Dvojmesačná dcérka chce byť stále na rukách

mari304
24. jan 2016

Ahojte vsetky skusene maminky. Stacia AJ skusenejsie nez som ja. Sofia bude mat o tyzden 2mesiace a cez den musi byt vkuse na rukach, inak place.Obcas vydrzi chvilku pozerat na kolotoc nad postielkou,obcas vydrzi AJ v lehatku kym sa najem, vo vajicku,len AK ju hojdam. Cez den spi len na niekom. V noci zaspi AJ ked ju polozim do kocika (chvalabohu). Na zaciatku to tak nebolo,ostacolo,ze som ju nakojila,polozila do kocika a spala. Potom nam prisla pomoct moja mama, bola s nami 3tyzdne a mala ju takto cele dni na sebe. Ja teraz neviem co s nou. Je to normalne? Pediatricka aj sestricky ni vraveli ,ze do 5mesiacov je to uplne ok..No len oni maju taky nazor. Vsetci mi vravia, ze je rozmaznana a mam ju dat do postielky a nechat ju tak,aj ked zacne plakat.Mate s tym niektora skusenosti? Da sa to este zmenit? A ako ste naucili deti na postielku? Resp. ako spavali? Sofia v postielke nevydrzi ani chvilu.. ☹

cervikpepik
24. jan 2016

Ahoj ja som narocne dieta nemala,ale isto Ti budu mamky,ktore si to odzili radit nosit v satke a pod. aby si mala volne ruky...isto bude pokojna aj Sofinka aj ty...nebudes mat ruky vytahane ako opica a porobis aj v domacnosti co treba....ono sa to zmeni,je mozne,ze ked sa zacne pretacat,plazit tak nebude chciet byt na Tebe prilepena,vela zdaru
😉

dominika6
24. jan 2016

@mari304
Zavolaj mamicke pozvi ju na navstevu,pekne sa jej podakuj a nech sa stara,ze ty si potrebujes oddychnut..ze prides len ked treba malu kojit..😉
A teraz vazne..
Prestan s tym lebo sa psychicky zrutis...
Mala nezomrie od placu

skoupilka1
24. jan 2016

@mari304 ahoj, uzi si to. Kup satku, popripade nosic a bude to ok. No tak chce ta citit. Aj take deticky su. Cas s babom plynie neskutocne rychlo, a babatka sa menia, tak pride cas, ked sa nebude chciet nosit, len co trosku podrastie. Uvidis, satka je uplne super, mas obe ruky volne. Neodkladaj ju, ked ta potrebuje☺ vsetko je len docasne. Vela trpezlivosti prajem.

pribinak
24. jan 2016

Kup si šatku

cervikpepik
24. jan 2016

@cervikpepik Svojim sposobom ma
@dominika6 pravdu,ak taka nebola a zmena nastala po odchode tak si na to zvykla,no teraz uz neurobis nic,ak ju nechces nechat vyplakat musis asi docasne pristupit na jej pravidla 🙂

evittam
24. jan 2016

@mari304 Dominika má pravdu- mamička ti ju naučila na ruky...bohužiaľ....Áno deti majú svoje obdobia - mám ale dve a ani jedno nemuselo byť v kuse na rukách.... 😉

dominika6
24. jan 2016

Nesuhlasim celkom s tymi satkami..
Nosit babo nonstop je somarina a nieje to znak zlej matky..
rozobera sa to tu denne..najprv satky,potom vytahane chrbtice,unava,az po problemy ze muz doma neupratuje a nevari lebo ona nic nestiha...

driada17
24. jan 2016

ahoj. to same som mala pred dvoma rokmi s prvorodenou, ale bola u nas na vianoce svokra a ta ju v kuse nosila na rukach aj ked som jej vyslovene povedala ze si to neprajem. ked odisla mala som problem ako ty.ties mi radili ze je to normalne ak dieta chce bit na rukach, no ja som ju nevedela vobec odnaucit a do 1,5roka mi zaspavala na rukach. (nehovoriac ze som prisla o nervy a zdravie). teraz v oktobry sa mi narodila dalsia dcera a zas mala prist svokra na vianoce. samozrejme ze sa to opakovalo, preto som si kupila hojdacie kresielko kde sa jej hned nepacilo,najme slabe hojdanie,ale za par dni si zvikla. aj tam niekedy zaspi. samozrejme ze ju tam nemam stale, len ked sa jej nemozem venovat. inac ju davam na postel a rozpravam sa snou, spievam jej ,alebo je v kociariku ktory je polohovatelny. ale kazde babo je ine,najhorsie je rozhodnut sa. prajem ti vela sili a trpezlivosti.

8291
24. jan 2016

Ano presne to iste som mala asi tiež okolo druhého mesiaca,sekla som s tým lebo už som bola vyčerpaná aj vyzúrena,kúpili sme vibracne kresielko,sem tam som ju šupla doňho,aby si odvikala od rúk,a potom tvrdá drezúra šup do postieľky a hotovo,narevala sa ako pavian,no nepopustila som,trvalo to asi dva týždne ale pomohloooo,na ruky išla len keď sa kŕmila,prebalovala,kupala,občas pomojkať a bum do postieľky,ked revala dlhšie tak išla do kresielka.A zvykla si,a keď uz sa stavala na nôzky okolo 7.mesiaca bola počas dna v drevenej ohradke,tam mala matrace,hračky,brloh😁 a mohla sa realizovať v nácviku vstavania na nôzky a v ohradke urobila aj samostatne prvé krôčiky.Podla mna len vydržať.Naozaj u nas to trvalo dva týždne a krpatá si nosenie na rukách vyhodila s hlavy,teraz ma 18 mes,je to neskutocne dobe dieťa klop,klop zatial,ja neviem co je ju vlačit na rukách,samostatne sa prehra,sem tam pricupita aby som sa išla hrať snou ale inak si absolútne nevyžaduje pozornosť,ked chce pribehne,pomojka sa popusinkuje a ide si po svojom😁.kamoška ma 17.mes.syna a ona nemala srdce ho nechať plakať a teraz je to zaberak lebo malý 12kg,stále na rukách pokial nieje na nej nacapeny tak len reve a reve a reve,ked sú drobci spolu tak moja krpaňa by sa snim strašne rada hrala ona zbožnuje detičky,ale malý absolútne nie len mama,mama....ale každé dieťatko je iné,no u nas seknutie zo dňa na deň pomohlo

cervikpepik
24. jan 2016

@dominika6 ja tiez nesuhlasim,ale normalne sa tu bojim daco

cervikpepik
24. jan 2016

@dominika6 ine napisat,lebo viem,ze teraz vlacit dieta do dvoch rokov je nova moda...

dominikav123
24. jan 2016

Moja suseda prvé tri mesiace dcéru len nosila lebo inak plakala. Má na nosenie rovnaký názor ako ja, teda že dieťa si neurobila aby ho mala odložené v postieľke ale aby sa mu venovala. Mala má teraz 9 mesiacov a chodí , na rukách už byt nechce lebo objavuje svet. Neviem čo je take hrozne na tom že tvoje dvojmesačné bábätko chce byt u mamy na rukách. Veď z toho vyrastie.

dominika6
24. jan 2016

@cervikpepik
Nebo sa j nikdy povedat svoj nazor..jednej polovice pomozes a ta druha polka co nechce pocut pravdu na to pride sama ale uz bude neskoro

sofiadurovic
24. jan 2016

@dominikav123 uplne s tebou suhlasim moje obe dievcata boli nosene v satke a druha je doteraz nosena v ergu nakolko je uz vacsia a neumieram z toho a vsetko som si urobila deti velmi rychlo vyrastu potom nas uz nechcu tak pri sebe treba si to uzit ten cas sa nikdy nevrati obdivujem mamicky ktore nechaju tak male babo revat a studie preukazuju ze deticky co umreli na sids mali vysoku hladinu stresoveho hormonu co je aj z placu nato si treba davat poroz

zuska2001
24. jan 2016

môj maličký bol tiež taký - ak nebol tesne pri mamine, reval ako tur. Proste tri mesiace na cicku, akonáhle som ho dala od seba len na pol metra, revy. Vyrástol z toho po tých kritických 3 mesiacoch. Nie je rozmaznaná, len potrebuje mamičku. Vydrž, bude lepšie...

veronikaniak
24. jan 2016

Aj ja mam 2 mesačnú Sofinku. je na ruky zviknuta ale zaspavst keď ju neuspím na rukách nezaspi.Aj som skusala nachat v postieľke ale ten hrozni plač....nič premna.donekonecna to trvať nebude.DÚFAM 😐

cervikpepik
24. jan 2016

@dominikav123 nosila ju preto lebo plakala,aby aspon chvilku bola tisko...toto ja nepovazujem za ,,venovanie sa,,...ak by neplakala,nenosila by ju nonstop a teda by to znamenalo,ze sa jej nevenuje lebo ju nenosi...my sme sa nenosili,no nemam pocit,ze by som sa synovi nevenovala od narodenia

dominikav123
24. jan 2016

@cervikpepik ja nepovažujem za "venovanie sa" odložiť 8 týždňové dieťa do vajíčka nech je ticho alebo do postieľky nech reve. Každý mame nejaké názory na výchovu.

ivka2015
24. jan 2016

@mari304 ahoj,ja som mala presne to isté s malým , teraz ma 11 mesiacov, nakoniec sme zistili ze reve preto ze ho boli bruško- nebude to aj v tvojom pripade ??? kaka malá dobre? nemá nafuknute bruško ? to najhoršie obdobie trvalo do 5 mesiacov , úplne ta chápem ja by som proste nemohla odložiť malého a nechať ho revat, on dostával až záchvaty .... potom som dosť používala fitloptu môžem odporučiť 🙂 cez deň aby sa to dalo vydržať hlavne fyzicky...

kaktusik
24. jan 2016

Akoze nic v zlom, ale co chcete od takeho maleho babatka. Je prirodzene, ze chce byt s mamou. 9 mesiacov pocuvalo jej tep, srdce, hlas, je normalne, ze v naruci u mamky je jej najlepsie. Ja som svoju dceru tiez vela nosila na rukach, potom som si kupila nosic a bolo aj doma porobene, aj dieta bolo spokojne. Preco chcete deti odkladat do postielky, ked sa to da aj inac? Ano, mozno je to narocnejsie, ale cas velmi rychlo leti, deti vyrastu a budu spoznavat svet na vlastnych nohach.

janajlo
24. jan 2016

Podla mna je to uplne normálne, zožeňte si šatku aby ste mali voľné ruky a noste. Budete v pohode vy aj dcéra. S postieľkou neporadím. Dcéra má 2 roky a od príchodu z pôrodnice spíme spolu celá rodina ... prišlo mi to prirodzenejšie ako mať dieťa za mrežami postieľky.

sedmookraska
24. jan 2016

Moze to byt rozmaznanim alebo aj povahou alebo jednoducho obdobim, deti sa menia 🙂) mam 6 mesacne dvojicky, syn si momentalne vystaci na lezadle, pekne sa pohra a je spokojne dieta ( okolo 3 mesiacov bol ale urevany, v noci nespal, mal koliky, dal mi poriadne zabrat atd) a dcera chce byt nonstop na mne, nemozem odist z miestnosti aby nezacala revat...momentalne je to maly pavianko🙂 ked mala 3 mesiace v noci spala, bola dobre dieta....jednoducho sa to zmenilo okolo 4 mesiaca...fakt je aj ten ze aj u nas bola mama a tiez sa hodne nosili na rukach. beriem to tak ze kazdy z nich ma svoju povahu a naroky. dceru cez den nosim v nosici mame manducu ale uz som si objednala satku a velmi sa na nu tesim...tak prajem vela tvorivosti a trpezlivosti 🙂) ps; niekde som citala ze deti nemozno rozmaznat laskou ale nedoslednostou no neviem ci sa to da uplatnit na take male deticky

brady1
24. jan 2016

@mari304 v prvom rade ak si totak nechcela nemala si to mame dovolit, a kde ta to skutočne tak obmedzuje tak ti nic ine neostava a naučit ju že neni stale na rukach ale bez placu to nepojde ide o to ci to vydržíš. ale inak na tom neni nic zle ked spinka na tebe a chce byt na rukach. uži si to lebo ten cas sa ti už nevrati a tak strašne rychlo utečie. pokial je to len cez den a v noci sa vy spiš a netrpi tým aj tvoj partnerský život.

sardinka335
24. jan 2016

@mari304 ty si to zariad doma tak ako to tebe vyhovuje - chvilku ponos, chvilku do lehatka...aj ked plače. Neviem si predstaviť ze by som od rana čo vstanem do večera čo lahnem mala dieťa na sebe v nosiči alebo šatke. Všetko robím tak aby ma mala videla, bola pri mne a udržal sa kontakt.....kedze sa uz ,,plazi,, tak si tiež neviem predstaviť ako by som ju mala priviazanu na sebe v šatke - dieťa sa potrebuje hybať, spevnovat svaly, objavovať...
To je dnes taky boom ze nosit dieťa ako opica...nič za cely den doma neurobit a nariekat ako ,,nič nestiham,, a som unavena .Ja mam deti tri a nestiham len ked nechem...všetko ostatne je blba organizácia a kecy...v obyvačke mam velku deku na nej hraciu deku a rozne hrkalky, hryzatka...tam davam malu snad od 3 mesiacov, dnes ma 6 a pekne začina plazit, chytať veci, občas ju ponosím a ukazujem veci, potom zase položím na deku a niečo robím a ona sa plazi...a tak dokolečka. Ide to lebo to ist musí...nemam len jedno dieťa okolo ktoreho sa točí vesmír a prilahlé galaxie.

tanicka2008
24. jan 2016

Ja mam dve deti. Syna som si odnosila prve 3 mesiace na rukach a ano aj mi na rukach zaspaval pokial sme neboli vonku v kociku. Vyrevat ho ? A preco ? Nechcelasom mat z neho nervaka... Preslo to. Dcera bola taka ista a neviem mne to akosi nevadilo a ona spavala 20 min... Tiez to preslo. Dieta potrebuje teba - usmiatu kludnu maminu a nikoho ineho nema ... Ked sa chce mojkat mojkaj ho nos ho tieto chvile uz nevratis. Viem ze niekto nebude somnou suhlasit - nevadi. Je to tvoje dieta a ty sama musis najlepsie vediet co je prenho najlepsie.

siska53
24. jan 2016

@mari304 pediatricka a sestricky maju pravdu.
Maly si to sice az tak nevyzadoval,ale rada a dost som ho nosila v prve mesiace.
Ale mala bola uplakana od 3.dna zivota - zacali jej koliky,tak tam nosenie bola nevyhnutnost. Pozicala som si nosic (lebo starsi bracek bol este malicky), tak sme sa hrali aj s nim,aj som tak upratovala.
Ako presli koliky zacalo byt lepsiz.
Navyse dietatko postupne samo zacne skumat svet,zacne sa plazit,lozit atd.,takze uz ten pobyt na rukach nebude neskor taky casty. Aj u malej to tak bolo. Jasne,nosili sme sa i tulili aj neskor, aj teraz si ju este obcas trochu ponosim (ale uz su to ine dovody a len obcas,kedze bude mat 4r.)

Urcite ju nosenim nerozmaznas! Ved to je uplne prirodzene,ja som nad tym ani neuvazovala,prosto som to tak citila,ze je to spravne (ale mne do toho ani nikto nedrdlal),resp.len vynimocne a moja mama i svokra boli mojho nazoru.

korytnacka7
24. jan 2016

Mam 2 deti,obe boli nosene a kojene dlho. Budte stastna ze vas potrebuje citit,vonat,tulit sa- ved pre toto ste ju chceli,ci nie? Uzivajte si to,pokial je ako mosena spokojna, vy mozte byt tiez... akurat vam odporucam zaobstarat si satku ci nosic,mate volne ruky a slobodu pohybu a vsetko tak spolocne zvladnete 🙂

korytnacka7
24. jan 2016

@siska53 Veeelky suhlas so vsetkym, ako u nas 🙂

8291
24. jan 2016

@sardinka335 ja mam zatiaľ len jedno dieťa a tiež nemam pocit ze sa teraz bude točiť vsetko len okolo nej😁 premňa bolo nepredstavitelne aby som ju nosila cele dni na rukách len aby neplakala,nech sa vyplače a plač rozťahuje pľúca čiže zvysuje si kapacitu pluc a posilnuje bránicu a svalstvo,a vôbec to nieje o mojej pohodlnosti aby som mala klud,ja proste som chcela aby nebola stále namne nacapená a to neznamena že nebola celý den na rukách, ze má menej lásky,vždy je pomojkaná kedy ja chcem a kedy si sama vypýta mucinkovanie😁.a samozrejme ani som nechcela aby snami spávala,musela si na postieľku zvyknúť ako dvohmesacná a zvykla si,teraz ako 18 mesačná spinkava v noci v postieľke snami v spálni,cez dr v jej izbe na posteli a nemá problém spávať sama.A nieje z nej ani zurive a nervozne dieťa,ze som ju nechala ako dvojmesačnu dva týždne každý večer rumázgat v postieľke aby si naňu zvykla.Je veľmi kludné a dobré dieťa a plače veľmi málo a výnimočne a keď aj reve tak to trvá Max.dve minuty aby sa nepovedalo.

siska53
24. jan 2016

@sardinka335 krasne sa da zladit nosenie s upratovanim i s venovanim sa surodencovi. Netvrdim,ze cely den,som krpata,mam problem s chrbticou,ale prve mesiace to tak takmer bolo,koniec koncov prve mesiace sme sa aj vela dojcili,tak som aj dost sedela (pri oboch) a dietatko aj spi (vtedy som zasadne prekladala do postielky ci kocika).
Mala sa strasne rada pozerala na to,ako sa s nim hram,dokonca aj on sa s nou zabaval,vedel,co sa jej paci,tak jej to ukazoval. A vysavala som casto a jednym dietatim v nosica s druhym za patami,ktore bud vypinalo a zapinalo vysavac alebo,co bolo castejsie,malo potrebu vysavat tiez,takze najskor povysaval on.
A cuduj sa svete,mala nemala absolitne pocit,ze sa svet toci len okolo nej,ked bol starsia,viac ako 7.m.,cize od doby,co sa mi zacala plazit,tak sa vedela zahrat sama. Dokonca sa vedela viac zahrat sama ako jej menej noseny bracek (ale zas ten bol zvyknuty,ze sa vela venujem jemu,rad sa vsetkeho zucastnoval).
Doteraz sa ona vie skor zahrat sama ako on. Nastastie sa uz dost vedia zahrat aj spolu.

Takze nie som.toho nazoru,ze nosene dieta si mysli,ze je stred vesmiru.
Chyba skor je (a casta chyba prvorodiciek),ak babatku nedaju vydychnut a myslia si,ze sa mu musia vkuse venovat.