Dvíhanie bábätka na ruky

27. mar 2023

Ahojte maminky, vedeli by ste mi poradiť nejaké videá s cvikmi na podporu dieťaťa, aby sa vedelo udržať na rukách keď leží na brušku? Dcéra má 5 mesiacov, otáča sa sama na bruško, vie aj hlavičku pekne držať, akurát je stále iba na lakťoch. Aj sa snaží loziť za hračkami, no nejde jej to. Čítala som, že by sa mala v tejto polohe vedieť udržať na otvorených dlaniach, no ani to sa jej moc nechce, skoro stále ma ruky v päsť. Ďakujem za každú radu

tanyan
27. mar 2023

Najskôr treba uvoľniť, aby nemala ruky v päsť a potom to už pôjde samé. Ľahké domáce cvičenia na hypertonus si pozerala?

autor
27. mar 2023

@tanyan nie, skúsim pozrieť

minesasubu
27. mar 2023

Ak máš instagram pozri Správny vývoj a manipulácia s bábätkom (aj na fb)
michala_pukalovic , eva kriedrnova a ak nemas overball tak si kup je to super vec
myslím že máš na mysli 2.vzpriamenie ze ? na to má ešte čas ale ak ju chces podporit tak ten overball je fajn , cez stehno naklak , pokladanie na ruky tzv.furik a fajn je aj stmhlava reakcia , lietadielko, ja s malym má 8 mesiacov a cvičím skoro všetko aj viac (ale on je starší čiže môže aj viac trenovať) všetko v rámci hry
poprípade ak máš čas tak je fajn navštíviť kurz psychomotorického vývoja
my chodíme a neviem si to vynachvaliť veľa vecí sme sa naučili a robíme ich doma 🙂

autor
27. mar 2023

@minesasubu nemám ani jedno ani druhé, ale manžel má, tak pozriem cez neho. Áno áno, 2.vzpriamenie som mala na mysli. Ďakujem za rady

autor
27. mar 2023

@minesasubu a ten overball aká veľkosť?

minesasubu
27. mar 2023

v decathlone maju uplne najlacnejsie
, tusim do 24 cm priemer ale vies si nafukat podla velkosti , babetko musi mat ruky na zemi opreté

milanemila
27. mar 2023

Ja odporucam michaelu pukalovic (k nej som chodila aj cvicit s malou) alebo fyzio mama. Maju profily na fb na insta.