Druhé dieťa a pocit previnenia voči prvému

budemmamina
19. nov 2014

Ahojte dievčatá som slobodná mamina 2,5 r chlapčeka a snivalo sa mi ze budem mat drhe babatko - dievcatko. Od toho rana ma ale prenasleduje akoby pocit viny voci malemu ze proste by uz nemal vsetku moju pozornost a lasku a starostlivost. Jedneho dna by som chcela mat este dieta ale neviem sa zbavit toho pocitu aooby to nebolo fer voci prvemu dietatu.mali ste niektora podobne myslienky?

mikema
19. nov 2014

@budemmamina poviem ti to inak, moj mily je jedinacik a ja mam 3 surodencov a strasne mi zavidi. Cely je rad, ze aspon cezo mna ma teraz taku rodinu... nie je nic krajsie ako surodenci ale iba vtedy, ak rodicia nerobia rozdiely, ak obe deti budes brat rovnako, budu mat krasny vztah! 😉

tova
20. nov 2014

@budemmamina ale to ze maly "nema" otca je asi tvoje rozhodnute. Maly ma otca, len tebe nevyovuje a tym padom tocis aj maleho proti nemu co malemu bude v buducnosti chybat. Otec bol pri porode, pri krstinach, ma zaujem o syna, aj babka s dedom, kludne by mohol travit cas tam kym si v praci. Je vela zien co nastupuju do prace ked ma dieta par mesiacov, aj ja som ciastocne pracovala ked moje dvojicky mali 1r. trocha porozmyslaj co bude pre maleho dobre.

budemmamina
autor
20. nov 2014

@tova ked som od ex odisla jeho rodicia s nami prerusili kontakt,dlho som sa snazila aby tobolo inak no ked bol maly naposledy ( uz stvrty x za pol roka) v nemocnici a jeho mama mi odkazala ze co ona s tym ma skoncila som.ked som odchadzala zdoraznovala som ze odchadzam od neho a oni mozu kedykolvek prist skypovat atd...jeho otec ho navstivil raz za viac ako rok na 2 hodinky. Pritom ma zo sudu ze ho moze vidat kazdy druhy vikend.zo zaciatku aspon skypoval ale za poslednych 9 m len raz....cely ten cas nepracuje a vyzivne neplati...ja malemu nic nezakazujem ani nebulikam, je to jeho otec nech to je akokolvek a ked bude velky sam sa rozhodne ci sa mu paci jeho spravanie.a co sa porodu tyka vecer o pol osmej mi odisla voda hovorim.ze ideme do porodnice a on sa otocil na gauci ze chod ja sa musim vyspat, viezla ma tam jeho mama a rodinny znami ktory bol tam so mnou celu noc a on prisiel rano o 8 vybubkany a maly sa narodil o 09:50... Krstiny no bol tam ale jedina starost jeho bola postavit sa tam a hundrat a tvarit sa otravene, tipujem ze keby tam neboli jeho rodicia neviem ci by sa mu podarilo zliezt z gauca...

tova
20. nov 2014

@budemmamina naco skypovat? ty zijes na cypre s dietatom on na Sk? alebo vsetci tam? ked je ako pises, on este je dieta a zodpovedny nebol ani pred narodenim dietata.

budemmamina
autor
20. nov 2014

@tova k tomuto otcovi roka nikdy maleho nekupal postavil sa ku vanicke aby som ho odfotila,prebalil ho tak 3x z donutenia...nikam s nami nechodil a aj ked polovicu casu co sme boli spolu nepracoval nepomahal mi, ryby boli dolezitejsie a ja som sama s dvomi taskami chodila na plavanie dvomi autobusmi lebo nam odporucal neurolog a on doma spinkal, vycital mi ze vela minam malemu na mlieko a pre boha co ma jest babatko ( kojit nemozem a nikdy nebudem,mala som z toho az zle sny a vycitky) ked isiel von zasadne s plechovkou piva a bez maleho...ak obcas siel do prace tak prisiel o 16 a do 20 kedy sme zvycajne chodili domov aninezavolal ci zijeme kde sme...maly uz vyrastal bez otca len pocuval nase hadky a to mu nerobilo dobre
@mikema

budemmamina
autor
20. nov 2014

@budemmamina oni ziju na cypre ja tu, to ze boli na svk viac krat a ku malemu sa neprihlasili je pekne od nich....ano lenze ked som sa chcela rozist zistila som se som tehotna ( podla mojho gyn.som nemohla mat deti) a rozhodla som sa mu dat sancu ze sa zmeni..nezmenil a obaja si zasluzime viac nie aby nas ignoroval a vycital ze nas zivia jeho rodicia ked on nie je schopny...kym on nepracuje a vala sa u rodicov ja makam a mam vlastny podnajom a maly ma viac ako pptrebuje vdaka mne a mojej rodine kedze oni sa distancuju

budemmamina
autor
20. nov 2014

@marionmarion dakujem moc to podpori

tova
20. nov 2014

@budemmamina mne boli udelene dvojicky, a ten pocit dat obom rovnako zacal ked som bola tehotna. jedneho som pohladkala musela som aj druheho. Jedneho som spomenula, musela som aj druheho, Jedneho som odfotila, musela druheho a tiahne sa to tak od tehotenstva, venovat pozornost obom rovnako aby sa ani jeden necitil ukrivdene. Ked som brala jedneho na ruku musel aj druhy, 2 deti naraz, v posteli 2 deti z oboch stran a obaja chceli aby som bola naklonena na ich stranu, na roztrhnutie, budes mat medzi detmi vekovy rozdiel, kazdemu sa budes venovat podla potreby