Ako riešiť problémový spánok trojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej trojmesačnej dcérky, ktorá má problém so spánkom. Už niečo vyše mesiaca nespinká toľko ako by mala. Zo začiatku spávala celú noc a cez deň len také krátke 20 minútové spánky. Teraz už ani v noci nespí riadne.

Zaspí a o chvíľu sa prebudí. Takto ju uspávam aj 3x za sebou. Z 24 hodín spáva 9 až 11 hodín denne, niekedy menej. Vidím, že je unavená a niekedy aj zaspí pri papaní. Hneď ako zaspí, tak sa budí s plačom ako keby sa bála zaspať.

Budí ju buď pohyb rúk, ktorými si búcha po tváričke, alebo nejaký kŕč. Telíčko jej ide do tvaru C, ale chrbátikom. Ten spôsobí nepokoj a plač.

Prvý mesiac bola pokojná a spávala v kočíku alebo v postieľke. Mala tabuľkový spánok. Teraz spí už len na rukách. Naučila sa tak kvôli kolikám, ktoré ju donedávna trápili.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som, aby ste jej do perinky/zavinovačky zabaľovali celé telo - t.j aj ručičky, ktorými sa budí. Ak ju nemáte v perinke / zavinovačke dajú sa ručičky priviazať plienkou k telu.

Kŕčové prejavy neviem zhodnotiť, to by asi bolo vhodné natočiť a ukázať na prehliadke Vašej lekárke.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim najmenším poistencom množstvo benefitov. Získajte príspevok na okuliarové rámy pre deti a veľa ďalších výhod.
www.union.sk/vyhody-pre-najmensich