Deti sa stále bláznia a ja už nevládzem

20. dec 2021

Budem rada, ak mi aspoň jedna z vás pomôže.

Som bez víkendu prvý deň doma a moje deti už dostali po riti tak, že ma štipe ruka. Takže teraz revem, mám hrču v hrdle, žiadny žalúdok a pochybujem, či som vôbec mala mať nejaké deti.

Moje deti (3, 5) ma nerešpektujú a seriózne im hrabe.

Podotýkam, že pracujem v školstve a tam nemám žiadny problém s autoritou a samozrejme, ani mi na um nezíde používať extrémne metódy, ako doma. Tiež sú moje deti v MŠ ospevovane ako úplne úžasné, dokonalosť sama...

Odkedy otvoria oči, bláznia sa, naháňajú, rehocu, plačú, kučkuju sa, lozia, skáču, robia bordel, vrieskaju, vrieskaju, vrieskaju tak, že ďakujem, že žijeme v dome, ignoruju pokyny, každý úkon ma stojí neskutočnú námahu... Pri obliekaní, jedení, hraní, odchode z domu, v obchode, v aute... nepomáha rozhovor, dohovaranie, krik, vyhrážky, pobyt v izbe, kúte ani bitka.

Je to v stave, kedy už mám na to celé alergiu a už mi vadí úplne kompletne všetko a už stekam a vyhrážam sa vlastne 24 hodin denne vratane noci, lebo spia zle.

Takto som to nechcela. Svoje deti milujem a som vážne strašná matka Nikdy som to takto nechcela... Moja mama bola presne taká, aká som ja, uvrieskana kôpka nervov, nechcela som to... Som maximálne deprimovana...

andrejka1974
20. dec 2021

Vsak sa blazni s nimi je to zabava nas uz vsetci volaju sibnuta rodinka proste sa blaznime s detmi skaceme s nimi na trampoline, v zime sa vulujeme vymyslame somariny rehoceme sa vsak ich nechaj pokial si urobia ulohy a svoje povinosti ze skacu buchaju vsak to je super preco by mali byt ticho

kitycat
20. dec 2021

Premyslam, ci by ti nepomohli stuple aby si nebola taka ohucana. Podla mna aj ten hluk znervoznuje ako aj teba tak spat aj deti

mabenn
20. dec 2021

deti su normalne, lebo su v takom veku a su 2... ak su v zariadeni dobre, doma vypustaju paru...problem je to, ze ti vadi tvoja reakcia na ne, oznacujes sa ako "Moja mama bola presne taká", toto je odkukany model spravania, bud regresnu terapiu na to ak je to nad tvoju silu, alebo skus postupne sama vedome, nechat tomu trochu priestor - vrieskaju? daj si sluchatka, pridaj sa obcas k ich blazneniu, nemusis 24/7 vychovavat a byt napata...prijmi to ako obdobie a hladaj sposob ako v nom vies zit s cim vacsou spokojnostou - lebo deti nas citaju a cim viac v niecom mame nesulad, tym viac nas na to upozornuju

pieksamaki
20. dec 2021

@dr_smajlik hej...vyhoretie je take dost caste pri detoch...tiez sa mi to asi stalo.....ja som unavena z tych neustalych potrieb a zabudla som na seba.to je ta najvacsia chyba....ze potom nema z coho.zena cerpat....a tak....sak kazda mame tu svoju cestu....

dr_smajlik
20. dec 2021

Pozri, my sme dnes išli piecť medovníky. Po 15 minútach som ich poslala robiť radšej bordel do obývačky nech si robia bunker, lebo múka bola naozaj všade. Takže ta chápem ale sú veci na ktorých trvám aby si urobili sami... Nemali upratané, nemohli si zapnúť rozprávku. Síce to neurobili dokonale ale väčšinu upratali s ja som si mohla v pohode piecť... Rob tak ako je tebe najlepšie ale vždy ich zamestná, keď ich nezamestnas, budú robiť blbosti... Radšej bordel na jednom mieste ako v celom byte... Na vešanie prádla ich zapajaj, to je v pohode. Musíte si nájsť systém, ale nesnaž sa o dokonalosť, to je blbosť, lebo potom zbytočne stratíš nervy... A ako bolo spomenuté, mylsi aj na seba
.. Vždy keď sa hrajú spia, tvoria, rob niečo pre seba a nie furt len upratovať variť prať...

livuska1403
20. dec 2021

Úplne sa vidim v tvojich slovách a chápem presne ako sa cítiš..mam doma niečo podobné ...1 , 2 a 5 ročne.. akurát nechodím do roboty.. som 6 rokov doma a už mi z toho kvalitne hrabe . Niekedy mi vadi uz aj to ked len otvoria oči a potom sa za to citim fakt zle ako sa k nim chovám 🤦‍♀️ takže presne viem co prežívaš

autor
20. dec 2021

No, tak, vravela som si, že poobedie si urobíme pekne. Úspech 0 z 10, už nemám hlas. Mám pocit, že sa na sekundu otočím a spravia nejakú blbosť. Nechápem to, my sme ako deti nemohli byť až takí šiši, veď by nás rodicia zahrdusili.

kubkovamama
20. dec 2021

Myslim, ze aj toto predvianocne a zaroven covidove obdobie sa odzrkadli na kazdej matke.. Ja mam doma 4,s navstevami aj viac.Najmensiu este kojim,v noci vlastne ani nespim,sa mi neoplati ani zaspat na tu hodinu a pol🙂. Tiez som Monk na niektore veci v domácnosti a vzdy mi vsetko muselo zapadat ako sachovnica..bohuzial,uz to nedokážem splnit.Pachtila a pachtila som sa,kym som sa dostala na pokraj fyzickych a psychickych sil a pritom o nic vlastne nejde,ved su vagne chore tiw mase decka?Zabijem sa na neumytej podlahe?Ide ma kolkokrat trafit,ale dakujem za mojho chlapa,ktoreho filozofia je mat na háku a nebyť tohto vzoru asi si to hodim.On miluje krik,bordel,dupot po schodoch,ze aspon vie,ze ma doma šťastné osadenstvo a nemozem s tym nesuhlasit,je to pravda.Su tvoje deti šťastné?Ako samozrejme hranice musia byt,ale neverim,ze mas uplnu anarchiu vo vztahoch.Podla veku tvojich deti to nie je nic hrozne,iba to hrozne vyznie v nasich hlavach a si podla mna vyhoreta,unavena,aj z prace kde nemas sice problem,ale praca s detmi a v MS je tiez zaberak,uz len ten permanent hluk a ruch a neustale si v pozore.Teraz si doma a vypytalo si to svoje.Tiez suhlasim s tym,ze by si mala mat chvilu pre seba.Mne staci malo,horúca sprcha bez toho aby mi niekto poskakoval za dverami,deti zazeniem dole k muzovi a idem si "uzit", ak som sama a nimi,neodpustim si kávu,proste si sadnem a mam 10min ci vrestia ci nevrestia.Niekto potrebuje hodinu vo fitku,kadernicku,nakup,najdi si čokoľvek pre seba a uvidis,ze bude lepšie.Zapoj chlapa.Ved aj on ich počuje 😉 Ja som mega nervozna ked nemam aspon tych 15-30min pre seba.Tiez by som skriekala ako orol....Nauc sa vypnúť.Nevidím,nepocujem.

elizabet173
20. dec 2021

@evica17 3 a 5 ročný sa takto dohodnú ťažko 😎

roja01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
20. dec 2021

@elizabet173 som myslela na tie 10€ drzane nosom na stene

elizabet173
21. dec 2021

@roja01 pochopila som, no sú príliš malí na takúto dohodu, ale v ich veku by to ani dlho nedržali, dala som to tu na odľahčenie

evitaa1234
21. dec 2021

ono to nejde zo dna na den, u nas nieco podobne, nam najviac pomohlo ked som sa ja ako mama skutocne ukludnila, vela krat sa stalo, ze som tresla dverami a oznamila otcovi ze odchadzam na hodinu prec sa vybetrat, samozrejme raz za pol roka, nie castejsie a idem bud na nakup sa alebo len tak...zo zaciatku som mala strasne vycitky a manzel bol uplne z toho v soku ze co som to za krkavciu matku (😂ostali na hodinku s vlastnym otcom). Je vsak fakt ze na to nebol zvyknuty, o deti sa staram prakticky ja 24/7 on ich miluje kupinco treba ale tym to asi tak aj konci, byvame daleko od starych rodicov, nemam pri kom deti nechat, teda vsade museli so mnou pocas materskej...ale to obcasne vypadnutie mne velmi pomaha, ked sa ukludnim su aj deti kludnejsie. odporucam aj super clanky na stranke nevychova.cz myslim...su tam platene ale aj vela zdarma clankov...

ema22270
21. dec 2021

Ja si myslím, že v prvom rade potrebuješ oddych. Ísť niekam sama, bez detí, ak máš rada prírodu, tak do prírody, ak nie niekam na nákup, kamkoľvek. Poprípade sa dohodni s nejakou kamoškou na kus reči, ale len s takou, s ktorou sa naozaj cítiš dobre. A dajte si s ňou aj ten pohár vína povedzme🙂
Podľa toho, čo píšeš aj v ďalších reakciách, chceš mať vo všetkom systém a poriadok, ale to sa ťažko dosahuje permanentne, ak si unavená a frustrovaná z neustáleho kolotoča. Deti sú potom už len taký spúšťač. Ja mám len jedného syna, a na rodičovskej som externe študovala, presne poznám tie stavy zúfalstva, tiež som všetko chcela stihnúť, len ono telo si to všetko pamätá a aj tvoja psychika. Po štátniciach som bola už na pokraji zrútenia a 3mes som naozaj iba oddychovala, a teraz čakáme druhé bábätko. Najskôr sa musíš postarať o seba, až potom o druhých. Tiež som veľa kričala na malého, má teraz 4 roky, ale 99% to bolo z mojej vyčerpanosti. Mne pomohlo vždy to, keď sme niekam vypadli z bytu, na víkend alebo do prírody, zrazu to všetko nebolo také hrozné, a pomáha aj rozhovor s manželom.

juliet86
21. dec 2021

podla mna sa prihlas na filialnu terapiu hrou. jana zemandl. potrebujes pomoct

roja01
23. dec 2021

@elizabet173 ja som to brala ako vtip.

mischell333
24. dec 2021

Seba treba dat pod kontrolu... Deti sú ôk tak premylsaj nad sebou