Dvojročný syn vyťahuje pipík z plienky

luna116
7. mar 2019

Ahojte, môj syn má 2 roky, nosí ešte plienky. Je tomu pár týždňov, čo si začal vyťahovať pipík von z plienky a asi 50x denne si pchá rúčku do plienky. Som nešťastná, lebo si tak vždy ociká posteľ (dnes v noci 3x), v obývačke gauč a pod. Vkuse ho upozorňujem, aby tak nerobil, snažím sa ho nejako odlákať - slovne, hračkou, občas jedlom a pod., ale nič nezaberá. Už mu aj capnem po rúčke. Všetko márne. Viem, že aj toto obdobie raz skončí, ibaže nemôžem celý deň iba prať, mám doma ešte menšieho syna. Boli ste v podobnej situácii? Ako ste to riešili, čo pomohlo? Budem vďačná za každú odpoveď.

saslavka73
8. mar 2019

@lubik87 To nie je dobre. Že mu odpadne preboha chudáčik. Skôr pozitívne motivovať. Krásne slipky, s obrázkami. Záchod ukazovať, splachovače, nalepiť nálepku a ocikat ju.

lubik87
8. mar 2019

@saslavka73 no ale.mozno by zabralo 😃 no u mňa by sa už striedalo.zufalstvo s nervami keby mi toto robil ..tu nepomôže iné len vysvetliť ale vizera to tak že malý tomu nechape alebo nechce...

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
8. mar 2019

@luna116 ešte ma.napadlo na noc aspoň spací vak s rukávmi kde sa pricvakne zips pod krkom a aspoň v noci budeš mať kľud

saslavka73
8. mar 2019

Veď aj očami musí vidieť ako cika nechodí si do gatí stále, či?

saslavka73
8. mar 2019

Otca musí vidieť - oprava

simca06022011
10. mar 2019

Neviem koľko krát deti cikaju.... Ale nezdá sa mi aby bol 3 x za noc precurany a cez deň veľa krát tiež. Keď zaspí tak mu nevies ruku vybrať a plienku napravit? A tiež som za tie traky a zabranit mu sprtat sa v plienkach nejak... plienkove nohavice ste vyskúšali tj tie sťahovacie ako slipy? S tým v vedel ísť aj na wc v prípade potreby aj sam 😁