Dokážete nechať vyplakať svoje dieťa?

26. sep 2022

Priznám sa, do teraz išlo všetko ako po masle. Zrazu prišlo obdobie vzdoru, a ja sa cítim ako najhoršia matka. Strácam nervy aj pochopenie pre to urevané, tvrdohlavé decko. (2,5r)
Bola dlho kojená. 3 mesiace revala za didou tak, že nikto mi nechcel veriť, ako dlho to môže trvať. Tak v zúfalstve l, na pokraji zrútenia sme ju naučili zaspávať na rukách. Teraz už pol roka uspávame 13kg dieťa na rukách.
Nedokážem ju nechať vyrevať. Ju až napína, vydrží revať fakt dlho. To ju mám nechať zaspať vyčerpanú od plaču na zemi za dverami izby? Fakt už neviem, ako ju toto odnaucit. Dokonca sa zvykne budiť v noci s tým, že chce ísť na ruky a tiež spusti rev na celý barák.

lydiasabolova
28. sep 2022

no vidis, tak ked ten rezim znova upevnite, podla mna ti bude aj rychlejsie zaspavat 🙂 a s dobrym rezimom deti rychlo zaspavaju aj inym sposobom, nez nosenim.. ja som nosila do 2r, potom do 3r som sedela/lezala pri detoch a od 3r som sa postupne ,,vzdalovala,, najprv som si pratala izbu, kde spali, potom som vysvetlila, ze budem pratat vedla atd 😀
Tak drzim palce 🙂 len by som este chcela dodat jednu malickost a to ze rezim, ktory ste mali, je pre deti do 2r..ona tym ze uz je starsia, lepsie jej bude vyhovovat ten, co som ti napisala podla mojho syna - na obed uspavat po 6h a nechat spat 2h 🙂

niemmo01
28. sep 2022

Ja by som tiez nenechala vyrevat. Moj syn 24m, bol tiez zvyknuty zaspavat na rukach. Ked som otehotnela, pred 4 mesiacmi, tak sa tento zvyk/zlozvyk musel zmenit...zacala som mu spievat v objati, v naruci.. zvykol si. Teraz to je super, lutujem,ze som to nezaviedla skor. Dolezite su ritualy pred spanim. U nas zuby, modlitba, rozpravanie o celom dni..a zhasiname svetlo. Vtedy vie, ze bude musiet spinkat..este mu dost pomohlo to, ze ma stale pred spanim plysaka v naruci 🙂

dominika7990
28. sep 2022

Mna by zaujimalo neviem či to tu už padlo, ale to aj do škôlky ju budeš chodiť uspavat na rukách? 🙈

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baluinka
28. sep 2022

@dominika7990 ved ale to je prave ono, predsa ju tak nebude uspavat do 4 rokov snad..ja teda neviem,som mamou len rok a pol, ale za ten cas sa mi XY krat potvrdilo,ze plati to stale omielane "je to len obdobie" a obzvlast pri spanku! 🙂 a to som si tiez vypocula dristov "a to ju budes nosit v nosici do 18tky?" "to ju chces kojit do maturity?" ale samozrejme, ze nie 🙂

tarvika
28. sep 2022

vsak si lahni ku nej a lez s nou kym nezaspi. 13kg na rukach by som nedavala. ale nechat revat o samote, to tiez nie.

dominika7990
28. sep 2022

@baluinka vieš čo ja doteraz uspavam oboch že pri nich ležím.ale vedia zaspať aj sami keď mám ja ešte nejakú robotu v dome. Ale tak hompalat na rukách 2,5r to ee. Hompalala som do roka sem tam pri bolestiach alebo chorobe. Potom som ich naučila zaspávať že ležia pri mne. Inak som sa teraz zasmiala 😂😂😂😂 nosiť do 18tky 😂😂😂😂 veď teraz pri mojej 6r by mi kríže zlomilo 😂😂😂😂😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eviann
28. sep 2022

@elizabet173 Preco sa navazas a hodnotis moju vychovu? Do domu mi nevidis. Ja som nekomentovala tvoje metody, tak sa zdrz hodnotenia tych mojich. Nevies o mne nic. Neviem, co za decko prespi celu noc, ale je to skor vynimka. Pani tu pise, ze jej dieta inak spat nechce, tak jej nenapisem, ze moje spi len co ho smarim do kolisky. Neviem, odkial tvoj syn nabral empaticke spravanie, od teba asi nie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nickpick
29. sep 2022

@dominika7990 dieta sa v skolke sprava uplne inak ako doma… takze sa autorka nemusi nicoho obavat, plus za polroka (kedze ma momentalne len 2,5 sa vela veci moze zmenit), moja dcera (3 roky) chodi do skolky od 2 rokov, kojila som ju do 2,5 roka, v skolke prirodzene mlieko nepytala, doma ano, doma som ju polroka uspavala na prse, v skolke zaspala bez problemov drziac sa ucitelkinej ruky, ked som ju odstavila pokracovala v spankovej rutine v skolke, doma ale uz na obed prestala spavat, v skolke stale bez problemov spi, takze nie autorka nebude musiet chodit hojdat dceru za polroka do skolky aby ju uspala…staci byt trochu empaticky a nekopat anonymne s cielom… vlastne netusim aky bol tvoj ciel tym komentarom…

eniko101
18. dec 2023

Ahoj, chcem sa opýtať, ako si dopadla s dcérkou, ako dlho si ju ešte nosila na rukách a kedy a ako sa ti ju podarilo naučiť zaspávať v postieľke.

laskamojajeidna
20. dec 2023

Milá mamička, my máme troch chlapcov. Druhý synček ťažká povaha, obdobie vzdoru ma asi stále. Tvoja dcérka môže byť proste takou osobnosťou ako náš. Hovorím, no to sú gény. Ja ho nechám vyrevať lebo toto vystrája, že bude až ho napína a aj sa niekedy povracia...áno, nechám ho. Ako píšem je taká osobnosť už teraz a to má 4 roky. Určiť hranice pravidlá. Ak budeš vystrajať tak sa povracaš to chceš..? Dobre, ty si sa takto rozhodla. Mamku bolia kríže ..môžeš spať na posteli potom ideš do postieľky. Ona to pochopí...bude vystrájať no časom sa skľudní. Pozri,každá mamička píše iný názor...no ak nemá doma takéto dieťa tak to nepochopí...a bude,že ja som nedávala vyplakať atď...jasné každá sme iná ako aj naše deti.

denkatn
26. dec 2023

@laskamojajeidna detom treba uznavat pocity, neznamena to vyhoviet im vo vsetkom, ale uznat im ze mozu mat negativnu emociu, lebo to neovplyvnia a treba im dat najavo, ze my ako rodicia sme pri nich aj ked maju tu negativnu emociu. a ze ich mame rovnako radi. pozor neznamena to im ustupit. len hovorit. ano zlatko, viem ze toto a toto ta nahnevalo. moze ta to hnevat. teraz je ale cas ist spat.... co ti treba aby ti bolo lepsie? (tieto veci su pomerne nove, vychadzaju napr. z knih Gabor Mathe, ale aj ini autori a vyvsetluju, preco sme v dospelosti nestastni koli potlacovanym emociam. ucit sa vyjadrit svoju emociu, je zaklad ako s nimi neskor narabat. pre mamy je to na zaciatku drina, ale je to cesta k sebavedomemu dietatu.

laskamojajeidna
28. dec 2023

@denkatn áno viem o tom aj to praktizujem no stále sa to nedá...je potrebné, aby dieťa pochopilo aj určité hranice a niekedy fakt treba,aby sa vyplakalo. Mám 3 deti viem čo hovorím. Ďakujem za názor.

mikadooo
28. dec 2023

Ja som si ľahla s dieťaťom, až kým nezaspalo. Najskôr mravčali, chceli sa nosiť, povedala som, že ma bolia ručičky, ale ak chce, môže vyliezť na mňa (ja na chrbte, dieťa na mne), ja ju/ho objímem a budem ju trošku kolísať a bude to skoro ako na rukách. A samozrejme som hladkala po vlasoch a tak. Pár večerov to trvalo, kým si zvykli a potom už dobre. Neskôr už len ľahli vedľa mňa, ja som ich len hladkala, alebo im držala rúčku a neskôr stačilo len pohladkať, dať pusu a ležať pri ňom/nej. Nie, nikdy som nenechala dieťa vyrevať za zatvorenými dverami. Zaspávali sme v manželskej posteli, potom, keď sme šli my dospeláci spať, som dieťa preniesla do svojej postieľky.

denkatn
28. dec 2023

@laskamojajeidna drz sa teda, prajem ti vela energie.