Kedy ísť v tehotenstve prvýkrát k zubárovi?

vera23
21. júl 2011

Ahojte všetky maminky a snažilky,som tu medzi vami prakticky nova,chcela by som od Vás poradiť,kedy treba isť v tehotenstve prvý krát k zubarovi a či je to povinné?Ďakujem

tinki
21. júl 2011

čo najskôr. pretože počas tehotenstva máš nárok na dve zubné prehliadky. ak ti niečo nájde, tak aby sa to stihli poliečiť do tej druhej prehliadky.

j.a.n.e.7
21. júl 2011

Ahoj, pokiaľ viem, treba ísť v prvom a potom v treťom trimestri k zubárovi, t.j. máš nárok až na 2 prehliadky v tehotenstve. Povinné to asi nie je, ale je to v Tvojom záujme.

lucka1987
21. júl 2011

ako pisu kocky . mas narok na dve prehliadky , ja uz som bola 4 krat.. an raz za ukony si nepytala doktorka prachy, no neviem asi je charita alebo co.. ale sak som len rada... no kukam ze uz si po prvom trimestri.. najvyssi cas ist... mne zubarka moc nedoporucovala cez prvy trimester ist... 😅

bajka1
22. júl 2011

Mne tiez odporucala doktorka ist, ale az po prvom trimestri, lebo som sa pytala na tie utisujuce injekcie. Tak som sa konecne odhodlala objednat, uvidime co mi povie a mne povedala, ze mam ist, lebo sa to zapisuje aj do tehu knizky....

mamabiba
22. júl 2011

máš nárok na 2 prehliadky, ktoré sú hradené poisťovňou...teda ak máš zubára zazmluvneného 😉 pokiaľ ti budú dačo robiť, zubárka bude vedieť najlepšie, čo si môže dovoliť a čo nie u tehulky. Povinnosť to nieje a aj zápis do tehotenskej knižky si treba vyžiadať. A neostáva iba poriadne si čistiť zuby aby nás počas tehotenstva nič zlé nedobehlo 🙂

tepka
22. júl 2011

Hmm no mne nik nič nepovedal..ani nedoporučil ale viem že treba ísť ja som ešte nebola sa bojíííím ☹

fomarik
22. júl 2011

Na 2 prehliadky máš nárok. Ja som bola...pre istotu a veru, počas tehu sa mi veeeľmi pokazili hryzadlá, ale moja zubárka mi nič nechce v tehu robiť, kým ma to nebolí. Mám prísť až po porode. A do tehu knižky som si od nej vyžiadala pečiatku a správu o mojom chrupe. Nebol problém - dala pečiatku, napísala, že chrup je kariézny a že som objednaná až po porode.

babula108
22. júl 2011

Ja som bola u zubárky už niekoľko krát nakoľko som mala velké bolesti zuba. Dokonca som už mala aj termín na trhačku no keďže som otehotnela tak mi ten zub preliečuje a čaká až do pôrodu a až potom mi ho vytrhne. Takže ju navštevujem pravidelne každé 3 -4 týždne pretože mi v kuse musí meniť v tom zube vložku teda nejaký cement či čo. Nechce mi ho zablombovať aby sa mi zase nezapálil. A na prehliadku mi hovorila, že mám prísť keď budem mať tehotenskú knižku tú už síce mám keďže som v 14 týždni ale objednaná som u nej až 8.8. tak potom mi rovno urobí aj tú prehliadku. A asi v tom treťom trimestri ešte jednu len neviem ona je súkromná zubárka nemá zmluvu s poisťovňami tak neviem, či to ja budem mať zadarmo. U nej platím skoro vždy za všetko ale ako so zubárkou som spokojná.

gazovicka
22. júl 2011

ja som bola u zubarky v tehu prvykrat v 16 tt a to mi tam povedala, ze ako tehotna mam narok na dve preventivne prehliadky od poistovne, tak idem este raz v septembri a to budem zhruba v 32 tt (cca), zalezi na kedy ma objedna...

moncikyta
22. júl 2011

ahoj mne zubarka rozrobila zub este predtym ako som otehotnela a kedze som bola objednana tak som tak isla vtedy normalne mi zub doliecila a v maji dokoncila a spravila aj prehliadku zapisala do knizky co ja som ani nevedela ze sa to tam zapisuje a povedala keby ma nieco boli tak ze mam prist..

marikac
22. júl 2011

ja som bola v 5tt-nie dobrovolne, zacali mi rast zuby mudrosti a bolel ma z toho cely chrup....potom to prestalo a zase som bola v 25tt ked sa zase ozvali...myslim,ze nebyt tohto problemu,neviem ,ci by som ku zubarovi isla, lebo chrup mam v poriadku.

sharmana
22. júl 2011

mne zubár povedal, že súpovinné 2 prehliadky počas tehotenstva a je to napísané aj v tehu knižke... raz na začiatku tehotenstva a raz na konci...

abbie
23. júl 2011

ja som mala 2 prehliadky a prvu v 5 mesiaci a potom koncom 7 . mes

dobromila
23. júl 2011

Ja som sa objednávala v 2. trimestri. Termín som dostala až na august - to budem už v 8.mesiaci. No a sestrička mi nervózne vysvetlila, že v tehotenstve sa predsa chodí na preventívku dva razy - v 1. a 3. trimestri.

katren
23. júl 2011

Kedy chces....nie su povinne, keby boli, tak to kontroluju, nie??? Pri Dominike som bola raz cca. v piatom mesiaci a teraz pri Miskovi som vobec nebola

solinkarka
23. júl 2011

Ja som mala prvu v tretom mesiaci a dalsiu chcem v osmom 😉

janulienka89
23. júl 2011

ja som bola v 5mesiaci a teraz v 9mesiaci 😉

layla06
23. júl 2011

a ja som bola v kazdom jednom trimestri🙂

chelonka
30. nov 2011

a baby kde sa v tehu knižke zapisuje prehliadka u zubára??

bbtina
30. nov 2011

Ja som nebola ani raz a ani mi o tom nikto nehovoril,ze by som mala

jendralka
30. nov 2011

@chelonka ... mne dala peciatku, na tu stranu, kde nebolo nic pisane, iba ciste riadky 🙂 ked si dobre pametam ... podla mna je to uplne jedno, kde ti ju da, ked tam nie je speci kolonka

martina646
30. nov 2011

Ja som bola na konci 3.mesiaca a povedala, ze mam prist este ku koncu tehotenstva. Ani nie tak kvoli sebe, ale ze mi ukaze zakladnu hygienu pre babatko a povedala, citujem : "" vsetky maminy sa idu zblaznit aby kupili tie spravne plienky, o ritku sa staraju ako o poklad, ale aby sa od zaciatku zaujimali aj o opacny koniec tej rury, to nie." Vraj je to velmi dolezite, aby potom pekne rastli mliecne zubky, tak som zvedava.

eribac
10. apr 2013

Mne tiež gynekológ o zubárovi ani necekol, ale pôjdem idem v 5 mesiaci.

darka2001
10. apr 2013

Povinne to nie je,nokto ta nutit nebude,prvy a posl trimester rozdiel aspon 4 mesiace,ja som isla ked ma prestalo napinat,koniec 4 mesiaca,lebo dovtedy ma napinala aj vona pasty tak naco by som sla ked jej ani usta neotvorim,chystam sa este na konci 8 mesiaca,presne preto aby povysvetlovala co a ako s babom,chodim k dentalnej hygienicke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre