Hrôza z novej izby?

janush_21
17. aug 2018

Ahoj, mám dcérku ktorá bola vždy dobrá. Od troch mesiacov spí celú noc. Vždy zaspávala sama. Dala som ju do postieľky a sama zaspala. Málokedy som musela zostať pri nej lebo plakala. Pred mesiacom sme ju dali do jej izby. Prvý týždeň bolo všetko v pohode a potom začala byť zlá. Musím pri nej zostať až kým hlboko nezaspí lebo inak sa postaví v postieľke a reve. To nie je obyčajný plač, ale akoby ju niekto týral. Nechce tam byť sama. Zúbky to asi nebudú lebo cez deň je úplne normálna. Celý deň sa hrá na deke kde má hračky. Viete mi prosím poradiť? Má niekto skúsenosti s týmto správaním?

fokuska
17. aug 2018

@janush_21 Asi bola zvyknuta na ine prostredie, spala asi vo vasej spalni a teraz je v inej izbe a nieco jej tam moze vadit, moze sa bat. Ked ju skusis dat spat naspat do spalne, zaspi v pohode? Vyskusaj a uvidis, ic je to celkova zmena so zaspavanim, alebo je to inou izbou.

Este ma zarazilo, ze vzdy bola dobra a teraz zacala byt zla. Tym revom ti nieco dava najavo, nevie to povedat, tak to vyjadruje takto a ty napises ze je zla? Vidim to casto, ze ked dieta place, tak rodic povie: nebud zla :(

janush_21
autor
17. aug 2018

@fokuska neskúšala som ju zatiaľ dať naspäť do spálne. Prvý týždeň bola v novej izbe ukážková, preto to nechápem. Toto iste robí aj v noci. Len náznak toho že idem preč z izby a už plače.

misulienkamisa
17. aug 2018

To je o zvyku, aj dospelý človek keď príde do nového prostredia tak sa mu niekedy ťažšie zaspáva a má taký nepokojnejší spánok, musí si proste len zase zvyknúť 🙂

janush_21
autor
17. aug 2018

@misulienkamisa ale to by plakala asi od prvej noci a ona bola týždeň úplne v pohode v novej izbe. Až potom začala byť taká.

ankare
17. aug 2018

Koľko ma dcérka?
Ja by som si ju dala este k sebe. A vyskusaj o par mesiacov zas.

dominika6
17. aug 2018

@janush_21 zvykne si..ona prišla na to,že spí inde až po týždni a teraz pociťuje zmenu..nevzdávaj to,stačí ju iba upokojiť a počkať kým zaspí a odíd..prejde týžden-dva a bude pohoda

hettinka
17. aug 2018

@janush_21 nie je podľa mňa pripravená na presťahovanie sa do samostatnej izby. Každé bábo sa v noci občas preberie, ale ked bola s vami, počula vás dýchať, cítila vás pri sebe a zaspala. Teraz sa bojí a na vašom mieste by som ju vrátila k sebe, skôr ako bude celá vystresovaná a prestane si spávať v noci úplne.
Prípadne by som šla na to postupne, napr. denný spánok v detskej izbe a nočný ešte s vami.

henikav
17. aug 2018

Neviem kolko ma malicka, ale nasa velka 5 rocna zabka zaspava tiez so mnou v jej izbicke, odidem az ked uplne zaspi, inac bezi za mnou. Mam vyhodu, lebo ked ju ulozim do 2 minut spinka. Ale ma dovolene ku nam hocikedy prist a veru tak 50/50 sa zobudzam s tym ze mala spi s nami. Napriklad dnes v noci bola strasna burka, riadne trieskalo, do 10 minut bola nasackovana u nas.

janush_21
autor
17. aug 2018

@ankare bude mať 10 mesiacov

fotoarch
17. aug 2018

Je to hroza z matky .... ze si ju opustila, male dieta - o to viac 10 mesacne miminko - neroslisuje cas ....

hettinka
17. aug 2018

@janush_21 tak to je fakt malinká. Pre porovnanie, s nami bola staršia do 4,5 roka - to už je dosť dlho, ale nemali sme podmienky a ona to tiež potrebovala. Mladší išiel do izby k sestre ako 2,5-ročný. Ten z vlastnej iniciatívy, ja som ho sama ani ešte nechcela tam dávať spať cez noc, ale kúpili sme mu postel, aby si tam zvykal spávať cez den a on sa hned odsťahoval aj na noc. Ale keby plakal, beriem ho do spálne bez debaty.

lubik87
17. aug 2018

@janush_21 koľko má teraz ? Už si ťa plne uvedomuje podľa mňa a pýta si ťa ...moja bude mať 8 a tiež zaspavala v pohode teraz zaspí len ak sedím vedľa postieľky a vidí má ..alebo jej skrabkam chrbatik...keď tam niesom.plac ako.krby ju krajali a krik mama až je fialová keď už počuje že kráčam po schodoch už len volá mama a nekrici už vie že idem 🙂

humajnicek
17. aug 2018

@janush_21 Po týždni asi zistila, že sa ku nej v noci nevrátiš a nebudeš jej poblíž, vie že tam bude celú noc sama tak asi preto ten plač. Možno aj zmena prostredia, ktovie, skús ju dať spať späť do spálne a uvidíš či ti bude plakať.

silvia610
17. aug 2018

Ja by som ju skusila dat ešte späť do spálne veď má ešte dosť času na svoju izbičku náš malý bude mať 3r. a len teraz išiel do svojej izbičky ( vypýtal sa sám) a myslím si že o nič neprišiel

skumavka
17. aug 2018

@janush_21 to je uplne normalna separacna úzkosť, u niektorych deti vyjadrena viac u inych menej, u niekoho viac cez den, u niekoho viac pri ukladani na nocny spanok. Specialne cas vecer tesne pred spanim ked aj male babo spracuva zazitky z celého dňa, ta viac potrebuje, resp.viac pociťuje prirodzenu úzkosť zo separacie od teba. Kukni si o tom nieco na nete. Netrapila by som ju, ako pise @hettinka, poskytni jej bezpecie a daj ju nazad k vam, nech nezaživa zbytočny stres. Teraz ta potrebuje.

27dianka
17. aug 2018

Ono to znie možno kruto ale bez toho aby si ju nechala tak, to nepôjde. Musí si len zvyknúť aj keď budú nejaké slzičky. A ty tiež nemôžeš čqakať, že to pôjde len tak, vekom sa bude veľa vecí meniť

eliska13
21. aug 2018

@27dianka to by som nikdy nespravila
@janush_21 vzala by som ju k sebe nechce byt bez teba je este malicka

saxana000
23. aug 2018

Aj nasa to zacala robit doteraz sama zaspavala bez problemov teraz asi tyzden ma vecerne zaspavanie problemove.musi tam s nou niekto byt.poobede zaspi sama bez problemov ale vecer ani za svet.reve jak keby ju rezali az kym nestrcime hlavu do dveri.nemusime ju nosit hladkat ani sa jej prihovarat ale potrebuje nasu pritomnost.citit ze nie je sama. myslim ze ako to prislo tak to odide...

soldi
23. aug 2018

moji vsetci traja spavali od pol roka sami vo svojej izbe. a mali obdobia, kedy zaspali horsie, kedy lepsie. nesuviselo to s izbou ako takou, ale s ich vyvojom.

vyplakat by som nikdy nenechala, to je proste tyranie dietata.

v obdobiach nekludu som bola v izbe, ukludnila dieta a sadla si na zem, alebo na sedacku a robila zdialky ss ss, az kym dieta nezaspalo.
alebo som kludne drzala na ruku.

z postielky som uz nevyberala.

jedine, ked som videla ze je velmi rozrusene, tak som vybrala na par minut, pomojkala a vratila.

boli to len kratke obdobia. inak my vsetky deti pekne zaspavali same a vo vlastnych izbach od toho pol roka cca

montemotherone
23. aug 2018

@janush_21 žeby sa bála sama v izbe? 🤔Keďže doteraz bola blízko teba...