Dvojročná dcérka sa nevie zahrať

11. júl 2021

Ahojte kočky mam dcérku ta ma 2 roky a 5 mesiacov a nevie sa sama zahrať doma. Proste nič ju nezaujíma dokonca ani telka. Ja mam problém variť, alebo niečo spraviť doma. Stále by sa hrala vonku. Neviete mi poradiť čo by sa dalo skúsiť aby bola samostatnejšia a trošku sa pohrala sama?

pribinak
11. júl 2021

Syn bol takýto, bavili ho lem aktivity vonku. Varila som len keď spal, alebo keď s ním bol muž. To iste s upratovaním

autor
11. júl 2021

@pribinak a kedy z toho vyrástol? proste fakt doma neviem spraviť nič :(

pribinak
11. júl 2021

Nevyrastol. Aj teraz je od rana do večera vonku. Bavia ho športy, je fyzicky veľmi zdatný, pohybovo všestranný. Ale vďaka skvelej motorike aj dosť dobre rozprával
Našla som si systém. Proste keď spal, robila som to čo sa inokedy nedalo

jvasenka
11. júl 2021

Skusala si jej ty ukazat ako sa ma zahrat? Napr moja je taka ze ked vidi ze ja nieco robim hned sa ide pridat, po chvilke uz mozem odist lebo je zaujata hrou...teraz mame lego duplo a super niekedy aj pol dna neviem ze ju mam😂😂

patka06
11. júl 2021

Skúšala si ju zapojiť do činností, ktoré robíš ty ..ak varíš daj jej mištičky, hrnce, varechu, ak upratuješ daj jej metličku, handru ... ukáž priestor, ktorý má "upratať"
Mne to super fungovalo ..všetko robila dcéra so mnou ...a keď mala oddych, mala som oddych aj ja

andreatytler
12. júl 2021

Chapem ze potrebujes uvarit a upratat, ale dnes je tolko vela deti, ktore treba von vyhnat. Tak sa tes, ze je rada na cerstvom vzduchu a hybe sa. Neda sa ti zaplatit upratovacku alebo dat malu strazit rodicom/muzovi, ked je vonku?
Tiez skus uciacu vezu... aby mohla varit s tebou ako uz radili. Nas syn sa sice vie zahrat vnutri ale sam za zahra len velmi kratko. Odkedy mame uciacu vezu, mozem navarit aj napiect... ale je pri tom bordel uplne vsade.🙂

ivangeline
12. júl 2021

Ja som sa bala,ze druhorodena taka bude ale nie je..Uz ju bavia aj knihy,odrazadlo,babiky a kociarik a hlavne ma surodenca,takze sa hraju spolu,pripadne pozpruje a asistuje mne. :D No je radsej vonku. ;) Je tiez viac fyzicky zdatna a nie ako starsi. Ten ma fantaziu,logiku,rad upratuje a ma rad vsetky stroje.. od pilky po auta..

autor
12. júl 2021

@jvasenka jasné že skúšala sadla som si k nej a začala som skladať lego, alebo knižky som prezerala alebo som začala kresliť ale ona iba pozerala na mna trošku sa zapojila na 2 minuty a hned už bola unudená a nepáčilo sa jej to.

autor
12. júl 2021

@patka06 skúšala nebaví ju to...

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
12. júl 2021

Tak to neporadim..nasa pri niecom vydrzi aj 5min, nie stale a vacsinou je rozhadzany cely dom ale viem v pohode urobit co treba..mozno jej dovolit sa hrat s cim chce -samozrejme v ramci bezpecnosti, ale napr ked varis dat jej hrniec a varesku a nech ta napodobnuje, my sme v horucave aj napustali maly bazenik v kuchyni cize pol dna o nej clovek nevedel😂