Dokedy mám dieťaťu monitorovať dych?

veronika70603
29. feb 2012

Ahojte mamičky! Čo si myslíte, dokedy treba bábetkám, resp. batoľatám monitorovať dych? Mám doma 9-mesačného Dávidka. Celé tehotenstvo sme prežívali super, bez žiadnych komplikácií.... až mi v termíne doma praskla plodová voda. Muž ma odviezol do trnavskej nemocnice (už nikdy v živote!) Nechali ma tak, celých 31hodín! Sťažovala som sa na bolesti, ale tvrdili mi, že kontrakcie nemám.... Nakoniec zistili, že môjmu Dadkovi už bez vodičky zlyháva srdiečko ☹ , rýchlo nasledoval cisársky rez. Našťastie, všetko sa stihlo a boli sme zdraví! Nemusel byť ani v inkubátore. Čas plynul a keď mal dva mesiace, prestal dýchať. Našťastie, monitor dychu a babka mi ho zachránili. Tú bezmocnosť neprajem nikomu! Myslela som si, že sa to stáva len predčasne narodeným deťom, a že ja to nikdy nezažijem... Babka nestratila hlavu, a oživila ho skôr, ako prišla záchranka. Odvtedy sa to nikdy nezopakovalo, prospievame pekne! Doktorka aj babka mi tvrdia, že teraz sa to stať už nemôže, ale ja sa bojím zobrať mu ho... Hovorím si, že ho tam nechám už navždy, predsa mu to zachránilo život!
..... Ozaj ho už nepotrebuje?

martina00707
1. mar 2012

@veronika70603 podla mna to niieje zbytocne, nam to zacalo pipat 2 krat, raz v noci o jednej a druhy krat o tretej...tak som sa prelakla, cela som sa klepala nastastie maly sa posunul a nezaznamenal ho senzor....radsej falosny poplaach ako ani jeden a......uz by bolo neskoro, ale ked to zacne pipat tak to su infarktove stavy pre rodicov. Planujem to pouzivat aspon do 1 roka.

erika160669822
2. mar 2012

Dievcence moj maly ma 27 mesiacom a monitor mame stale.Dokial bude spavat v postielke ho mat aj budeme.Nahle umrtie sa moze stat do dvoch rokov.Viem to od nasej detskej primarky v nemocnici v TN.Dokial vam nezavadzia nechajte si ho.Moja rada.

safirko
5. mar 2012

@veronika70603 my sme mali monitor do 6-tich mesiacov.