Dve deti za jeden rok

nevestickaaaa
24. aug 2012

Ahojte maminky, chcela by som sa opýtať, či sú tu také, čo mali 2 deti za 1 rok, t.j. prakticky hneď po pôrode prvého drobca opäť otehotneli. Zaujíma ma to najmä po telesnej stránke, či bolo pri druhom tehu všetko v poriadku a nevadilo druhému tehotenstvu napr. kojenie a pod.

lenka311
24. aug 2012

@nevestickaaaa Kojenie kamoške i susedke zároveň zakázali... Vraj to zbytočne berie živiny embryu, takže UM... Aké to je? vieš čo ona má tri, poviem Ti na prášky 🙂 🙂 🙂 - kolegyňa v práci mala takto dve, boli aj sú super kamarátmi, chválila si to, ako to presne vlastne bolo neviem spoznali sme sa keď mali 9. Chodili do jednej triedy, až na strednej sa rozdelili, majú ako súrodenci veľmi dobrý vzťah... Musela však riešiť všetko ako keby mala dvojičky, vrátane kočíka...
Susedka oproti ale s tou sa nejako osobne nepoznám má tri. Prvý má 2,8r, druhé 1,2r, tretie 2mes... Chodila strhaná, hodne jej pomáhajú babky. Ale chcem tým povedať, že si kúpila fantastický kočík - ako bugina len je poschodový. Dole niečo také ako vanička, hore normálne polohovateľný a chválila si to že je veľmi praktický...
má to výhody aj nevýhody...

strapco13
24. aug 2012

@nevestickaaaa @lenka311 nie je dovod ukoncit dojcenie ak zena otehotnie. Pokial nie je rizikove tehu, pokial lekar nezakaze sex, tak nie je ani dovod na to aby ukoncila dojcenie
ono je to tak zariadene, ze ako prve idu ziviny babatku do bruska, potom do mliecka a zvysok ider matke..cize ak sa matka citi dobre, tak aj deti maju vsetko co potrebuju

katren
24. aug 2012

@nevestickaaaa ja cakam tretie dietatko za treti rok..... 😉

sarinka123
25. aug 2012

NebOj sa, pri prvom sa povezie aj druhe. To ti uz pojde od ruky, ako budu rast, tak sa budu hrat spolu. Moja mala si vyzadovala pri hre mna, odkedy ma Sestricku, tak ma nepotrebuje. Ten zaciatok bude náročnejší a ked si tuzila mat dve deticky, tak ako ja, tak naco odkladat. Prislo to, netreba sa znepokojovat negativnymi myšlienkami. Potom ich das do skolky, do skolky a bude klud. Aspon nebudes 10 rokov na materskej 🙂 ako ine baby. A bude to mile, ked sa budu spolu hrat a budu netozlucni kamosi 🙂

bublina83
25. aug 2012

Ja som otehotnela 4 mesiace po porode, ale uz som nekojila. Pokial viem aj ja, tak sa to nesmie. To je mozno trosku nevyhoda. Ale tych vyhod je urcite viac, tak drzim palceky. Ja som mala pri druhom tehotenstve trosku unavenu maternicu a cele tehotenstvo rizikove, dvihol sa mi krvny tlak a krpata bola dost nizko. Ale inak to prebiehalo vsetko v pohode, citila som sa dobre. Teraz maju moje dievcata uz 12 a 13 rokov a vyrastali takmer ako dvojicky.

dana3262
25. aug 2012

@nevestickaaaa pokud je vse v pořádku, tak není kojeni vubec důvod ukoncovat. Ja sice nemám děti v jednom roce
, ale sama jsem kojila do 5.mes tehotenstvi. Kdybych neměla nemocný zaludek a nebylo mi z toho tak příšerně zlé celých 9.mes a vlastne do ted (i psychicky) tak bych normálně kojila dál. Dokonce jsem mela párkrát i naruzovely hlen le vždy me ihned! zkontroloval doktor a vse bylo ok, tak jsem mohla kojit dál. Důvodem by byly předčasné štáby, tvrdnuti bříška, krvácení atd atd. Za tehotenstvi jsem nepribrala ani kilo (zhubla jsem) a nyní jsem podle bmi na hranici podvahy a kritické podvyzivy a presto se mi narodil krásný kluk 3350g. Půl tehotenstvi jsem žila o cuketach, nemohla jsem jíst, presto to tělo vsechno utahlo. Fakt není proč ukoncovat kojeni. Kvůli zivinam nemusíš mit starost.

sophie753
26. aug 2012

@nevestickaaaa Ja som to mala presne takto Medzi mojimi deťmi je rozdiel rok a 1týždeň.aj napriek zákazu doktora som dcérku nadalej kojila celé tehotenstvo odstavila sa sama ked mal synček 3 mesiace...nemala som bezproblémové tehotenstvo práve naopak často som odpadávala a bývalo mi veľmi zle ale tým som si prešla v každom tehotenstve....Vždy záleží od teba ako matky ako si to zariadiš...sama vieš najlepšie čo potrebuješ ty a tvoje dieťatko a ak s tým ty nemáš problém daj drobcovi to čo potrebuje 🙂 Veľa šťastia 😉

nevestickaaaa
autor
27. aug 2012

@katren @sarinka123 @strapco13 @bublina83 @dana3262 @sophie753 ďakujem kočky, išlo mi presne skôr o tú fyzickú stránku druhého tehotenstva. Nejedná sa žiaľ o mňa, ale kamarátka ostala tehotná hneď po šestonedelí, chceli 2 detičky krátko po sebe, no nevedela, že to príde až takto skoro, ale nechávali tomu voľný priebeh, lebo o prvé sa snažili takmer 2 roky. Veľmi sa tešila, keď zistila, že je zase tehu, ale keď prišla k lekárke, tak tá jej neskutočným spôsobom vynadala, že či má 15 rokov a nevie si dať pozor a že o to druhé dieťa určite príde, lebo maternica to isto neudrží takto skoro po pôrode a navyše pripraví svoje prvorodené o jej mliečko a podobné drísty.
Jej radosť nahradila neskutočná depresia, čo určite nepomôže ani jednému z detičiek. Veľmi sa teraz o bábo bojí, samozrejme som jej povedala, nech si okamžite od lekárky zoberie kartu a ide od nej preč, nemá v žiadnom prípade po nej ziapať a hovoriť jej takéto strašné veci. Chcela som ju preto iba utešiť, že všetko bude OK a malinké určite donosí a bude v poriadku. Prvé tehotenstvo u nej bolo bezproblémové, malinká je zdravá a krásna.

katren
27. aug 2012

@nevestickaaaa urcite je to blba dr..... ja som mojej hned vravela, ze nechcem ziadnu antikoncepciu po sestonedeli, ostala na mna pozerat ako puk, ale nic nepovedala...
povedz kamoske, ze vsetko bude ok, ja taham uz treti rok za sebou a mam bezproblemove vsetky tehu, hoci ma dali hned na rizikove, ze keby daco..... 😉
nech sa nestresuje, vsetko bude ok

waltea
27. aug 2012

@nevestickaaaa tak to je teda dobra blbost co jej ta doktorka nahovorila 😠 moja mama to mala presne tak isto, o prve babo sa snazili 2 roky, tiez si teda nemysleli, ze by druhe prislo tak rychlo..ale prislo 😅 otehotnela par tyzdnov po porode, a vdaka tomu mam super sestru mladsiu o necely rok 😅 a tehotenstvo mala uplne bez problemov, nevidim dovod, preco by to mal byt problem u zdravej zeny 😉 drzim kamoske palce a nech nepocuva neprajnikov 😉

nevestickaaaa
autor
27. aug 2012

@katren @waltea ďakujeme babulky, povedala som jej, že už aj tak s tým nič nenarobí, raz už tehotná je a plač jej s tým nepomôže a hlavne ona to bábo veľmi chce 🙂 poslala som ju na konzultáciu k môjmu dokimu, tak uvidíme čo povie ten, ale určite jej nevynadá, tým som si istá 🙂 už je v 8 tt, takže začiatky bude mať čoskoro za sebou, verím teda, že sa jej trúba lekárka mýlila...

alenka600
27. aug 2012

@nevestickaaaa Ahoj, uz som Ti napisala este aj do druhej temy, ale este ku kojeniu: Som v 5tom mesiaci ale dceru (8m)este stale kojim a budem kojit kym to pojde. Mlieka mam uz minimum, ale malicka sa rada pritul, pomojka, ukludni ju to a tak aj ked uz sa z toho vela nenaje, tak sluzi to na iny ucel, nijako ma to neobmedzuje, neboli, nemam problem. A vies co mi povedal moj gynekolog ked som sa pytala ci mozem dalej kojit ked som tehotna?
Usmial sa popod fuz a povedal "samozrejme, ved je to skvela antikoncepcia 😀 😵 😵 😵 😵 "

marecek4
27. aug 2012

@nevestickaaaa a je to vůbec pořádná dr,nebo nějaká taková jako že zastává jen jedny názory a přes ty nejede vlak,dnes když jsou volně dostupné různé doplňkové vitamíny,cvičení pro těhulky a různé připravovátka a pomocníčci na všecko možný tak proč by nezvládla jak další těhu tak i kojení?jen možná připomínka ukončit kojení v těch šesti měsících prvního prcka-ale i to asi záleží případ od případu,kamarádka kojila dcerku a byla těhu a teda doporučili přestat tak dva měsíce před porodem,ale další věc byla ta,že holčička měla už dva roky takže možná z důvodu zvedání a tak-nerozebíraly jsme to,no a té Tvojí kamarádce bych doporučila dr změnit

majatob
27. aug 2012

@nevestickaaaa at zmeni doktora a uziva si tehotenstvi 🙂 mam mezi detma rozdil 22 mesicu a pak dalsi o 12 mesicu a par dni, doktorka to brala s humorem, ze jdu na poporodni kontrole potvrzovat dalsi tehotenstvi 😀 nekojila jsem teda, deti byly v podstate od porodnice na UM, takze s timhle zkusenost nemam, ale nebrala bych to tak, ze nutne musi skoncit, uvidi jak to bude zvladat a na UM se da prejit vzdycky 🙂

sophie753
29. aug 2012

@nevestickaaaa tá doktorka asi nieje normálna takéto veci sa nehovoria a už určite nie formou výčitiek ja som mala síce tiež trochu problémy ale vôbec nie s donosením bábenka ale skôr sama so sebou lebo je to dosť fyzicky náročné ale ked žena chce všetko ide a robí to hlavne pre svoje deti a do toho nikoho nič nieje...je jasné,že nesmie zanedbávať seba a to maličké v brušku ale kým je to možné a zvláda to mala by kojiť je to pre dieťatko to najlepšie nielen kvoli výžive ale aj kvôli putu medzi matkou a dieťatkom...tak držím palce nech je všetko v poriadku 😉

nevestickaaaa
autor
30. aug 2012

@sophie753 ďakujem, už sa s tým nejako vysporiadala, stále sa o maličké moc bojí, ale aspoň už nie je v takom slzavom údolí ako bola 🙂 kojiť zatiaľ kojí a kartu si od lekárky zobrala, tiež nerozumiem ako sa lekárka takto môže chovať k živej bytosti... 😒

sophie753
31. aug 2012

@nevestickaaaa Tak niektorým doktorom by radšej mali zobrať diplom🙂

bebebrumik
1. sep 2012

@nevestickaaaa Tak pridam aj ja svojou troškou... Ja som otehotnela hned po šestonedelí - medzi detmi je rozdiel 10,5 !!! mesiaca... Koniec tehotenstva a začiatky s dvoma miminami boli velmi tazke(pre kratkost času sa nebudem rozpisovat), no teraz nehovorim, že pohoda, no krasne sa spolu zahraju, su velmi naviazani na seba-ako dvojičky...
A čo sa tyka telesnej stranky-je to velmi individualne kto to ako bude zvladat-kazda sme ina... Je fakt, telo nie je odpočinute po prvom porode a už musi zvladat dalšie... Trpí hlavne chrbtica a ja to pocitujem hlavne teraz.
Ale my ženy sme silne a myslim, že každa normalna žena-mamina spravi maximum pre svoje dieta/deti...
Mne vzhladom na predchadzajuce zle hormonalne vysledky bolo povedane, že bude problem otehotniet-no chvalabohu až taky problem to nebol 😀 - prve po troch mesiacoch od staženia a druhe hned 😵

tigrica182
7. sep 2012

ahoj, pridavam sa - mam 11 mesacny rozdiel medzi detmi.... celkom to zvladat dalo - len to dvihanie maleho do stolicky a na ruky bol obcas zahul a hlavne ked papal v stolicke strasne rad kopkal a rovno mne do bruska... nastastie malinka je v poraidku... a dokonca som ani pre 3 mesiace pri druhom nevedela, ze som tehotna... 🙂

svetllana
7. sep 2012

Ja som nestihla do roka, medzi našimi mladšími je 13 mesiacov 🙂 Ale ja si len pochvaľujem tento vekový rozdiel a nemenila by som a išla do toho znova. 😎

feb13
7. sep 2012

@nevestickaaaa No od takeho lekara hned prec...
Moj syn mal 5 mesiacov ked som zistila ze som tehotna, zial to bolo mimomaternicove... ale nikto na to nemal ziadnu pripomienku, ani moj dr ani v nemocnici. Po operacii som sa pytala kolko by sme mali pockat s dalsim tehu, v nemocnici povedali ze nemusime cakat... moj dr odporucil 3 mesiace kvoli tomu ze som mala aj kyretaz a aj ze boli potrebne este dalsie kontroly ci som skutocne v poriadku. Ale bola som a tak mal syn 9 mesiacov ked som znovu zistila ze som tehotna. Kojila som dalej, sice uz len 1x denne, ale aj tak som zakrvacala v 6tt. Na pohotovosti mi taky neprijemny doktor vynadal ze kolko mam rokov ze 3 tehotenstva takto rychlo za sebou... ale inak nic. Na dojcenie sa ma nikto nepytal ale ja som sa dobrovolne rozhodla za odstavenie, jednak kvoli Duphastonu, je to synteticky zensky hormon a moj syn to nepotrebuje... a jednak, lebo si myslim, ze som krvacala kvoli dojceniu, prolaktin moze zhorsit funkciu zlteho telieska a ja som pocas predchadzajucich menstruacnych cyklov (pocas dojcenia) mala priznaky nedostatocnosti zlteho telieska. Je mi luto za to dojcenie ale zaroven sa chlapci maju velmi radi a mam pocit ze bracek je este vacsi darcek pre mojho syna nez materske mlieko...
Po fyzickej stranke... pocas prveho tehotenstva som zvracala v prvom trimestri a casto ma bolelo brucho, pocas druheho brucho vobec nebolelo a zvracala som asi 3-4x a aj to az v 5. mesiaci. Skor sa mi hlava tocila v prvom trimestri. Prve som mala rizikove od 30tt kvoli krcku, pri druhom sa krcok drzal dobre (a to som dvihala a nosila maleho, prerabali sme byt a aj nastahovali v 8. mesiaci). Oboch som rodila 3 dni po termine. Prvy porod bol tazky a komplikovany, druhy za 2 hodiny, na jedno zatlacenie, a to s vahou 3900 g. 😀 😀 😀 Museli ma ale cistit, lebo sa mi maternica nezavinovala dobre. Sestonedelie po prvom v bolestiach a slabostiach, po druhom ako keby sa mi nic nestalo. Po sestonedeli mi dr zistil pokles mocoveho mechura, neviem ci je to od toho ze som zostala tak skoro tehotna alebo skor od toho ze bol porod velmi rychly, ale ziadne priznaky zatial nemam. Pocas druheho tehotenstva som mala ovela viac energie, az do konca, na druhej strane som si ho ale az tak neuzila, pri malom to bolo narocnejsie, napr. ked som mala nevolnosti nemohla som si lahnut az ked on zaspal, musela som ho nosit po schodoch az do 38tt potom som uz odmietla, ved som mala 15 kil na sebe a on este dalsich 13 akoze nevladala som uz aj mi to robilo krce v bruchu... aj ma maly dost kopaval do brucha, najma pri obliekani a zaspavani. Ale celkom sa to zvladnut dalo. Drzim palce. 😉
A este... moja mama porodila 4 deti za 5 rokov a vsetko mala v poriadku.
Dalej poznam mamicku, ktora po sestonedeli zostala tehotna s dvojickami no a nepotratila... jeden z dvojiciek ma nejaku chronicku chorobu ale uz si nepamatam co, v detstve casto chodil do tatier na nejake liecenie ale inak su v pohode.

jeackynka
8. sep 2012

@nevestickaaaa ja som mala tiez dve deticky za sebou,jedna dcerka sa narodila v decembri a druha hned do roka v novembri,inak to druhe tehotenstvo ani som nevedela ze som tehotna,nic mi nebolo,dokonca lepsi priebeh ako to prve,aj porod,pri prvej som trpela 10 hodin,pri druhej necele dve hodinky,podla mna telo je take nastartovane,ze to zvlada ovela lepsie ten ruhy krat,no a teraz budu mat moje dcery 17 a 18 tento rok,aspon su dobre kamosky,maju svoje tajomstva,vyrastali v podstate ako dvojicky,stale su spolu,ma to svoje vyhody,samozrejme tie zaciatky su tazsie,ked budu dve babatka ale s pomocou manzela alebo starych rodicov sa to da zvladnut 😉

sarinka123
9. mar 2014

Otehotnela som 8 mesiacov po cisarskom reze.
Doktor mi pri konci tehotenstva sledoval len hrúbku jazvy.
Vsetko som zvladla lepsie, ako pri prvom tehotenstve.
Bolo to asi tym, ze som uz vedela, ako bude prebiehat dalsi cisarak,
Ze mam vela chodit, aby som sa čím skor zotavila a babatko som
Mala hned pri sebe. Vedela som si ho nakojit, prezliect, okupkat.
O 4 dni sme boli doma.

nikuska83
10. máj 2014

@nevestickaaaa takáto dr si nezaslúži vôbec mať titul dr.. ja mám tiež deti rok po roku.. je medzi nimi 11 mes. rozdiel a to už majú 9-10 r. môžem povedať že sú fakt ako dvojčatá ale mam z nich dvojnásobnú radosť.. aj keď aj trápenie ale bez nich by bol môj svet nudný 🙂 nikdy to nebudem ľutovať 🙂) čo sa týka tehotenstva to prve bolo dosť ťažké a práve to druhe mi pomohlo že som rodila úplne ľahko a ani jedno nebolo rizikové takže určite sa netreba báť.... Teraz spolu chodia do rovnakej triedy nakoľko Gabika je augustová ju ešte vzali do školy je šikovná a Kristián je septembrový a šiel tým pádom o rok neskôr teraz sú už štvrtáci a som rada že ich prakticky vychovávam popri jednom... aj keď mám ešte tretie... trojročnú Natáliu a bohužiaľ som už na ne sama no tí starší mi pomáhajú... som rada že mam veľkú rodinu lebo aspoň viem že nikdy neostanem sama 🙂))

sheila72
10. máj 2014

Ahoj, aj moja známa to tak mala, ale dojcila 3 mes a až potom otehotnela, takže nič sa nemenilo. A naozaj obdivujem také ženy čo majú deti po sebe alebo dvojčatá. Ja mám len jedno a niekedy som unavená jak keby mám celé jasle doma :D