Dodržanie partnerovej autority. Ako to riešite?

briketa
12. aug 2009

Ked nastane situacia, ze pridete napr. z damskej jazdy, je uz 22.30, teda ozaj neskoro! a vase dieta - skolkar este pozera rozpravku, lebo ocino povedal, ze este mozem dopozerat.
Nechate ho dopozerat aby ste respektovali manzelovi autoritu, vypnene rozpravku vzhladom na velmi pokrocily cas uprednostnujuc svoju autoritu?
Alebo pri situaciach ocko povedal ano a ja nie. Niekedy sa malemu podari opytat sa tak, ze tam nie sme spolu (v takych pripadoch si nikdy neprotirecime). Ako to riesite? Co rozhodne?

vanja
12. aug 2009

určite rešpektovať to čo povedal jeden rodič a potom si to spolu vydiskutovať bez prístomnosti dieťaťa.
Ak jeden rodič bude hovoriť áno a druhý nie, tak dieťa to časom začne zneužívať. Máme v rodine jeden taký prípad, kde už zo zásady manželka mala vždy iný názor na danú vec ako manžel, chlapec má teraz 10 rokov a nevedia si s ním rady. A najhoršie na tom je, že obaja rodičia stratili uňho autoritu.

denisa555
12. aug 2009

presne tak. rozprávku treba dopozerať, a potom sa s partnerom dohodnúť, že to tak fungovať nebude a nabudúce sa už telka vypne a dopozerá sa ráno.

briketa
autor
12. aug 2009

... manzo uz chrapal ako lokomotiva 😀 😀

denisa555
12. aug 2009

😀 možno keby vedel, koľko je hodín, sám by prcka poslal spať. aj u nás sa to stáva, že ocko dovolí pozerať rozprávku a keď si všimne koľko je hodín, tak to rozhodnutie hneď aj oľutuje 😉

katyl
18. aug 2009

hlavne nechodit z damskej jazdy uz o 22:30, vhodnejsi je cas tak hlboko po polnoci, najlepsie o duhej, o tretej.. 😀 😀 😀
vtedy je vyssia sanca, ze bude vsetko spat tak ako sa ma 😉
inak 22:30 a skolkar este pozera TV by bolo dost aj na mna, maly by som co predychavat 🙂

elise
19. aug 2009

ja by som zobudila manžela, a povedala mu nech vyrieši situáciu a uloží dieťa spať. 😉