to najlepsie co som spravila. Skoda ze mala ten reflux dlho, keby jej presiel skor, vela veci by som robila inak, ale zial vtedy sa nedalo. Pri placi mala reflux aj 3 rocna aj vo vyssom veku. Ale to som uz na to ohlady nebrala.

bigbigbooty
autor
14. apr 2016

@katka1981 to neviem este neplakal

horana
14. apr 2016

@bigbigbooty Ked zaspalo dieta v satke, a videla som ze uz tvrdo spi, satku som si dala este uviazenu dole z pleca (mala som taky do kriza uvaz kde to lahko ide) a jemne dieta aj so satkou polozila do postielky. Nie je to take tazke ako to vyzera, len v tom ziskat prax a je to pohodicka. Pomahalo ze postielka mala este take "nebeska" ci ako sa to vola, hore akoby zaves. A potom ked som videla/pocula ze sa ide budit, tak som si presne rovnako satku vyzdvihla, este z v nej polozenym babom a jednym tahom si ju prehodila cez plecie, napravila, pohupala....a casto este zaspalo.

katka1981
14. apr 2016

@bigbigbooty, prosim?????????????? Aha tak vies nasa plakala nonstop, spavala 30 minut za den a noc dokopy, zvysny cas pregrcala a prerevala, takze ja ani nepoznam take dieta co neplace. A teda reve denne aj teraz a to ma skoro 7 rokov. Ale ak si myslis, ze je normalne robit vsetko preto, aby dieta nezaplakalo, tak potom ja uz s radami koncim. Drzim palce.

juhseverzapad
14. apr 2016

@bigbigbooty Šatku vyhoď a ty si pekne malého daj na ruky, niečo mu zaspievaj a ulož do postieľky. Vybavené.