Aké máte skúsenosti s Nutrilon soya pri alergiách?

barborka25
28. dec 2010

mile mamicky, asi pred tyzdnom sa u nas prejavila alergia na kravske mlieko, dala som trosku mlieka dcerke do polievky a potom zvracala a mala hnacky, bolelo ju brusko.....ma aj ekzem.....dcerka ma 19 mesiacov a teraz mi uz neznesie ani HA mliecko ☹ mate niektora skusenost s nutrilon soya???? pozerala som na internete a vidim ze sa predava iba nutrilon soya1....2 a 3 som uz nenasla......dakujem za vsetky dobre rady 😉

desszi
28. dec 2010

ahoj barborka, konkretne ohladne nutrilon soye ti asi neporadim, neskusala som, ale je mozne ze nie je 2 a 3, pretoze mi pijeme bezlaktozove mlieko AL110, ktore tiez nie je vekovo odstupnovane - je len jeden druh.
Moj syncek ma tiez ekzem a pili sme Nutrilon HA, ale nerobil nam dobre, tak sme presli na Bebu HA, ktora bola ovela lepsia, ale nakoniec sme zakotvili na bezlaktozovom mlieku, ktore vyhovuje najviac.
So sojou ako takou by som bola tiez opatrna, patri medzi alergeny.

barborka25
autor
29. dec 2010

to som prave chcela vediet ci je to mliecko odstupnovane.....asi mas pravdu ze bude iba jeden druh..... 😉

kaja73
29. dec 2010

@barborka25 Vela deti,čo ma problem s mliečnou bielkovinou ma aj so sojou,bola by som opatrna a radšej volila ryžove,ovsene,kokosove mlieko.Mala je už velka a živiny ma v podstate z inych potravin,takže by som jej kludne davala tie rastlinne mlieka.Aj moj ma alergiu a pije Neocate a k tomu ryžove mlieko.Ked nam už Neocate neschvalia,tak bude len na tom ryžovom-Reis drink calcium z DM ka.Ak ma tvoja mala problem s laktozou a nie s bielkovinou, tak by soja vadit nemala.Ale aj tak bud opatrna.

lusya
29. dec 2010

@barborka25 - ahoj, náš krpec bol na sojovom nutrilone dosť dlhu dobu, ale stále mu predpisovali iba tu jednotku a to už mu išlo skoro na 1 rok, keď ho začal piť...takže naozaj ine asi nebude...u nas sa ale alergia na ml.bielkovinu nepotvrdila z krvnych vysledkov, dokonca aj na gastro sme po asi pol roku prestali chodiť...najlepšie sa mu zdravotny stav upravil po tom, ako začal piť kravske mliečko namiesto akehokolvek UM...Tvoja malá je už dosť veľká, možno len neznáša UM... 😉

valika_val
18. júl 2011

baby, za aku cenu najlacnejsie viete zohnat nutrilon soya? ja som nasla za 6,80 na jednej www (plus dost vysoke postovne), tak ak by ste naaaahodou vedeli poradit... dakujem 😔