Ema verzus Nikola. Ktoré meno dať dcérke?

tanina86
4. júl 2012

Ahoj baby ,za dva tyzdne mam termin a neviem sa rozhodnut pre dievcenske meno ci EMA alebo Nikola?

sandrika1986
5. júl 2012

My máme dcérku s menom Nicol, druhá dcérka sa bude volať Vivien. Ak by som si mala vybrať medzi Emmou a Nikolou, tak dám Nikola.

sjuz
5. júl 2012

emu nie, tych je teraz strasne vela...

nikolet_89
8. júl 2012

ja by som dala Nikoleta...ja sa tak volam a je to ine ako Nikola, a aj tak ma tak niekedy volaju 🙂 Ema mne osobne pride staromodne neviem preco a moja dcerka sa vola Natalia takze sa k sebe celkom aj menami hodime :D

montinka
8. júl 2012

ja by som dala Nicol.🙂

evickapooh
8. júl 2012

no ako to pisala janie80 Nikola je zenske aj muzske meno...ja poznam chlapceka ktory sa vola Nikola,mne sa nepaci ani Ema ani Nikola .....ale Nikola vobec...znie tak rusky ak Nikolaj ....tak radsej Nicol ci Nikol

mifor
8. júl 2012

Meno Ema mi pripadá o ničom, taká skrátenina. A ešte horšie, keď sa píše s dvomi m, Emma. 😖

renata3781
8. júl 2012

My mame Emku a sme veli spokojny,ja som to meno mala vybrate už v detstve a manželovi sa pačilo
tak to bola pri dievčatku jasna volba,nemam pocit že to meno je teraz nejake popularne a je všade,teraz je všade sama Sofia a Nela aspon v mojom okoli,dokonca aj v školke je moja mala v triede jedina Ema.Obdobie kedy bola Ema velmi popularna je asi 5-6 rokov dozadu,ale to bola era anglickej verzie Emma,

sladkasue
8. júl 2012

nechapem, jak sa niekto moze radit o mene pre svoje dieta s niekym cudzim... :( meno vybera iba matka a otec!(popripade deti) - moj nazor

rajulko
8. júl 2012

@sladkasue Preco by sa nemohli poradit? Mozno sa im zapaci prave nejake meno, ktore im tu clovek poradi a inak by ich ani nenapadlo. A tiez ak sa rozhoduju medzi dvomi menami-mozno im clovek poradi krajsiu alternativu uz vybraneho mena-nevidim na tom nic zle. Nakoniec a aj tak vzdy rozhodnu rodicia 🙂 My mame Emku btw a nelutujem, aj ked ich je vela-nasa je len jedina a jedinecna 🙂

esstetika
30. júl 2016

EMA

janette4
30. júl 2016

Obidve sú pekné.My máme Nikoletu.

miricka77
30. júl 2016

Baby,ved to je tena z roku 2012.

lumma
30. júl 2016

Ja by som sa teda o volbe mena neradila tu na MK....

kafedame
30. júl 2016

Ja som za Nikolku 🙂

livia341
30. júl 2016

Kedže mám sestru Nikolku a je pekné meno tak by som zvolila.

fra
30. júl 2016

Zakladateľka tejto diskusie má v pase už skoro 4 ročnú Emu, takže je už jasné, ktoré meno to vyhralo 🙂

sovica
30. júl 2016

Mne sa páči viac Ema, ale dajte podľa mňa to meno, ktoré sa viac hodí k priezvisku. Alebo počkajte do pôrodu a rozhodnete sa potom, keď malú uvidíte. To, čo sa vám bude na jazyk tisnúť skôr, to bude správne 🙂.
A vôbec si nerobte hlavu z toho, že niektorým ženám sa tie mená nepáčia, alebo tvrdia, že Ema je teraz veľmi rozšírené meno. No a čo. Bude to vaša dcéra. Mimochodom, vo svojom okolí poznám len jedno dievčatko s menom Ema a podľa mňa sa jej to meno hodí. Nikolu poznám tiež len jednu, ale to je už tínedžerka.
A meno Ema aj Nicol sú medzinárodné, nikde ich neskomolia.
Prajem vám ľahký a rýchly pôrod, zdravú dcérku a meno s ktorým budete nakoniec spokojná 🙂.

bea52
22. nov 2016

Dievcence, treba kombinovať aj meno s priezviskom, ak mám typické slovenske priezvisko, tak meno nebude mať francúzsku podobu? Že ich je veľa? No každý, nech si dá čo sa mu páči, treba si však uvedomíit, ze s tým menom bude žiť vase dieťa a myslím, že veľká originalita mu bude skôr na škodu

esstetika
10. dec 2016

Pravda pekne sú obidve ale pri Nikole sa mi viac paci zahraničná (anglická) podoba: Nie Nikola ale Nicole prípadne s dvomi l. Ale to je každého vec. 🙂

esstetika
10. dec 2016

@mifor ja sa volam Ema a ako skratenina mi to nepride.😉 Ale s tou Emmou suhlasim.😣 Ja som dokonca už videla dievcatko s tromi m: Emmma😖 Nechápem. Mne sa paci meno Emanuel ale nie na chlapca ale na dievča. Emanuela. A v mojom okoli okrem mňa poznam jednu Emu.

terez26
10. dec 2016

Ema;)ale aj tak si na 100 %rozhodnuta;)ja som sa tiez takto pytala a podvedome som to uz vedela a urobila po svojom;)