Dvojročný syn má problém so spánkom

malazuzana85
26. nov 2017

Ahojte. Mám 2-rocneho malého. Doteraz pekne zaspal sám v posteli. Dokonca 2 mesiace už prespí celú noc. Pred týždňom však nastala strašná zmena. Proste sám nezaspí, v noci sa aspoň raz zobudí a nezaspí aj 3 hodiny. Vyžaduje si hladkanie po chrbáte. Je pravda že som tehotná asi 4 mesiace. Ale myslím, že on si to neuvedomujeme aj tak ešte. Keby mu išli zuby, bol by zlý aj cez deň.
Neviem, čo mám robiť. Dúfam, že má len nejakú svoju fázu. Stretli ste sa aj vy s niečím takým ?

darina1978
26. nov 2017

deti maju take fazy,ja by som to nejak neriesila,vzala by som ho ku sebe aby sa upokojil a ked budes vidiet,zesa veci posuvaju k lepsiemu, supnes ho zas do postielky.

hettinka
26. nov 2017

Staršia dcera mala takúto "fázu", ktorá trvala rok. Každu noc 3-4 hodiny hore, nechcela spať, hrala sa, hoci sme sa tvárili, že spíme (samozrejme, nespali sme, nedalo sa), nezasvecovali, nehovorili ... potom vypila mlieko a zaspala. Tak okolo pol šiestej, ked o 6:00 sme vstávali do roboty.
Prestalo to s pitím mlieka z flaše, okolo 2,5 roka mohla mať. Nepomohlo nič, musela z toho vyrásť.