Dvojmesačný chlapček nevie spať dlhšie ako 30 minút

eja118
5. sep 2017

Ahojte...mam 2mesacneho chlapceka...nevie cez den spat...sem tam pospi na pol hodinu...skusame to aj v koci detto..v satke a v nosici nechce byt...poradte ako ho uspat aby spal...tiez pocas spanku musi mat zviazane rucicky neustale sa s nimi bije po tvari...uz som zufala z toho....v noci po kojeni sa nevie ulozit opat spat neustale kope rukami nozickami...mate s tym niektora skusenost?

janush
5. sep 2017

Poznam take pripady...treba vydrzat, pomaha ho aj zviazat v perinke prip. ulitke ak kojis tak skus castejsie..potrebuje este tvoju blizkost

eja118
autor
5. sep 2017

Presne tak ho aj viazem...nepaci sa mu to...no robim to aby sa vyspal lebo v noci hlavne sa nevie ukludnit a spat trva nam aj hodinu kym sa ukludni a opat zaspi...

pininka
5. sep 2017

Ja som mala to iste, vyriesilo to jedine spanie na brusku, aj ju tak v noci kojim. Mala som od kamosky aj ulitky,ale nechcela v nich byt. Dokonca aj v sportovom kociku spi na bruchu

eja118
autor
5. sep 2017

No aj nad tym som uvazovala no on sa na spanok nevie ulozit sam musim ho vzdy unosit...no skusim to...

tenerifka
5. sep 2017

@eja118 myslim, ze polhodinovy spanok ma vacsina kojenych novorodencov, je to uplne normalne a asi aj spravne (ved priroda vie co robi).
Mne ked dcera v 3 mesiacoch po prvej flasi spala poobede 3 hodiny, nechapala som a chodila som ju kontrolovat, ci dycha.....proste MM sa rychlo vytravi a dieta je permanentne(kazde 2 hod.) hladne, ale proti prirode sa ist neda....

eja118
autor
5. sep 2017

No asi to tak bude...avsak trapi ma,este to kopanie nohami rukami neustale a hlavne v noci po kojeni..po prvom spi dalej v pohode no po druhom je aj vyse hodiny relativne hore...nevie sa totiz ukludnit a kope nohami a rukami aj zaspi a zas sa prebudi a kopeva tak d okola

poohie
5. sep 2017

tiez mi napadla ulitka...
nase deti tiez tak spavali, aj teraz mesacny syncek, 5 minut a dost, ale u nas pomaha spanie na bruchu. snazila som sa tomu vyhnut, ak to nebude nutne, ale ked sa neda, tak sa neda.
prajem ti vela trpezlivosti! 😉

eja118
autor
5. sep 2017

Dakujem...skusim to brusko...no nejak mam obavu ci si bude vedieyt ulozit hlavicku...nakolko ju dviha a tiez mi tak nezaspi sam od seba musim ho uspat

A nie je nervózny lebo ho bolí bruško?Ja kojim malú a od narodenia len vonku chce späť a spí 4-5hodin od mala.Skus mu po kojeni nežné masírovať bruško,po ukludneni ho položiť na bruško a počkaj či zaspí.A neboj,hlávku si dá nabok.Mladsi syn zas spával výhradne len na bruchu od narodenia,želám trpezlivosť

aadusik
5. sep 2017

My sme taketo spanky od 2 az do 9 mesiaca. A to ma dlhsi spanok len jeden za den. Treba len trpezlivost. Casom si zvyknete aj na tie polhodinove spanky.

eja118
autor
5. sep 2017

Brusko ho nastastie neboli...ale masirujeme beztak...dakujem za podporu...urcite to chce cas...na prechadzky s nim chcem chodit co najviac no nevydrzi krici akonkeby ho rezali..🙂

diablikovci
5. sep 2017

Moj tiež zviazaný v perinke a na kolenách spal alebo na vankúši a tiež bol na kolenách a tak pospal aj 2 hod. Ale ja som sa samozrejme nepohla a keď som prelozila aj stym vankúšom a 5 min bol hore :(

poohie
5. sep 2017

@eja118 ked aj nezaspi sam na brusku, tak ked ho uspis, tak ho tak mozes polozit. hlavicku jemne vytocis nabok, ak si ju tak neda sam. u nas toto zatial paradne funguje, dnes dva 3-hodinove spanky!

kallanchoe
6. sep 2017

Asi ta nepoteším ale je to úplne normálne. Môj spal do roka cca 2 krat pol hodku. Niekedy 3 krát. Mohla som robiť čo som chcela proste nechcel spat. Zato prespal celú noc cca od mesiaca.spal do cca 8 ráno, niekedy do 9 (do roka sa budil v noci na kojenie potom spal dalej) Po roku už spi raz denne asi 1 hod niekedy aj 1 a pol hod. A som šťastná že za hodku stíham co to po robiť. Sú aj také deti čo asi spánku potrebujú menej a pritom má kopu energie, ide jak na baterky celý deň na nohach 😀

vondolina
6. sep 2017

a nespal by ti lepšie v noci keby so ho cez deň nechala tak a ne nútila ho spať? možno by bol viac unavený a bolo by to lepšie. ak nie je potom cez deň príliš mrzutý keď si nepospí tak by som to skúsila aj takto

luga_luga
6. sep 2017

ja som mala take dieta, ako novorodenec nespala cely den, pomohlo tiez viazat ruky (to ju budilo) a po mesiaci sme zistili, ze jej vyhovuje kocik na spanie - tam uz spala (ale museli sme jazdit, nemohla som zastavit) a dovtedy som ju mala cely den na rukach, aby bola spokojna a nemrncala, ked sa nevyspi

eja118
autor
6. sep 2017

Nam ani v koci nechce byt☹

alchemilkazltozelena
6. sep 2017

@eja118 nas ma skoro 7 mesiacov a detto..spi len polhodinu..akurat mu skoncila tak uz place..ja nechapem :-O

eja118
autor
6. sep 2017

No to nechapem ani ja...vidno na mom.ze chce spat a nespi...skusala som neriesit ze ked nespi tak nespi no potom bol mrzuty nervozny ani najest sa nevedel lebo chcel aj jest aj spat a vsetko dokopy...v noci spi potom prvu etapu celkom fajn cca 3hod no potm po nakojeni sa mu ruky nohy nezastavia co sa nevie ulozit...tie nase deti to su zazraky 😎

alchemilkazltozelena
6. sep 2017

@aadusik prosim ta pises ze do 9.mes....nas ma skoro 7...mam este nadej ze sa to zmeni a normalne pospi aspon hodinu doobeda a hodinu poobede? 😣

eribel
6. sep 2017

Mne trvalo pol roka, kym som prisla na to, ako docielit, aby sa poriadne vyspal aj cez den, nielen tych povestnych 30 min...musim lezat pri nom a ked sa cca po 30 min prebera, pritiahnem ho k prsniku a spi dalej, ale dalsiu pol hodinku pri prsniku (plytka faza), potom upadne opat do hlbokej....aj v noci spime spolu, ked "sramoti" pritiahnem si ho a zaspim asi skor ako on 🙂 Mala som na vyber: bud takto a nespravim nic, alebo s nim odmietnem spat a tiez nic nespravim....vybrala som si tu prvu moznost ☺ Koncom septembra uz bude mat rok, mame uz iba jeden spanok a stale castejsie sa stava, ze namiesto prvej hlbokej polhodiny je to hodinka.....bude lepsie, neboj....a da sa zvyknut aj na to, ze nemas tip top byt a vzdy super navarene a napecene, hlavne aby sa maly vyspal a ty s nim, inak budete nervozni obaja a potom aj cela rodina.....my sa uz pomaly vraciame k normalnemu zivotu, treba to ten prvy rok vydrzat....

eja118
autor
6. sep 2017

No tak sa aj mne obcas podari ze ustriehnem ked sa prebera a unosim ho a,pospi trosku viac no nie vzdy...a v noci no skusim ho nechat pri sebe uvidime co to urobi..chlap bude spat v obyvacke nakolko ten tiez sermuje rukami aby mu nezavesil 😅

stastnablcha
6. sep 2017

jezis to bolo obdobie sa zivo pamatam, spala som v noci tak 3-4 hodky a cez den som bola s ostatnymi detmi. ale da sa aj to, nasej pomohlo ked bola v zavinovacke a nosena. neskor v posteli so mnou a prsnik stale k dispozicii . na tom zaspavala hodne . ked sme presli na UM bolo to uz o drndaní, ale zas musim povedat ze amilk ju zasytil viac a spala dlhsie.. ked ty lezis a male je v naruci aj tak je nespokojné?

aadusik
6. sep 2017

@alchemilkazltozelena tazko povedat. Ja som dufala kazdym dnom,ze bude spat dlhsie. Docksla som sa az po 9mes. Aj to ma dlhsi len doobedny spanok.