Ako riešiť nezáujem z partnerovej strany?

Zodpovedané
23. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S priateľom žijeme v jednej domácnosti už 6 rokov. Spolu máme trojročného syna a ja mám aj 7 ročného syna z prvého vzťahu.

Priateľ má stále v hlave len prácu. Keď príde domov, tak len oddych a TV. Keď sa mu chce a má náladu, tak uprace a navarí. Keď sa mu nechce, tak neurobí nič.

S deťmi mi nepomáha, nehrá sa s nimi. Netrávi s nimi čas. Skôr sa im vyhýba.

Ďalší problém je, že už k nemu necítim to, čo som cítila kedysi. Je ku mne odmeraný. Nepovie mi milé slovo a ani ma neobjíme. Viackrát sa vyhrážal, že sa zbalí a odíde. Keď nastane problém, nerieši ho. Z mojej strany som s ním asi len kvôli deťom.

Bývame v mojom dome. Teda moji rodičia nám kúpili dom a my v ňom bývame. Povedal mi, že nech sa o mňa starajú moji rodičia.

Čo mám robiť?

Mám od neho odísť?

Ako s ním komunikovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašeho príspevku cítim ochladnutie citov na obidvoch stranách.

Jeho vyjadrenia mi prídu chladné a smerujúce k rozchodu. Predpokladám, že ale existuje aj v jeho vnútri aj protipól, dôvody prečo ste sa dali dokopy a prečo ste spolu.
Verím, že ak by ste mali obidvaja záujem vedeli by ste k sebe nájsť cestu, no z Vašeho príspevku to tak zatiaľ nevyznieva.

Píšete, že tiež ste ním len kvôli deťom, ale on sa s nimi aj tak nehrá a skôr sa im vyhýba. Skúste sa zamyslieť, čo iné Vás ešte drží v vzťahu, čo Vás k nemu priťahovalo, a čo Vás teraz od neho odpudzuje. Prípadne, čo sa deje podobne ako v predchádzajúcich vzťahoch.

Tieto pocity a zistenia s ním skúste ideálne v nejakom kľudnom rozpoložení priamo zdieľať. Ak je to pre Vás ťažké ,vyhľadajte terapeuta a popracujte na svojej sebapodpore a vyjadrovaní pocitov. Terapeut Vám môže poskytnúť podporu spraviť dôležité rozhodnutie - či už to bude zotrvať, alebo sa rozísť.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/