Dlhé zaspávanie 20 mesačného dieťaťa

any_soj
21. máj 2020

Prosím poraďte, ako skrátiť (a ideálne trochu osamostatniť) zaspávanie 20mes syna. Máme ho v starostlivosti od jeho 9mesiacov. Cez deň zaspáva bežne aj hodinu, hodinu a pol (v kočíku by spal oveľa skôr, ale len kratučko), večer s manželom okolo hodiny. Niekedy zázrakom zaspí do 15 minút, ale to napr. ak sa ho cez deň nepodarí uspať a večer je už veľmi unavený. Ak cez deň nespí, poobedie je nervózny, plačlivý, plus vraj aspoň do 2 rokov potrebuje na vývin mozgu spať aj cez deň, tak sa snažíme... Má svoju posteľ pri našej, ležím pri ňom, spievam mu... keď sa nechá, tak aj hladkám - to zvykne pomôcť, ale bráni sa, lebo ho to uspáva - čiže si hneď sadne, začne rozprávať,... Lozí kade tade, všetko skúma (hoci všetko pri posteli pozná)... Keď začne zaspávať, začne niekedy strašne pišťať, škriabať či kopať nás, akoby skúšal čo my s tým. Niekoľkokrát som tak už odišla z izby (vie, že to bolí, pripomenula som, že mi robí au a že nemôžem byť pri ňom, keď mi ubližuje a či chce aby som odišla - a keď pokračoval a povedal, že áno, tak som šla) - ale musela som zavrieť dvere, lebo inak by z izby šiel preč sa hrať do detskej, načo začal plakať, búchať na dvere a hovoriť hotovo, tak som sa po minúte dvoch vrátila. Určite ho nechceme nechať vyplakať. Nemáme problém uložiť ho do postieľky a byť chvíľu s ním, ale hodina je strašne veľa, zvlášť keďže v júli by som mala rodiť a neviem si predstaviť, ako to skĺbiť s druhým dieťaťom. Skúšali sme cez deň mlieko z fľaše so slabým prietokom - skoro pri tom zaspí, ale keď dopije, preberie sa. Niekedy, keď cíti, že zaspáva, začne sa ťapkať po tvári, čím sa preberá. Prosím poraďte, čo robíme zle a hlavne ako to zlepšiť...

zuzkaa1991
21. máj 2020

@any_soj to zaspavanie trvá dlhšie obdobie ci len teraz niekedy,.my sme.mali kvôli zubkam tazke.zaspavanie od 9mes. Kocik ruky tv atd....az postupne sme.presli na postielku tmu....ale tiez sme mali obdobie ako vy ze aj hodinu som uspavala tak som jej posuvala večierku ...
A dnes sme skončili ze.okolo pol10hod ide do postele aj keď viem ze zaspi tesne pred 10...skuste posunut uspavanie