Dvojročný syn facká mamu

7. nov 2022

Prosím poraďte mii. Syn ma facká po tvári a pritom sa škodoradostne smeje. Väčšinou sa to stáva, keď je umavený alebo len tak keď sa mu niečo nepáči. Má pevný režim dňa, poobede pospinká 3 hodiny. Keď máva tieto ataky otáčam si ho chrbtom ku mne, ale aj tak sa naťahuje že mi vylepí. Mám pocit, že mám doma zlé dieťa :(.
Nebijem ho (až na dva krát čo dostal po zadku a raz teda som mu skúsila vrátiť, aby videl že ma to bolí a už to nemienim opakovať, viem že to nie je cesta). vysvetľujem dookola že sa biť nesmie, aj prísne poviem aj zvýšim hlas a nič nepomáha. Kope do nášho psíka doma to je ďalší náš problém. Proste asi som zlyhala komplet vo výchove a obávam sa tej agresie do budúcna.

vler
10. nov 2022

Chuda pes

sashiik
10. nov 2022

A chcem Ti len povedať že Tvoje dieťa je úplne v poriadku má len dva roky ak by to bolo vo vyššom veku kedy už vie všetko povedať a rozumie bol by problém, ale dieťa takto staré a ešte k tomu chlapec má vyššiu mieru agresivity za čo môže testosterón. Rovnako ty si dobrá mama a pochybnosti sú na mieste ale určite si nezlyhala vo výchove naopak bojíš sa o svoje dieťa a chceš mu pomôcť. Len Tí chcem povedať že agresiou, agresiu nevyriešiš možno len nachvíľu strachom, ale to nie je asi to čo chceš. Dieťa je nahnevane a frustrované, ale ono ti to ešte nevie povedať lebo si ešte emocie neuvedomuje, ty ho to musíš naučiť on to dáva najavo prejavmi ktoré opisuješ. Čo tebe pomáha keď si nahnevaná ? To, keď ťa muž okríkne že prestaň sa hnevať! Alebo keď si ťa pritúli a povie Ti že vidí že si nesvoja že chápe že je na teba toho veľa a opýta sa čo pre teba môže urobiť aby si sa cítila lepšie? Skús aj ty prejaviť dieťaťu empatiu že chápeš že sa možno hnevá a je frustrované že je to normálne no že v takých chvíľach si tam pre neho, ale biť ťa nemôže lebo ťa to bolí. No a čo sa týka toho psíka skús mu povedať že tak ako to bolí teba tak to boli aj toho psíka a že 🐕 sa môže brániť tým že ho pokúše. Skús opakovať pravidelne v týchto situáciách a daj vedieť či zabralo 😊

natasa_zazvorska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz