Hnačky a Nutrilon AR

adusa227
9. máj 2019

Dobrí deň mohli bi ste mi poradiť moja malička cerka ma problémi s bruškom tak mi dali mliečko nutrilon AR ale stále ma stoho hnacki

malinajahoda
9. máj 2019

@adusa227 moja malá ho pila. Po 3 mesiacoch som zmenila znacku. Ľutujem, že nie skôr.
Ako dlho ti dcérka pije toto mlieko?

nika3136
9. máj 2019

Nemáš ani jedno interpunkčné znamienko. Kde je otázka?
A ak dcérka dorastie do školského veku, zopakuj si s ňou pravopis.

adusa227
autor
9. máj 2019

Mesiac ona ma slabí žalúdok ale toto mliečko jej nerobí dow

malinajahoda
9. máj 2019

@adusa227 tak povedz na poradni doktorke. Kedy máte poradňu? To už ho dosť dlho pije ten mesiac.

adusa227
autor
9. máj 2019

@malinajahoda 21 mája a už som s nou aj volala hovorili mi že je to ešte dosť mala doba abi to prestala papať

snehulienka639
9. máj 2019

@adusa227 a co povedal lekar? Neporadil co by bolo najlepsie?

adusa227
autor
9. máj 2019

@snehulienka639 že prenu je najlepšie to mliečko ale ja neviem čo mám robiť viskusala som už všetki mlieka a stále nič

snehulienka639
9. máj 2019

@adusa227 ved ano mliecko pre nu je najlepsie, ale neodporucil nejaku variantu? ak ma dieta citlivy zaludok, ja uz to moc nesledujem, ale podla mna su aj nejake bezlaktozove varianty, aj ked to asi nesplni ten ucel aky by malo :(

nika3136
9. máj 2019

Nedá mi opäť nereagovať.
Píšeš, že dcérka má problém s bruškom, ale dala vám mlieko AR, čo znamená antirefluxné. Reflux znamená, že sa potrava vracia späť, najviditeľnejším príznakom je, že dieťa zvracia.
Existujú rôzne značky mliek a z tých rôznych značiek ešte rôzne druhy.
Prečo teda vlastne dávaš AR, keď má problémy s bruškom? Nie je iné vhodnejšie? Existujú anti colic, hypoalergénne, bezlaktózové, bez bielkoviny kravského mlieka.... Takže všetky si určite nevyskúšala.
Prečo používate špeciálne mlieko? Aké konkrétne problémy s bruškom má?
Mlieko nestriedať minimálne 2 týždne.

adusa227
autor
9. máj 2019

@nika3136 také mlieko mi predpisali v Bratislave

nika3136
9. máj 2019

@adusa227 a ty sa nezaujímaš prečo? Ako vieš, že má problém s bruchom? Čo budeš dávať svojmu dieťaťu je len a len tvoja voľba, si matka, to naozaj nemáš ani základné vedomosti o tom, čo pije?
Zbehni si do najbližšej lekárne, tam sa poraď aké je tvoja dieťa, či vôbec takéto mlieko potrebuje alebo stačí základné, aké mlieka si skúsila, čo je na trhu....

adusa227
autor
9. máj 2019

@nika3136 ďakujem za radu

jarca1111
9. máj 2019

@adusa227 moja doktorka mi vravela, ze nutrilon je najhorsie mlieko pre deti, urcite sa najdu deti, ktorym toto mlieko sadne ale vacsinou nutrilon robi problem... nam odporucila bud bebu alebo sunar alebo este babylove z dm.. no mi mame intoleranciu laktozy a prejavovalo sa to hlavne hnackami a krcami po brusku.. skus beba al110 a ak vracia tak zahustit 1 lyzicou nemliecnej ryzovej kasicky

tatianka0000
9. máj 2019

@jarca1111 moja mala zasa problemy z beby , tak nám dr poradila Nutrilon a ten nam chvála Bohu pasuje , pije ho doteraz

adusa227
autor
9. máj 2019

@tatianka0000 mojej maličkej nepaslo

tatinka
9. máj 2019

@adusa227 ahoj,my mame Beba AR 1 proti ublinkavaniu,neviem teda ci poMoze proti hnacke ale teda nam toto mliecko poMohlo aj proti grckaniu aj dobre syncekovi travi z neho,je to zahustene hypoalergenne mliecko,skus si kupit jedno 800 gramove balenie,to je tak na 4 dni priblizne,bez predpisu stoji 16 e,ale da sa dat aj na predpis ,v takom pripade je za polovicnu cenu,....

adusa227
autor
9. máj 2019

Ďakujem všetki za radi 😊😊

malinajahoda
9. máj 2019

@adusa227 a dcérka má reflux, keď jej predpísali toto mlieko? Ale hnačky by mať teda nemala. Asi jej to mlieko nesadlo tak ako aj mojej malej.

malinajahoda
9. máj 2019

@adusa227 a inak dcérka má koľko mesiacov?

adusa227
autor
10. máj 2019
adusa227
autor
10. máj 2019

@malinajahoda áno nesadlo jej to a pani doktorka vraví ze jej ho normálne dávať

malinajahoda
10. máj 2019

@adusa227 ešte je malinká. A má teda reflux? Alebo prečo práve toto mlieko, keďže je antirefluxné? Lebo v inom príspevku píšeš, že má problémy s obličkami.

adusa227
autor
10. máj 2019

@malinajahoda ona ma viac toho

sense
10. máj 2019

Ono aj caste zmena mliela moze robit problemy... moja mala reflux aj.koliky a ar mlieko jej dobre nerobilo.. davali sme hipp combiotik... ale problem.byva ak menia.mlieko kaxdych par dni...

dodusik
20. jún 2019

Ach tá gramatika !