Dojčenie na verejnosti

dorotka9819
18. nov 2018

Ahojte maminky. Tie ktoré dojčíte svoje detičky a idete s nimi niekam na dlhšie s tým že ich niekde kŕmite, robí vám to nejaký problém?
Keď chodíme občas do nákupného centra tak väčšinou majú miesto na prebaľovanie tak rovno aj nakŕmim, ale sú miesta kde takéto miestnosti nie sú. Čo robíte vtedy? Šupnete sa na prvú lavičku kde vás nie je vidieť z každej strany alebo ako? Občas sa napapá aj v aute ale niekedy sa nedá. Cez tvár mu plienku prehodiť nemôžem lebo potom nepapá, jeduje sa na to.
Som šťastná že ho môžem dojčiť no nie som zrovna žena ktorej nerobí problém vytiahnuť tričko kdekoľvek. Ešte som nevidela niekde maminku ktorá by dojčila na verejnosti. (Možno nechodím na správne miesta 😁)
Budem rada za odpovede, som zvedavá ako to berú aj iné maminky, možno mám len zbytočné obavy.

marikap18
19. nov 2018

Ked bolo moje dieťa menšie,a bola som niekde vonku, či v reštike, tak som sa trochu tak otočila a dočila, ale vačšinou som to robila v aute. A nemala som dojem, ze to okoliu vadi. Skor sa prijemne pousmievali.
Teraz má môj syn cez 2 roky a stále ho dojčím, ale na verejnosti už nie, lebo viem, že okolie by uz urcite pozeralo na mna divne. Tak to robim iba doma.

1sonda
19. nov 2018

ani mne nie je príjemné dojčiť na verejnosti, ale keď bolo treba, tak som sa "prekonala" - ako vravíš, nejaký kútik, lavičku (určite nie na záchode) otočiť sa od ľudí a odhaliť zo seba čo najmenej (tričká na kojenie, alebo dať dieťatku klobúčik - aj keď teraz už počasie na klobúky nie je)

lucin_kaa
19. nov 2018

Kojenie je podľa mna dosť intimna vec ktorá nepatrí na verejnosť. Keď už, tak nech to je decentne nie ako som minule videla ženskú v obchode, s dieťaťom v nákupnom vozíku ktore bolo zavesené na cecku a mamina nakupovala ...
A k tomu že ženy ukazujú kozy na sociálnych sieťach ako dojčia tam k tomu sa ani nevyjadrujem aj kedy viem že je to prirodzene...

tosomja
19. nov 2018

Myslim, ze v kazdom nákupnom centre je miesto, kde sa da "zašiť" alebo v restauracii poprosit ci by si nemohla niekde v kúte nakŕmiť, za mojej praxe v obchodoch sa mi viackrat stalo, ze mamka sa prišla spýtať, ci by mohla prebaliť a nakŕmiť dietatko. Ked je moznost a priestor a ochota, nevidim problem. A keby nebolo, tak pre mna za mna aj na strede cesty. Ja nemam problem. Hlad je hlad. 😀

ajka0207
19. nov 2018

@dorotka9819 ja som kojila malu v satke/ nosiči a teda v 90% pripadov si nikto nic nevsimol a kojila som vsade.

stvura
19. nov 2018

Ja som si oddojcila svoje tri deti, kazde skoro tri roky (maleho najkratsie, len nieco cez dva roky) a nikdy som nad tym nepremyslala co si kto o mne mysli pri dojceni na verejnosti. Samozrejme som nikde "vyzyvavo" nedojcila ale zasa nie som okunavy typ a ked deti potrebovali jest som neriesila a jedli...
Ked porovnam - mozno absurdum, ziaden fajciar nikdy nebol nejaky utlocitny ze by sa pozastavil nad okolim, ci si moze, nemoze zapalit, ziaden pubos si nestisil hudbu v autobuse ci vlaku...tak preco sa tymto zapodievat. Je to rovnako prirodzena vec ako vysmrkat sa - tiez sa neschovavam a vytiahnem vreckovku...
Fakt banality, ludia hladaju problem kde nie je.

dorotka9819
autor
19. nov 2018

Tak ja väčšinou chodím tak aby maličký vydržal no niekedy sa to stihnúť nedá. Keď som vedela že vydrží dve hodiny tak som ho nechala mamine a ja si s mužom obehla čo som potrebovala, ale niekedy sa takéto stráženie nedalo. Napríklad keď sme zariaďovali byt a celé poobedie behali po merkury, jysku, decodome. Tam takéto miestečka nie sú, preto ma zaujímal názor iných žien, čo vtedy robia.

veronikadomanova
19. nov 2018

@dorotka9819 moju dojcim kdekoľvek,teda keď je to nutné, má 2 roky,tak sa snažím aby napr. Už v kostole alebo na ulici si nepýtala...ale keď sme v detskom centre,v reštike a sme tam dlho tak jej dám aj tak 🙂 už to.vieme tak urobiť aby nič nebolo vidno ;) inak v nosiči alebo šatke je to super,tak dojčenie nie je vôbec vidno 🙂

jatva
19. nov 2018

Najmladsiu dom dlho nekojila a vela sa schovavala. Prostredny ako mimco v pohode vydrzal aj tri hodky bez prsa, ale najmladsi bol nasosnuty nonstop. A kedze aj starsie deti mali svoj program, nemohla a nemozem len na zadku doma sediet, tak som si zvykla kojit takmer kdekolvek a kedykolvek. Problem mi robia pubertiaci a stari chlapi. Pred nimi zdrham 🙂

lula313
19. nov 2018

@dorotka9819 no ale s najväčšou pravdepodobnostou ste do merkury isli autom, čiže predpokladám, že komfortnejšie je nakojit v aute(aj ja som tam tak kojila) ako sa tam posadiť na vystavenu kancelársku stoličku, či gauc a začať dojčiť. A predsa babo vydrží tých 5 minut na presune, keď si ho vezmeš do náručia, keď to moja hystericka herečka tiež zvladla😊 samozrejme, je to na tebe, kde budeš dojčiť, ale keď sa pýtaš na názory, asi nie si úplne s dojčením na verejnosti stotoznena a moje dieťa je dôkazom toho, že sa to dá zmanazovat aj tak, aby sa tá intimita zachovala..

siska53
19. nov 2018

@lula313 kazdy den som.nechodila a netravim.tam.5 hodin, do 30minut som.bola fuc, mna obchodne centra nebavia chodim tam.len vynimocne,ale aj teraz jediny obchod,ktory mam cestou, je v OC a ja nebudem.terigat tazke tasky z daleka. Muz nestiha,dlho robi a vikendy sme.travili inak ako nakupovanim,chlapi aj tak nevedia nakupovat a ja zas som kocik pouzivala ako prepravny prostriedok na tazke nakupy. V OC som dojcila len raz. Ked ides na nakup ,je to v poriadku, pytala som sa aj pediatricky,nikdy som v OC nebola viac ako hodinu, načo? Nakup a sup na vzduch.
A nez by mi dieta spalo a muz doma, bol by uz obchod zavrety,kedze muz pred 18neprisiel a dieta,ked malo koliky,tak kolkokrat som ho este o 21-22cickala na rukach.
A moj mrazak bol dost plny a maly,kedze je to chladnicka s mraznickou, do bytu sme nemali kde dat velky mrazak a rozmrazene pecivo moj neznasa. Pozri,je to jedno, kazdy si spravi ako vie, prosto tu len ide o to,ze kto vie,ako na to,vie dojcit aj decentne, na ihrisku nas bolo viac,co sme takto dojcili, starsie deti potrebovali ist von, nemozeme sediet doma,kym.neprejdu koliky,to prosto nejde. U nas trvali do 3,5m.,a uz v 4,5sme.boli na kratkej dovolenke, ale aj tam.som.dojcila na poziadanie,chodili sme.na kratsie tury, bolo to super nemusiet nic nosit, vserko potrebne mala.u mna.

cuttina
19. nov 2018

tak teraz som zistila vdaka niektorym komentom, aka som nehanba a pohorsujem inych. Minule som prisla na hodinu francuzstiny (kedze mi malu zrovna nikto nemohol postrazit) a kedze bola mala nekludna, mala som ju na prse, ale tak, ze nikto nic nemohol vidiet. Boli tam muzi aj zeny, a nezdalo sa mi, ze by sa nejako pohorsovali, ale teraz citam, ze vsetko je inak. Ach jaj...😂

veronikadomanova
20. nov 2018

@lula313 hahah,pripomenuli ste mi ako sme boli naposledy v Merkury a boli sme tam už dosť dlho,mala už nervózna,tak jasné že som si nesadla na kancelársku stoličku,ale pekne pohodlne do vystaveneho obyvacieho kresla 😂😂😂 hádam nebudem kvôli tomu bezat na parkovisko😉

nikaeli
20. nov 2018

my sme dnes boli na kontrole klbikov na ortopedii.. nas drobec ma uz 9 mes, bol tam najstarsi pacient 😀 okolo nas same mesacne drobatka a na kazdej lavicke ktosi z nich papkal.. dokopy 4 maminky kojili.. a boli tam aj oteckovia a nik na nich necumel, nik sa nepohorsoval (aspon nie verejne) 😉

gab_riella
18. mar 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

na verejnosti nie, tam som vždy vytiahla flašu so Sunarom. Tym, že som dcerku dokrmovala, tak to pre nas bolo lahšie. Ale na verejnosti som nikdy nedojčila

vroni
18. mar 2019

Mňa dojčenie na verejnosti nijako nepohorsuje, napriek tomu som toho nebola schopná. Prežili to deti i ja, ale priznávam, že som nemala nijakých veľkých zrutov, takže sa doma napratali a na cestách nepotrebovali...

gab_riella
2. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

tiež som to takto mala. Tiež mi dojčenie nevadi. Ale pravda je, že ak sme boli vonku, radšej som vzala so sebou flašu s mliekom

damoska
27. máj 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

tiež som to takto robila. Kde sme šli vonku, radšej som vzala flašu so Sunarom, nedojčila som vonku

lulu0123
26. okt 2019

Prvu dcerku som dojcila len doma prip.v aute.Vzdy som sa jej prisposobila.Ale ked sa narodila druha, v maji, tak som ju dojcila vsade mozne,ale mala som satku na dojcenie,takze nikto nic nevidel.

essenceee
29. feb 2020

moja dcerka vyrastla na Sunare a je rovnako zdrava jako dojčene deti. Doteraz sa pamatam, jako som im v onchode kupovala detske chrumky -hrachove lusky 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz